30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zabor veřejného prostranství - 3x obrana, úřad chce pořád pokutu .... co dál ??  (Přečteno 6259 krát)

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil

Prosím o radu ... zhruba popíšu o co šlo:
Mé auto, jako provozovatele stálo na trávě, za stěračem lístek, dostavte se MP, zábor veřejného prostranství.
Lístek jsem ignoroval, pak předvolání na MP, pod pohrůžkou předvedení.
Došel jsem na MP, že nebudu nic vypovídat. Řekli, že sem chodil zbytečně, když nechci nic říkat a že to dávají městu.
Došel PŘÍKAZ od města na pokutu 1500,- za porušení § 5, odst.1, pism. g, zák. 251/2016, že jsem neoprávněně zabral veřejné prostranství.
Podal jsem v zákonné lhůtě odpor, kde jsem uvedl, že jsem tam vozidlo já nezaparkoval a přestupek tedy nespáchal.
Došlo předvolání k ústnímu jednání.
Napsal jsem městu, že souhlasím s jednáním bez mé přítomnosti, že s odkazem, na čl. 37 listiny nebudu podávat další vysvětlení, že navrhuji řízení zastavit a že upozorňuji, že skutek není pořiditelný pod objektivní odpovědnost provozovatele.
Došlo ROZHODNUTÍ, že mi podle § 35, písm. b, § 46 zákona č. 250/2016 o odpovědnosti za přestupky § 5 odst. 3, písm. d ukládají správní trest pokutu 1500,- Kč a povinnost nahradit náklady řízení ve výši 1000,- Kč.
Prý mám právo se odvolat a to podáním učiněným u Města. (co to je ????)

Parádíte někdo co dělat dál ??? Postupova jsem dle návodu na tomto foru a doufal, že vyhraji, ale ...

Děkuji moc všem .... pokud bude potřeba něco doplnit, aby jste mi mohli poradit, rád doplním ....
« Poslední změna: 02 Srpna 2022, 05:25:27 od hh »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Byl jste nahlédnout do spisu? Vím, že na 95% ne, ale i přesto by to chtělo s jistotou vědět, že ve spisu neexistuje nic, na základě čeho byste mohl být identifikován (videozáznam apod.)

Odvolání určitě podejte. Pokud vám zbývá jen pár dní, tak podejte blanketní odvolání a odůvodnění vymyslíme, pokud máte ještě nějaký čas, tak bych poslal rovnou krátce odůvodněné, které zde vymyslíme (abyste ušetřil za poštovné). A nahrajte sem anonymizované rozhodnutí o vině - nejspíš tam bude někde okomentováno z čeho dovozují, že jste to spáchal vy.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Těžko přesně radit, když tu není kopie spisu, dokonce ani kopie rozhodnutí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil

Kromě zbytečné návštěvy MP zatím nevidím z vaší strany nějakou zásadní botu v postupu. Vložte anonymizované rozhodnutí - nebo aspoň opište pasáže z odůvodnění, kde rekapitulují podklady, ze kterých vycházejí, a zda se tam nějak vypořádávají se vznesenou námitkou, že auto jste nezaparkoval vy. Je fakt, že zábor sice není sprdelizovatelný, ale u aut napsaných na IČO (ať už PO či PFO) to někdy úřady zkouší přes přičitatelnost podnikateli jako provozovateli. Vy ale píšete, že to máte kvalifikované v prvním odstavci, tedy čistě jako FO - tam by skutečně nemělo být co řešit, pokud pachatele toho hrozného zločinu nikdo nechytil za ruku.

Další postup je odvolání, skutečně se podává stejnému úřadu, který vydal rozhodnutí, ale adresuje se nadřízenému orgánu, tj. zpravidla kraji (to by v tom poučení mělo být taky uvedeno). Klíčové je hlavně odvolání včas podat, pokud si nejste jistý, jak na to, tak pro začátek stačí i jen blanketní, tj. vaše údaje, identifikace rozhodnutí, proti kterému se odvoláváte, jedna věta, že podáváte odvolání, datum, podpis.

Jinak v zásadě by mělo stačit v odvolání (resp. v jeho pozdějším doplnění) zopakovat, že je to moc smutné, že veřejné prostranství bylo nezákonně zabráno, ale že neexistuje jediný důkaz, ze kterého by se dalo dovozovat vaše osobní zavinění a odpovědnost (pouhý fakt, že jste registrovaným provozovatem daného vozidla, není relevantní). Ale viz výše, nejdřív by to chtělo z vydaného rozhodnutí a případně spisu zjistit, jestli dosavadní válcování úřadem je jen důsledek blbosti a bohorovnosti úředníků, nebo je za tím něco složitějšího.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil

Všem moc děkuji .... jste hodní, jak to sem mám prosím vložit to rozhodnutí, aby jste ho viděli ???? Omlouvám, jsem tu fakt nováček ..... Díky
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

Pod oknem pro textový příspěvek je rozklikávací plus "Rozšířené možnosti...", tak tam.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil

Posílám a moc děkuji za jakoukoli radu a pomoc .... šas ještě ám, převzal jsem 29.6. Díky ...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

lol, to mě poser :D oni si prostě vymysleli vlastní konstrukci objektivní odpovědnosti na zábor :D Tohle je z jejich strany taková protiprávní píčovina, že předpokládám, že pán hh něco stručného a trefného bude chtít sepsat. Pokud ne, tak vám kdyžtak nějaké úplně jednoduché odvolání rád napíšu, ale z jeho ruky to bude mít výrazně vyšší úroveň/profesionalitu. Do kdy máte čas podat odvolání? Resp. kdy bylo doručeno toto rozhodnutí?

Až se to vyhraje, pokud budete chtít/souhlasit, rád je zkusím trochu pošikanovat infožádostmi na tento případ.
« Poslední změna: 01 Července 2022, 13:38:21 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil

Masakr, to by chtělo 106ku na nejvyšší dosažené vzdělání daného parazita a raději rovnou zjistit počet prstů na každé, jednotlivé končetině.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil

Tak tohle bylo za strany úřadu hodně kreativní. Otevřeně kašlou na zákony a vymýšlejí si svoje vlastní, jen aby kasírovali. Provozovatel podle nich nese objektivní odpovědnost za všechny přestupky, protože vlastnictví zavazuje, a hotovo. Hezký automat na peníze si vymysleli. Mokrý sen každého ouřady přenesený do praxe.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil

Chlapi, jsem rád, že vás to zajímá ... já fakt postupoval, dle návodů tady a vidíte ... čekal jsem WIN a oni takto ....
Převzal jsem to 28.6. takže odvolání musím do 15-ti dnů, takže do 13.7. Ale 8.7. jedu na dovolenou, takže možnost něco někam zanést mám naposledy 7.7. 22.
Pokud vymyslíte něco, vytisknu a nesu, ale nevím kam. Nepochopil jsem zda na ten samý úřad nebo na kraj k nadřízeným.... A taky se tam ohání tím, že odvolaní musí splňovat ..bla, bla .... Bojím se, že mi to pak shodí, že mi tam něco chybí nebo jsem něco nesplnil. Nebo to nehrozí ???
Poraďte prosím !!!!
Děkuji !!!!
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil

Podejte 7.7. blanketní odvolání. Měli by vás vyzvat k doplnění v určené lhůtě. Než bude výzva doručena, budete z dovolené zpět, pokud tedy nejedete na víc jak 14 dní.
Jestli vás k doplnění nevyzvou, je to další jejich pochybení a bod pro vás.
« Poslední změna: 01 Července 2022, 14:29:01 od Kokrhel123 »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil

Proč to zdržovat? Tazatel chce rychlý win. 7.7. podejte plnohodnotný odvolání.
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil

Problém je že, nevím co je blanketní odvolání ..... mohl bych poprosit o něco konkrétně, co zkopíruju, přidám údaje a vytisknu ??? Pokud poradíte kam to ještě zanést, budete super !!!
S dovolené se vracím 17.7. a pak mám čas si s nimi dopisovat každý den :-D.

Pokud máte že si z nás úřady dělají prdel, klidně to můžeme dát NOVě nebo kam chcete atd .... bude prdel :-D.

Díky a doufám ve Vaši pomoc !!!!
IP zaznamenána

jazaseja

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil

Tak klidně dám co uznáte za vhodné, ale fakt poprosím o velkou pomoc s tím .... abych jen zkopíroval a vytiskl ... pokud to někdo zvládnete ... díky !!!!
Jste NEJ, já už nedoufal v pomoc a chtěl to zaplatiti ať mám klid .... Už zas nechci :-D. Chci bojovat !!!! Pokud myslíte že to má smysl ...
IP zaznamenána