30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva  (Přečteno 2752 krát)

Anaj

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

 Zdravím Vás,
prosím o radu...
Výzva pro provozovatele (přišla do datovky od švestek z PCR
Porušení ustanovení 125c 1i1, 1i3 1k.....
A tím podezření ze spáchání přestupku podle ustanovení 11/1 47/2a, 47/2d, 47/3f, 47/3g
Vás jako provozovatele vozidla vyzýváme, abyste písemně sdělil udaje potřebné k určení totožnosti konkrétní osoby, která v uvedené době byla řidičem Vámi provozovaného auta.
Provozovatel nechce naprášit řidiče, ale také s tím už nechce mít nic společného...
???Děkuji za rady...
Situace auto X špatně najete v pruhu, kam jsem autem chtěla odbočit, takže pro mě v protisměru. Stalo tam značnou dobu, protože jeho řidič se asi bál i přes nespočetně možností vyrazit odbočit. Já už jsem to nevydržela a priznavam, že jsem vjela do protisměru, když jsem najela vedle něho, musela jsem zabrzdit, protože mi šli chodci asi 2 na přechodu. Poté co přešli, uvedla jsem vozidlo do pohybu, najela z protisměru do svého pruhu a jela dál do centra města, kde jsem přejížděla vesele asi hodinu a při cestě domů, dokonce potkala soudruhy na kruhovém objezdu...tím chci říct, že to vlastně vůbec nebylo řešeny akutně jinak by viděli z kamer, které jsou všude ve městě, kde se auto pohybuje a dávno by po něm šli. Já si nebyla vědoma žádného přestupku vyjma toho najetí do protisměru. Když mi provozovatel sdělil, že mu přišla výzva, šla jsem se podívat na auto a na zadních prav.dverich je nepatrně skrabanecek asi 10 cm dlouhý.
Co dělat aby provozovatel nechce udat ridicku, ale aby jeho samotného už z toho také vynechali.
Je to hrozně chaoticky, ale provozovatel tlačí, co dělat, jak reagovat na výzvu do 31.8.2022
MOC DEKUJI!!!
« Poslední změna: 28 Srpna 2022, 15:41:15 od Anaj2022 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2022, 15:43:42 »

Provozovatel je právnická či fyzická osoba? Výzva je podle § 10(4) ZPPK, § 137 SprŘ, nebo to tam mají nějak splácané dohromady? Je tam poučení o právu odepřít podání vysvětlení?

Nejjednodušším a nejčistším řešením je písemně na tu výzvu odpovědět, že s odkazem na poskytnuté poučení nebude provozovatel v dané věci podávat vysvětlení. Tím by to mělo skončit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpna 2022, 16:02:33 »

Anaj2022> Chaotický mi přijde zejména Váš popis. Máte k dispozici tu výzvu od PČR? Pokud ano, vložte ji sem v anonymizované podobě.

hh> Tím skončením si nejsem jist, výzva je od PČR, takže možná bude následně obtěžovat i nějaký úřední parazit.
IP zaznamenána

Anaj

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2022, 16:19:41 »

Výzva v příloze
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2022, 17:31:12 »

Já bych ve vší slušnosti odpověděl následující: „V této věci odmítám vypovídat, důvodem je ustanovení čl. 37 Listiny základních práv a svobod.“ Tohle sprdelizovat nemůžou a dále stíhat rovněž ne.
IP zaznamenána

Anaj

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #5 kdy: 28 Srpna 2022, 17:43:43 »

Děkuji moc za radu...jen bych ještě počkala, jestli má někdo jiný názor nebo se totožní s
 vaším. Ještě jednou děkuji  :)

Já bych ve vší slušnosti odpověděl následující: „V této věci odmítám vypovídat, důvodem je ustanovení čl. 37 Listiny základních práv a svobod.“ Tohle sprdelizovat nemůžou a dále stíhat rovněž ne.
[/quote]
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #6 kdy: 28 Srpna 2022, 18:07:43 »

Ale ještě bych dodal pro jistotu jednu větu, takže celkem by to mělo vypadat takto:
„provozovatel konstatuje, že zná velmi dobře totožnost osoby, která byla řidičem vozidla. Nicméně v této věci nebude vypovídat, důvodem je ustanovení čl. 37…“
« Poslední změna: 28 Srpna 2022, 18:16:13 od ViktorN »
IP zaznamenána

Anaj

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #7 kdy: 28 Srpna 2022, 18:19:10 »

Díky⭐
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #8 kdy: 28 Srpna 2022, 18:24:12 »

Souhlasím s odepřením vysvětlení, jenom nevím, zdali bych uváděl, že čl. 37 LZSP je důvodem odepření či že provozovatel zná velmi dobře totožnost osoby :D Tyto formulace mi přijdou trochu nešťastné.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #9 kdy: 28 Srpna 2022, 19:18:13 »

Ja bych napsal, že vozidlo ŕídila osoba blízká, proti které využívám svého práva nevypovídat.

Tohle tvrzení, že vím, kdo ŕídil a odmítám vypovídat s odkazem na čl. 37, nevylučují, že ho nebudou znovu otravovat, protože tím nedal najevo, že vozidlo sám neřídil.
« Poslední změna: 28 Srpna 2022, 19:26:09 od alo.is »
IP zaznamenána

Anaj

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #10 kdy: 28 Srpna 2022, 19:41:24 »

Děkuji, ale osoba blízká už se nesmí uvádět? Nebo se pletu...a stojí tam, že na KONKRETNI OSOBU, má to nějakou váhu?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #11 kdy: 28 Srpna 2022, 20:08:37 »

Osoba blízká se smí uvádět.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #12 kdy: 28 Srpna 2022, 20:28:07 »

Ad výzva:

No to se retardci Černý a Novák z chráněné dílny Mělník převedli. Zase ukázali, že každý fízl je budižkničemu parazitující na společnosti a (opravdovou) prací by se neuživil. Když vynecháme to, že asi nenašli na klávesnici znak §, vytvořili i tak strašný blábol. Není možné porušit ustanovení § 125c ZPPK, neboť tento § neukládá žádnou povinnost, kterou by bylo možno porušit. Stejně tak se nelze dopustit přestupku dle § 11(1) ani dle §47 ZPPK, neboť tyto §§ nejsou o přestupcích. Mají to prohozené.

Ad odepření výpovědi:

Pokud má provozovatel zájem písemně odepřít výpověď (což je jeden z nejlepších možných postupů), doporučil bych formulaci "v souladu s čl. 37 LZPS odmítám podat vysvětlení" a nezmiňovat žádné důvody. Méně je více. Odkazovat se na osobu blízkou samozřejmě zakázáno není, ale je to zbytečné. Stejně tak není třeba uvádět, zda provozovatel ví, kdo vozidlo řídil.

(pozn: Odmítnout podat vysvětlení lze i "v souladu s § 61(3) zákona č. 273/2008" nebo jen "v souladu se zákonem", případně zcela bez uvádění důvodu.)

Další možnosti:

Ačkoli odepření výpovědi je asi optimální postup pro co nejmenší riziko a co nejrychlejší vyřešení, nabízí se i jiné postupy:

1. Úplně ignorovat. Ať se ještě snaží.
2. Vysmát se jim, že osoba, která porušila § 125c ZPPK neexistuje, neboť existovat ani nemůže. A doporučit jim, aby se dovzdělali a již příště neobtěžovali.
3. Udat nějakého spolupracujícího řidiče, který si s nimi užije legraci a jim přidá práci. Například přímo Anaj2022, která si tak může zkusit na vlastní kůži správní řízení s minimálním rizikem (pokud neudělá nějakou závažnou chybu je to předem vyhrané).
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #13 kdy: 28 Srpna 2022, 20:41:00 »

Alo.is: „…protože tím nedal najevo, že vozidlo sám neřídil“ — to si nemyslím, že by z toho mělo vyplývat. Jako provozovatel mohu znát i sám sebe, ne? Ale zároveň mohu odepřít podat výpověď i proti sobě, nebo osobě blízké…

Číkus: já bych to už dál nekomplikoval, Anaj2022 bude asi vystresovaná už jen samotnou odpovědí na výzvu a asi uvítá, kdyby to tímto už skončilo.  ;) I když pokud čtu správně mezi řádky, jistý spolupracující řidič se na tu povedenou taškařici sám nabízí…  ;D

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re: nezastavení po nehode - Provozovatel vozidla - výzva
« Odpověď #14 kdy: 28 Srpna 2022, 22:39:32 »

Číkus +1

Méně je více. Nevšimnul jsem si, že otravuje teprve PČR, tady by klidně šlo i ignore. Pokud si provozovatel nechá poradit, ale s variantou ignore má problém (a počínaje půlnocí na 1.9. by se budil ze spaní a každou chvíli čekal, že URNA vyrazí dveře), tak ať jim ve středu do DS pošle to, co navrhuje Číkus. A přesně tak, jak to navrhuje Číkus - tj. kromě formalit jen "odmítám podat vysvětlení", a tím buď skončit, nebo pro grafomany odkázat buď na čl. 37 Listiny, nebo obecně "v souladu se zákonem", nebo třeba "v souladu s poučením ve výzvě". Ale fakt nic víc. Žádné osoby blízké, žádné "vím přesně kdo řídil, ale neřeknu", žádné další machrování/právničení.

Pravděpodobně si tu etudu bude třeba ještě zopakovat s úřadem, tak je skutečně zbytečné zkoušet vynalézat kolo.
IP zaznamenána