30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9

Autor Téma: [WIN] Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou  (Přečteno 17797 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #30 kdy: 14 Srpna 2022, 14:10:50 »

A nakonec trošku mimo ... co přesně znamená slovo "irelevantní" ?
Když se takhle ptáte, předpokládám, že vypli google. Zkuste papírový slovník ...

Irelevantní znamená nikoliv relevantní (původním základem je latinské relevare, negace je provedena předponou ir-, v přejímce do češtiny zdvojené r degenerovalo na jednoduché). Původní význam je zvedat, ale používá se přeneseně ve smyslu mít význam pro něco. Jak píšete, nepodstatné či nedůležité jsou možná synonyma, ale vždy ve vztahu k něčemu. Např. kolik máte peněz na účtu určitě není ani nepodstatné, ani nedůležité, ale rozhodně to je irelevantní pro řešení otázky, zda se po konzumaci kila třešní zapitých čerstvě nadojeným mlékem pos*te.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #31 kdy: 15 Srpna 2022, 10:49:49 »

Doporučoval bych zkontrolovat bodové konto - např. přes portál občana. Přestupky jsou tam uváděné  a lze zkontrolovat, zda-li máte tento přestupek skutečně zapsaný. S ohledem na podivný způsob chování opičáků přichází v úvahu i varianta, že dosud městu nic nepředali, po lhůtě 15 dnů provedou nějaké "spřátelené nahlédnutí" na účet města a objeví-li se tam uhrazená pokuta, pak se objeví i podepsaný blok.
Pokud byste to v bodovém kontu neměl, pak se ta hra dostává na úplně jiný level.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #32 kdy: 15 Srpna 2022, 11:36:31 »

Pokud to jazaseja stejně chce zaplatit, je to pořád stejný level. Ano, udělat si teď výpis určitě neuškodí (jednak aby tazatel věděl, na čem je, a i do budoucna, až se bude fízlům prokazovat nějaká ta černota, to může být podpůrný důkaz). Ale i kdyby zjistil, že to zatím úřadu nepředali, pořád je lepší nechat je to dotáhnout a zfalšovat blok - kdyby na ně vlítnul rovnou, pořád mají obrovský manévrovací prostor a možnost vzít zpátečku a vysvětlovat to nějakým omylem a neúmyslně chybou evidencí.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #33 kdy: 16 Srpna 2022, 15:15:03 »

Opět všem děkuji za všechno ....

Jelikož se blíží termín 15ti dnů, musím se tady rozhodnout. Takže za mě ..  teď  zaplatím a pak to rozjedeme po roce ... snad mi pomůžete ... :-D. Jste pro ???

Úplně jsem nepochopil od "hh" tuhle větu ???
"Na druhou stranu, tím, že to obviněný neuhradí přímo ze svého účtu, se nic nezkazí, klidně to tak lze udělat." (To asi myslíte, kdyby to zaplatil nějaký záhadný člověk od MP ??? Nebo ????)

Chtěl jsem to zaplatit z účtu, nebo mám radši jinak, hotově na úřadě ???

Díky za radu a vysvětlení ...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #34 kdy: 16 Srpna 2022, 15:22:36 »

Zaplaťte to klidně z účtu. Uživatel Dr. navrhoval, aby to radši zaplatil někdo jiný (nebo z účtu, který není psaný přímo na vás), z důvodu, aby se to zaplacení nedalo vykládat jako uznání viny. Já myslím, že to je zbytečná obava. Ale na druhou stranu, jak se to zaplatí je úplně fuk, tedy pokud požádáte třeba nějakého kamaráda/kolegu, aby to poslal ze svého účtu, a dáte mu to pětiliko cash, ničemu to nevadí.

Spíš než spekulování o způsobu placení si udělejte čas a zjistěte, jak to je se záznamem bodů. Jak navrhoval gumidos, bylo by fajn udělat si výpis teď, a pokud tam zatím nic nebude, tak průběžně sledovat, kdy se to tam objeví. To by se po tom roce, až to znovu otevřete, mohlo hodit.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #35 kdy: 11 Června 2023, 17:02:34 »

Zdravím všechny,
rok uběhl a tak se chci zeptat, jestli se mnou do toho někdo půjde a poradí, jak to tedy celé napadnout a naštvat pár "lidí" ...
Děkuji

IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #36 kdy: 11 Června 2023, 19:42:02 »

A výpis z karty řidiče říká co?
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #37 kdy: 12 Června 2023, 14:18:57 »

Karta řidiče říká následující:

Datum:
20. 5. 2022
Změna:
2
Důvod změny:
přestupek dle §125c/1f 4 361/2000 Sb.
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #38 kdy: 21 Června 2023, 23:59:34 »

Teď musíte úřadu, který vede vaši kartu řidiče, podat námitku podle §123f ZPPK (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9333.0).

Citace
Námitka proti provedení záznamu v bodovém hodnocení řidičů

Z výpisu z bodového hodnocení řidiče jsem zjistil, že mi byly dne 20. 5. 2022 připsány 2 body. Dle aktuálního výpisu z bodového hodnocení řidiče připsal tyto body do hodnocení Městský úřad Kocourkov.

Žádného relevantního podezření z přestupku si nejsem vědom, a proto podávám tuto
 
námitku

proti shora uvedenému záznamu v mém bodovém hodnocení řidiče a žádám v souladu s § 123f zákona č. 361/2000 Sb., zákon o provozu na pozemních komunikacích, o odstranění záznamu z bodového hodnocení řidiče, a to nejpozději do 10 dnů.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #39 kdy: 25 Června 2023, 09:51:01 »

Děkuji, půjdu to toho, bude minimálně sranda ... na portálu občana, ale nevidím, který úřad mi body připsal. Ale pokud údajný přestupek byl spáchán na území města Kocourkov a řešila to MP Kocourkov, tak pravděpodobně úřad Kocourkov. Nebo se pletu ???
A na jaký odbor Kocourkova přesně mám námitku podat ???
Díky
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #40 kdy: 25 Června 2023, 14:46:27 »

Podal bych námitku u Vašeho úřadu (tam kde máte trvalý pobyt).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #41 kdy: 25 Června 2023, 17:26:41 »

Podal bych námitku u Vašeho úřadu (tam kde máte trvalý pobyt).

Přesně tak - vždyť vy přece vůbec netušíte o co jde :)
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #42 kdy: 26 Června 2023, 13:41:49 »

Děkuji, ale já to musím adresovat na nějaký určitý odbor městského úřadu, ne? A já nevím  na jaký ....
Takže ?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #43 kdy: 26 Června 2023, 13:50:45 »

No, muzete to zkusit treba u kasy c. 3 na Hlavnim nadrazi v Praze. Ale pokud vam to (stejne jako mne) prijde neprislusne misto, zkusil bych odbor dopravne spravnich agend mistne prislusneho uradu.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #44 kdy: 26 Června 2023, 14:56:19 »

Děkuji, u nás v Kocourkově takový odbor nemají ... jen odbor dopravy. Tak snad tam ....
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9