30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu  (Přečteno 9316 krát)

Jiri1990

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil

Čau,
Řeším první věc, tak pročítám fórum a těší mne, že tu je tolik lidí, kteří věnují svůj čas a energii boji s parazitickým státním aparátem 8). Věnuji se tomu také, jen v jiném oboru.

Tak či tak, teď řeším případ jízdy na červenou a spíš ze sportu, než z nutnosti bych rád zkusil cestu vypršení lhůty 1 rok.
Pokud někoho zajímá detail případu, tak jsme ve 4 ráno jeli prázdnou Prahou v pracovní den v koroně, kdy ani nikdo nechlastal, takže ulice chodců prosté s plně naloženou dodávkou, a na poslední chvíli padla červená. Než abych to zašlápl na místě a tím přeskládal veškerý náklad dodávky, tak jsem to prostě projel s naivitou, že když jsem za celou cestu nikoho nepotkal, tak to asi ani nikoho nebude bolet. Co čert nechtěl, mají tam kameru, která mne práskla a tak tu jsem. Nedává mi smysl slepě vynucovat zákon v případech kdy to není nic proti ničemu a nejsem pirát, který by hledal skuliny, ale zase si nerad nechávám srát od úředníků na hlavu.

Zatím to vypadá takto:
16.12.2021 přestupek jízdy na červenou Praha
8.6.2022 Do datovky doručena výzva firmě ať práskne řidiče - dopisujeme si s MHMP
13.6.2022 odesláno vyjádření, že řidičem byl XY (14.6. doručeno)
20.6.2022 na poštu dorazila výzva 30.6.2022 vyzvednuta - jedná se o výzvu řidiči, aby podal v 5-ti denní lhůtě nezbytné vysvětlení a na konci přicvaknut bonzovací formulář

Po pročtení fóra bych si myslel, že nejvhodnější taktikou bude do 5 dní podat přiznání mailem, že řidičem byl opravdu XY a do dalších 5 poslat poštou doporučeně potvrzení
Následně směřovat k podání Odporu

Ale velmi rád si nechám poradit, protože zatím ani nevím, jak takový odpor vypadá a zda jsem načetl příspěvky správně tak, aby to dávalo smysl.

Díky
IP zaznamenána

Jiri1990

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2022, 18:41:52 »

Ještě přikládám poslední výzvu na kterou teď musím odpovídat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2022, 19:35:16 »

Dobrý den,

MHMP si je vědom judikatury, dle které jedna výzva řidiči nestačí. Sám jsem to v jednom svém případě otestoval, tento případ je zatím bohužel v neveřejné sekci. Pokud tedy nezměnili procesy (k čemuž neměli důvod), tak můžete první výzvu řidiči ignorovat. Dorazí druhá. A samozřejmě vše přebírejte poslední možný den a používejte email. Je to nezbytné - 6 měsíců do promlčení není málo ani moc.

EDIT: Jinak moc nechápu, proč je toto vlákno v ukončených.

edit: Přesunuto. // Číkus
« Poslední změna: 01 Července 2022, 21:12:39 od Číkus »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jiri1990

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #3 kdy: 03 Července 2022, 07:22:40 »

Díky,

Dává toto smysl i v případě, že jsme výzvu na poště převzal?

Pokud tedy půjdu cestou čekání na zaslání druhé výzvy, pak dalším krokem bude zmíněný odpor?

Díky za přesun vlákna, asi jsem ho blbě založil do ukončených, když jsem si tam pročítal různé případy.
Ať se daří.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #4 kdy: 03 Července 2022, 09:52:27 »

Pokud nic nezměnili na procesech (k čemuž neměli důvod), pak vám přijde druhá výzva, na kterou se spolupracující řidič přizná. Na to nepřijde příkaz. Příkazy MHMP vypravuje pouze u ne-sprdelních přestupků. U těch, u kterých lze překlopit na provozovatele, zasílá oznámení o zahájení správního řízení spolu s předvoláním k ÚJ. Na první ÚJ se omluvíte a pak uvidíme.

Vše přebírejte poslední možný den, pokud u vás doručuje pošta spolehlivě, je možno využívat fikce doručení a nechat si dopisy vhazovat do schránky.

Snad už brzy bude venku ten můj případ z kuchyně, protože by mohl zrovna vám částečně sloužit jako modelový.
« Poslední změna: 03 Července 2022, 09:59:27 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jiri1990

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2022, 12:50:35 »

Tak přišlo další psaní. Vyzvedávám stále na konci lhůty, takže strategii neměnná.
Jenže namísto druhé výzvy tu máme rovnou "Vyrozumění o zahájení řízení o přestupku - předvolání".
Jedná se o pozvánku na pokec.
Jsem v tom neznalý, tak jdu pro radu.
Přikládám znění dopisu, pardon za kvalitu, fotím to ve vlaku.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2022, 14:07:13 »

Dle mých zkušenosti MHMP průjezdy na červenou docela aktivně řeší. Narozdíl od výzev za rychlost a parkování, které lze s úspěchem ignorovat.
IP zaznamenána

Jiri1990

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #7 kdy: 17 Srpna 2022, 20:21:21 »

Jak k tomu tedy přistoupit?
IP zaznamenána

Jiri1990

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #8 kdy: 05 Září 2022, 19:46:48 »

Máte někdo tip, nebo zkušenost, kterou bych mohl upotřebit? Potřeboval bych se na ústní jednání připravit.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2022, 21:35:33 »

Tohle je poměrně zvláštní. Zahájili s vámi řízení jako s řidičem, ačkoliv jste se jim nepřiznal. Nenapadá mě, jestli by to šlo nějak využít ve váš prospěch, to by možná zkušenější kolegové mohli posoudit.

Každopádně pokud na ÚJ chcete jít, pak tam jděte a k ničemu se nevyjadřujte. Rovnou bych správní orgán na začátku obeznámil s tím, že si plánuji spis nafotit a žádat o lhůtu k vyjádření se. Nejste právník a nechcete se na místě k ničemu vyjadřovat, ale písemně se chcete ke všemu vyjádřit po prostudování spisu. Na 99% se vás budou snažit dotlačit aspoň k odpovědi na jedinou otázku - zdali jste řídil. V žádném případě na to neodpovídejte. Neříkejte ani ano, ani ne. Pokud byste řekl ano, pak byste si dopomohl k zbytečným trestním bodům za červenou (alternativně byste potom musel velmi důvěryhodně prokázat, že jste skutečně v danou chvíli nemohl řídit a vysvětlit proč jste tvrdil, že ano). Pokud byste řekl ne, pak by s vámi okamžitě řízení zastavili a zahájili řízení s provozovatelem. Do zblbnutí jim v případě nátlaku opakujte "nechci se nyní k ničemu vyjadřovat, vyjádřím se písemně ve stanovené lhůtě po prostudování spisu).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jiri1990

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #10 kdy: 20 Září 2022, 13:44:53 »

Aktualizace z dnešního ústního jednání

Na ústní jednání jsem se dnes dostavil a mohl jsem se seznámit se spisem.
Pro mne překvapivé (dělám to poprvé), že taková prkotina má spis na 50 stran.
Každopádně jsem se podíval i na záznam z kamer a je z nich vidět, že za volantem jsem byl já.
Co mne trochu dožralo je, že přestupek je za projetí na červenou 0.943 s od toho co padla na semaforu červená.

Úřednice mi nabízela dvě možnosti
1.) Říci, že jsem auto neřídil já a tím hodit na půjčovnu pokutu ve výši 2500 Kč
2.) Říci, že jsem auto řídil a vzít si 5 bodů s tím, že když do roka něco takové zopáknu, tak mi vezmou papíry na cca 6 měsíců

Využil jsem možnost třetí a to "Nevypovídat". Řekl jsem, že se musím poradit s právním zástupcem z firmy a že mi ani jedna možnost nepřijde fér vzhledem ke kontextu přestupku (naprosto prázdná Praha v půl páté ráno, křižovatka přehledná, dodávka naložená a rozjetá ...).

Lhůtu na písemné vyjádření mi neudělila, takže čekám, že si dle vlastního uvážení vybere jeden ze scénářů.
Očekávám, že si ale vybere 2.) a tedy jen na základě identifikace mě jakožto řidiče firmou uzavře případ jako že jsem přestupek spáchal já.

Další postup nevím, pročítám fórum a na podobný případ jsem zatím nenarazil, ale budu hrabat dál.
 ;)Díky za podporu všem, co mi sem píšete rady. :)

Přeju hezký den a přikládám pár foteček protokolu.


PS: Díky za přesunutí moderátorovi Číkus. Do dořešení případu to asi raději nechme skryté veřejnosti. Nechtěl bych aby si to paní úřednice četla a měla na mě náboje.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #11 kdy: 20 Září 2022, 14:38:11 »

Tak při nejmenším jednoznačně nechcete body, ani záznam v kartě řidiče. Proběhlo ústní jednání, máte z něj protokol? Bývalo by bylo dobré, kdyby vaše žádost o lhůtu k sdělení stanoviska byla v tomto protokolu. Trochu se obávám, aby si to úřednice nevyložila tak, že vás ztotožnila a má prokázáno.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jiri1990

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #12 kdy: 20 Září 2022, 15:19:12 »

Jsem blbej, že jsem si protokol taky nenafotil.
Ale lhůta tam nebyla, bala tam nějaká formulace, že správní orgán vyhodnotí a vyrozumí.

Prokázáno by podle mne mít neměla, jelikož má v ruce reálně jen to, že mne identifikovala firma jako řidiče.
Ale rozumím tomu prd. Rizika bodů jsem si vědom, ale na půjčovnu jsem to hodit nechtěl, to bych dal MHMP do kasičky rovnou 2500 Kč a bez boje.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #13 kdy: 20 Září 2022, 15:48:34 »

Optimální by bylo udržet v běhu správní řízení o přestupku řidiče do výročí přestupku, aby bylo pro provozovatele promlčeno.

Nabízí se např. poslat písemné přiznání, že jste se přestupku dopustil jako řidič, ale toto podání zapomenout podepsat.

Dále námitka podjatosti, žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti, žádost o převedení věci k jinému úřadu, žádost o výslech svědků a podobné obstrukční techniky.
IP zaznamenána

Jiri1990

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu
« Odpověď #14 kdy: 20 Září 2022, 16:41:26 »

Díky.
Nepodepsané přiznání se mi docela líbí.
Ještě si pročtu pár případů zde na fóru a pak se rozhodnu. I přesun k jinému úřadu mi dává smysl - MHMP mě tahá do Prahy a mé trvalé bydliště je Tábor.
IP zaznamenána