30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 9

Autor Téma: [WIN] Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou  (Přečteno 17418 krát)

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil

Prosím, poradíte ????

MP mi změřila v 50ce rychlost 63 km/h.
Zastavili mě, já se moc nebavil, řekl, že nemám peníze, ale s přestupkem souhlasil (na dotaz víte, že jste jel rychle jsem řekl něco jako hmmmm ....)
Odešel a vypsal složenku na 500,-Kč.
Donesl blok na pokutu na místě NEzaplacenou a ať to podepíšu. Řekl jsem že nic nebudu podepisovat.
Odešel a někde dlouze telefonoval. Pak se vrátil a blok mi předal a že mám jet dál. Nic jsem nepodepsal !!!!
Pak mě doma asi týden několikrát denně naháněla hlídka MP s nějakým papírem v ruce. Nikdy jsem neotevřel. Po týdnu toho nechali.

Zatím jen nic nezaplatil. Už je to přes měsíc, zatím se nic neděje ....

Poradíte co mám dělat ??? Mám to zaplatit ??? Co bude když budu dělat mrtvého brouka ????

Díky moc !!!!


IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2022, 12:44:37 »

Prikaz na miste se ridi zakonem https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250#p91 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250#p92

Podpisem příkazového bloku obviněným se příkaz na místě stává pravomocným a vykonatelným rozhodnutím

To nenastalo, tak se nestal vykonavatelnym.

Asi maji nejvetsi problem s tim nepodepsanym blokem, bloky se eviduji a je s tim opruz a fizlove i zednici to nesnaseji, navic to budou muset celnikum oduvodnovat, protoze nedokocili:
- bud to predaji uradu
- jeste to zkusi nebo toho nechaji
- jeste mohou zfalsovat podpis a zkusit vymahani a exekuci(uz tu takovy pripad byl) - zlast pokud mate najakouo nahravku, kdy vyzaduji pozdeji podpis - dokonce to je mozna i nejaky trestny cin to vyzadovat pozdeji

Asi bych hral mrtveho brouka, pokud Vam to pripadne nezkazi nekde kredit(hypoteka apod.), dokud se pisemne neozvou, ale mozna na to bude mit nekdo jiny pohled.


IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2022, 13:02:56 »

Myslím, že tohle je právě situace, kdy zajít na MP. A zjistit co po mě vlastně chtějí. Samozřejmě nahrávat a v tomto případě skrytě. S pokutou jste nesouhlasil a na blok si nevzpomínáte.
Předpokládám, že si naběhnou na vidle.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2022, 13:25:06 »

Já bych doporučil nikam nechodit, nic neplatit, nikam nevolat, nic nepsat. Vyčkat co se bude dít.

a) Pokud po Vás budou chtít vymáhat pokutu na základě nepodepsaného bloku, vyhrajete to na základě absence podpisu.

b) Pokud se rozjede nějaké správní řízení, můžete to zkusit vybojovat klasicky. V případě výhry to bude zadarmo. No a pokud se to bude vyvíjet špatně, na Vaší části pokutového bloku se jako zázrakem podpis zjeví a budete to mít jen za těch 500.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #4 kdy: 01 Července 2022, 14:27:28 »

Nejpravděpodobnější mi přijde situace, že zfalšují podpis. A hodí to do vymáhání. O žádném záznamu, se tazatel nezmiňuje. A dávat odpor až na platební rozkaz, a rozporovat grafologicky podpis mi přijde riziko. Proto bych upřednostnil kontakt s MP ať se mi na záznam přiznají.

Poloopici chybí blok, tedy by ho musel zaplatit ze svého (snad jsem to takhle kdysi slyšel), ať už to předá na SO nebo na to zapomenou.

IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #5 kdy: 01 Července 2022, 20:27:16 »

Mě jde o to, že nechci navíc platit správní řízení ... ale tam by to jít nemělo, když jsem s přestupkem souhlasil, ne ??? Ale pak se zeptají, když souhlasil, proč nezaplatil, že ??? :-D.

Tak co myslíte, zaplatit nebo čekat ???  Díky
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #6 kdy: 01 Července 2022, 20:31:44 »

Mozna by byla jeste extremni varianta s ulozenim vkladu na luxusni urok... Ale to by asi lepe popsal mistr Cikus.. Tzn. zaplatit a po promlceni si pozadat o vratku chybne platby.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #7 kdy: 01 Července 2022, 21:11:14 »

Tak co myslíte, zaplatit nebo čekat ???  Díky

Neplatit, čekat.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2022, 10:07:44 »


Poloopici chybí blok, tedy by ho musel zaplatit ze svého (snad jsem to takhle kdysi slyšel), ať už to předá na SO nebo na to zapomenou.

Chybí mu blok, takže nemůže pokutu zrušit ani zaplatit, ale je to blok na pokutu na místě nezaplacenou, ten ani zaplatit v hotovosti nelze, leda bezhotovostně podle složenky. Někde jsem zaslechl neověřenou informaci, že 500 Kč je právě částka, od které Celní úřad pokutu opravdu vymáhá, nižší pokuty prý nevymáhají.
« Poslední změna: 02 Července 2022, 10:12:06 od alo.is »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2022, 14:08:40 »

Doporučuji absolutní pasivitu. S velkou pravděpodobností se nic nestane. To, že u vás zvonili, napovídá, že se dostali do svízelné situace a snaží se vyhnout problémům s nadřízeným.

Rozhodně to neplaťte, aktivní platba by mohla být později považováno jako kontumační souhlas.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2022, 17:51:42 »

Nic neplaťte. Nevyhazujte tu nepodepsanou část bloku, kterou vám dali, a dobře ji schovejte - tak, abyste ji neměl problém najít třeba i po několika letech, kdyby se najednou celníci, exekutoři či jiná havěť začali zajímat o nezaplacenou pokutu.

Pokud jde o samotný příběh, tak pokud v tom popisu něco podstatného nechybí, tak jste buď narazil na naprosté pitomce (i v porovnání s běžným "standardem" obecních drábů), nebo zkrátka neměli ten údajný přestupek nijak zdokumentovaný, a o tom celém byl ten dlouhý rozhovor. Protože kdyby to probíhalo standardně, vy jste předběžně s blokem souhlasil, ale ve finále odmítl podepsat, tak by mu ten přítel na telefonu nejspíš poradil, ať ty vypsané bloky schová a vás poučí o tom, že věc předají příslušnému správnímu orgánu. Neznám detaily jejich interní administrativy, ale umořit počmáraný nevyužitý blok, od kterého fízl má všechny části, určitě není problém - na rozdíl od toho, kdy se nafasovaný blok "ztratí", či kdy jako v tomto případě jeho jednu nepodepsanou část sami poslali do světa.

Dojít na služebnu MP se zapnutým nahráváním, jak navrhuje Hugo, je asi hratelná varianta (za určitých podmínek, např. že se tam z toho nezhroutíte, neplácnete nějakou blbost, nebo se do něčeho nenecháte vmanipulovat). Spíš bych se ale klonil k vyčkávání. Ani v nejhorší variantě vám nic hrozného nehrozí, tak nemá smysl stahovat kalhoty daleko před brodem. Nejspíš se nestane už nic. Nebo se někdo začne zajímat o tu pokutu (jako by blok byl platný) - formálnímu vymáhání by patrně předcházela výzva k dobrovolnému plnění, tedy není třeba mít obavy o svůj rating u bank, zaměstnavatelů atp. Logickou reakcí by bylo upozornění, že s projednáním věci v blokovém řízení jste nesouhlasil a žádný blok nepodepsal. Pokud by se ukázalo, tak si tam podpis doplnili ex post opičáci, bude to už jen příjemný bonus, protože pak (a ne dříve) vytáhnete svůj nepodepsaný originál a vychutnáte si pomstu za studena.

Druhá možnost je, že si to nějak MP vyřeší se ztraceným blokem, a samotný přestupek postoupí úřadu (což sice nepředpokládám, viz výše, nejspíš pro to ani nemají podklady, nebo v tom je nějaká jiná černota, kterou řešili v tom telefonátu). Ale i kdyby, tak klidně můžete nechat rozjet řízení, zjistit, co na vás mají, a kdyby nebylo lepší obrany, tak v nějaké fázi dopodepsat svoji část bloku a domáhat se zastavení řízení s tím, že o skutku již bylo pravomocně rozhodnuto. Můžete pro zmatení nepřítele trochu mlžit, neuvádět nic o tom podpisu dodatečně (a dodat třeba jen kopii podepsané kopie, abyste si nezničil originál pro případ druhé eventuality), ale vtipný na tom je, že kdyby došlo na lámání chleba, tak vlastně ani nemusíte lhát. Příkazní řízení na místě je ve své podstatě zvláštní způsob kontraktace - orgán dá nabídku a obviněný buď přijme nebo nechá být. Samozřejmě se předpokládá, že to proběhne "na místě", ale to, kolik dostane obviněný času na rozmyšlenou, nikde upraveno není. Takže jste se zkrátka v klidu rozmyslel a pak jste podepsal s tím, že to tedy berete (kdyby ne, tak jste nedokončený blok došel na MP vrátit).
« Poslední změna: 02 Července 2022, 17:59:26 od hh »
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #11 kdy: 03 Července 2022, 12:30:23 »

Moc všem děkuji za rady .... budu tedy čekat v pozici mrtvého brouka a určitě se tady ozvu a řeknu co p mě chtějí ..... Je nějaká promlčecí doba, nebo jak poznám že to vzdali ????
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #12 kdy: 03 Července 2022, 19:01:29 »

Můžete se dostat až na 6letou promlčecí lhůtu, pokud by orgán šel cestou, že na příkaz na místě bude pohlížet, jako by byl platný, tedy v případě, že by se třeba pokusili zfalšovat váš podpis. To je na nejhorší varianta, zde důsledně řiďte pokyny hh výše.

Udělal jste dobře, že jste na opičí návštěvu nereagoval a nepřipustil ji. Ostřílený zmrdobijec by si s ní poradil, pro začátečníka je to pokročilá disciplinq. Buďte trpělivý, pokud se do půl roku nic nestane, nejspíš už se nestane nic. Pak můžete teoreticky zkusit orgán poprudit tím, že se budete o osud daného bloku zajímat, jeho pořadové číslo máte, vystavitele znáte. Případně může poprudit někdo jiný, váš poučený kolega, který se bude o věc zajímat přes stošestku.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #13 kdy: 10 Srpna 2022, 09:19:16 »

Zdravím všechny a prosím po radu .....

Městapo se probralo a poslalo výzvu, posílám .... Co myslíte, zaplatit nebo .... ????

Připomínám, že sem s ústně na místě s přestupkem souhlasil, dali blok na pokutu na místě NEzaplanenou a ten jsem NEpodepsl a odjel ... Pak mě MP chvilku naháněli doma a pak tohle ...

Díky moc

PS: Klidně to zaplatím, nebo jmá nějaký smyl je prodit a nasrat ???
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - složenka - NEPODEPSANÝ blok na pokutu NEzaplacenou
« Odpověď #14 kdy: 11 Srpna 2022, 08:16:52 »

Jako první věc si musíte posoudit, zda si tu hru zahrát a kolik vsadit. Černý scénář vypadá tak, to sice MP vzdá s blokem, ale dodatečně předá úřadu, včetně důkazně použitelného záznamu z radaru a úředního záznamu o vašem zastavení a ztotožnění, tam proběhne klasické řízení, kde se neubráníte, a dostanete vyšší pokutu + náklady (a samozřejmě body, ale ty máte i k tomu bloku/nebloku, pokud se nebudete nijak bránit, tam není rozdíl).

Taky záleží, jak moc by vám případně vadilo, kdyby to skutečně začali formálně vymáhat - u 500 Kč asi reálně nehrozí, že by prudili zaměstnavatele, banky, či to dokonce předali soudnímu exekutorovi, ale pokud byste třeba zrovna někde měl rozjednanou hypotéku na hraně svých možností, může i to zanedbatelné riziko být významné pro rozhodování.

Nulová varianta je zaplatit na uvedený účet, smířit se se záznamem a body a na věc zapomenout. Ale byla by to škoda. Chcete-li to dohrát do konce, asi nejlepší bude je ještě chvíli ignorovat a nechat vycukat. Nebo jste-li netrpělivý, zajít na úřad (nikoliv MP), třeba na pokladnu (jak vám radí) s tím vyrozuměním o nedoplatku a tam dělat blbýho, že netušíte, o jakou pokutu jde, a chtít vidět jejich část bloku (a přesvědčit se, zda tam pachatele fakt někdo podepsal, případně aspoň zjistit, kde to úřad skladuje - kdyby to stále leželo na MP, tak viz výše, nechat jim příležitost a čas udělat tu chybu).
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 9