30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poslali dopis, mám ale DS  (Přečteno 6846 krát)

jbh1250

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Poslali dopis, mám ale DS
« kdy: 11 Prosince 2020, 13:59:29 »

Na adrese trvalého bydliště (kde reálně nežiji) se mi dnes pokoušeli doručit dopis do vlastních rukou od MČ P10.

Pravděpodobně jde o "Výzvu" a nebo rovnou SprDel (turbomodel?). Předpokládám, že zločinem je několikadenní stání na modré zóně, než jsem si stihl vyřídit parkovací kartu, někdy na konci září 2020, jiné zločiny na Praze 10 jsem nepáchal.

Jelikož mám Datovou schránku, tak bych si myslel, že by mi měli doručovat tam, je to tak? Mám si ji převzít, nebo nechat vhodit a pak se až podívat, co to je? Pokud si ji nechám vhodit, lze toho nějak využít v případě SprDele později napadnout, že jsem nic nedostal a že měli použít DS? Pokud to je jen výzva, tak tu hodlám ignorovat, protože kdoví, kolikrát mě Eltodo vyfotilo.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2020, 14:06:06 »

Nechte dopis vhodit do schránky. Nepřipustíte-li, že jste se s obsahem seznámil, je to v případě DS jako by nebyl doručen.

Jediný možný zádrhel by mohl být v tom, pokud máte DS třeba na FO a auto na IČO nebo naopak.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2020, 14:14:51 »

Pusťte to z hlavy, ať to vyhodí nebo ne. Bez výzvy zahájit sprdel nejde, turbomodel spočívá v tom, že úřad po zaslání výzvy nepředvolá provozovatele na podání vysvětlení.
IP zaznamenána

jbh1250

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2020, 14:19:53 »

Díky za odpověď.

V tom by mohl být zádrhel. DS je na fyzickou osobu. Auto bylo v době přestupku na fyzickou osobu taky. Nyní je auto na IČO (právě kvůli té zatrolené parkovací kartě).

Je rozhodující zápis v registru vozidel v době spáchání přestupku, nebo skutečnost, že vozidlo je na IČO nyní?

Předpokládám, že až mi dopis vhodí, tak tam buď budu buď uveden jako FO nebo já jako PFO, možná podle toho by se to taky dalo nějak hrát?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2020, 14:29:26 »

Rozhodující je evidenční stav v době spáchání přestupku, jediná odchylka by mohla nastat, pokud by v době spáchání přestupku byla podaná žádost o přepis.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 858
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2020, 15:59:30 »

Pokud byla podaná žádost o přepis tak je to nejlepší možný stav. V takovém okamžiku nelze sprdelizovat :-)
IP zaznamenána

potemnik

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2022, 16:06:28 »

Oživím toto téma, ať nezakládám další: přišlo mi "něco" z Odboru dopravněsprávních činností poštou (červený pruh, do vlastních rukou), i když mám DS. Dle čeho se určuje, kam to má přijít a jakou roli v tom hraje auto na IČO vs. fyzickou osobu?

DS je typ: podnikající fyzická osoba
Auto jsem měl jedno na IČO (jako podnikatel, ne na jinou firmu) a jedno na FO. Která níže uvedená varianta je správně?

- Mám DS výše uvedeného typu, auto je na IČO: doručení do DS
- Mám DS výše uvedeného typu, auto je na FO, doručení do DS
- Mám DS výše uvedeného typu, je jedno, jestli je auto na IČO nebo FO, doručeno mělo být do DS

Počítám, že třetí varianta je bohužel špatně, ale rád bych aspoň věděl pro budoucnost, v jakém případě to mohu nechat být.

Současně bonusová otázka: není-li zřejmé, zda je doručení neplatné (v případě, že správně je jedna z prvních dvou výše uvedených variant), lepší bude písemnost vyzvednout?
« Poslední změna: 14 Září 2022, 16:25:34 od potemnik »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2022, 17:04:05 »

Rozbor k typům DS zde.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

potemnik

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2022, 18:59:12 »

Díky moc, záleží tedy, na jaké je to auto a je tedy pravděpodobné, že úřad jedná správně (je-li to ohledně auta na RČ). Není tedy možné spoléhat na to, že to posílají blbě a v souladu s tím, co bylo napsáno na jiných místech, přeberu to poslední den a uvidíme, jak s tím dál.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 244
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2022, 19:30:03 »

Jaká poznámka je na výzvě k vyzvednutí zásilky, vhodit do schránky nebo vrátit odesílateli? Pokud to hodí do schránky, tak bych si osobním vyzvednutím rozhodně nezmenšoval budoucí možný manévrovácí prostor.
IP zaznamenána

potemnik

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #10 kdy: 15 Září 2022, 06:11:35 »

Bohužel žádná, není ani zaškrtnuto, že je k výzvě připojeno poučení o právních důsledcích převzetí, ač k tomu připojené bylo. Můžu na poštu zavolat, ale nevím, jestli se na ně spolehnout, když to nemám písemně na výzvě. Tj. když řeknou, že to do schránky hodí a pak to tam nebude, co dál?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #11 kdy: 15 Září 2022, 10:09:49 »

potemnik> Jak vypadá ta výzva? Klasická modrá na šířku? Pak by cca uprostřed mělo být napsáno pozn.1 nebo pozn.2 (na odkazovaném obrázku zvýrazněno).
IP zaznamenána

potemnik

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #12 kdy: 15 Září 2022, 11:58:34 »

Číkus: díky moc, na přední straně jsem to nehledal, je to ale přesně tak, jak píšete - pozn2, tedy vhození do schránky.

S výše napsaného tedy soudím, že když se obrním odvahou (naše pošta patří k velmi špatným), bude lepší to nechat doručit fikcí a pak po vhození do schránky prozkoumat, co vlastně dorazilo. Co ale dělat, kdyby to nepřišlo? Volat na úřad a dožadovat se informací? Podávat blanketní odpor proti číslu jednacímu, které je na poučení pro případ, že by to byl příkaz? A když to nebude příkaz, ale něco jiného?

Vím, začátečnické otázky, něco jsem tu načetl, ale doporučení se dost liší dle aktuální situace a úplně stejnou jsem nenašel.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #13 kdy: 15 Září 2022, 13:09:25 »

Počkal bych tak 14 dnů od prvního pokusu o doručení a pokud by to nebylo vhozeno šel bych na úřad nahlédnout do spisu.
IP zaznamenána

potemnik

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Poslali dopis, mám ale DS
« Odpověď #14 kdy: 29 Září 2022, 14:31:50 »

pk202: řídil jsem se Vaší radou, díky - skončilo to ve schránce, fikce proběhla, protože se to týká něčeho na FO a DS mám jen PFO. Dotazy k případu už jsem dal do nového tématu, pokud byste měl prostor poradit i tam budu vděčný.
IP zaznamenána