30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí  (Přečteno 12343 krát)

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil

Zdravím, odmítl jsem zaplatit pokutu za nesvítící světlo SPZ, pravé zadní světlo. Dnes mi přišlo něco na pošlu z uřadu předpokladám že to bude toto, budu informovat dále.
Má hlavní otázka je, chtěl jsem tam zahrát něco na smysl nouzového dojetí z vyhlášky Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 jenže Zákon pro lidi mi ukazuje že vyhláška byla zrušena a nahrazena novou, v té jsem se nikde nedočetl zda se dá na nouzové dojetí stále hrát? Děkuji za odpověd.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2022, 09:15:37 »

Co jste navykládal a napsal na místě policajtům? Vůbec nic? Nebo jste přiznal, že jste o nesvítící žárovce věděl?
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2022, 09:43:42 »

Neřekl jsem nic, nic nesepisovali. Jen že s pokutou nesouhlasím. Ani se mě skoro na nic neptali.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2022, 10:52:31 »

Bývalo by bylo lepší (pro správní orgán hůře rozporovatelné), kdybyste už na místě (ideálně do záznamu) řekl, že jste před jízdou vůz kontroloval a že vše svítilo. To samé budete předpokládám tvrdit v řízení (což je správné řešení), je ale otázka, jestli to správní orgán neoznačí za účelové tvrzení a jak pak v takovém případě postupovat.

Ve váš prospěch hrají 2 věci. Jednak, nevěděl jste, že světlo nesvítí, protože se to muselo stát za jízdy - při kontrole před jízdou svítilo, tedy chybí zavinění. Dále je nutno poukazovat na materiální aspekt, protože když svítí druhé světlo nad RZ a navíc jsou dnes RZ reflexní, nedochází k omezení čitelnosti RZ.

Možná ještě někdo tento můj názor vyvrátí, ale já bych do toho nouzové dojetí netahal. Tím byste přiznával, že jste o stavu věděl a chtěl jste nouzově dojet. Vy jste o tom nevěděl, protože se to stalo za jízdy a nemůžete za takový stav nést odpovědnost.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #4 kdy: 24 Června 2022, 11:25:50 »

Přesně stejným směrem jsem mířil, v žádném případě nepřiznávat, že se o žárovce vědělo před jízdou. Před jízdou to bylo OK, to jste jim říkal, proto jste s přestupkem nesouhlasil, a co oni napíší později do oznámení, to je mimo Vaší moc. Naopak zmiňte, že na místě nic nesepisovali, takže jste se nemohl vyjádřit písemně. Předpokládám, že nahrávka není ani z jedné strany, že?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2022, 12:07:26 »

Nadruhou stranu, i kdyby o tom věděl.
To má kvůli takové banalitě odstavit vůz a jet domu na odtahovce, nebo volat asistenci?
Dnes už se žárovky vozit nemusí a i kdyby je měl. Výměna osvětlení na spz je občas docela elaborát a řidič není povinen něco takového umět.


A pokud to bylo ve dne, tak materiální aspekt absolutně nulový.

Nicméně, samotného by mě zajímalo, jak je to nyní s nouzovým dojetím, když je původní vyhláška zrušená. Protože třeba u směrových světel se řidič nemůže vymlouvat, že o tom nevěděl. Protože se to pozná, podle toho že to začně blikat rychle.

A například už i samotné nasazení rezervního kola by bylo postihnutelné, protože provozuji auto s rozdílnýma pneu.
« Poslední změna: 24 Června 2022, 12:12:37 od cocomoon »
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #6 kdy: 24 Června 2022, 13:05:27 »

Děkuji moc za aktivitu, celá situace byla taková že mě zastavili, dýchal jsem, předložil jsem veškeré doklady, 2 mladí policisté, okolo 25 let cca, jeden řekl ať vystoupím a jdu se podívat dozadu, ukazal mi co nesvítí a že to bude pokuta, já tedy že s pokutou nesouhlasím, on si vše nafotil, vrátil doklady a toť vše.
Takže před jízdou jsem světla kontroloval vše bylo v pořádku, po zastavení jsem byl upozorněn na to že mi nefunguje osvětlení RZ a pravé zadní světlo, jakto že jsem teda mohl ale dále pokračovat v jízdě aniž bych poruchu vyřešil?
Žádné záznamy nejsou. A snížená viditelnost nebyla.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2022, 13:15:52 »

Policisté vám tímto potvrdili že nešlo o nic vážného, když vás opět odmávli do provozu.
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #8 kdy: 24 Června 2022, 13:26:14 »

To zní jako bonus pro mě, dnes vyzvednu ten dopis tak to potom zkusím nafotit a byl bych rád kdyby jste mi poradily zda napsat odpor a jak, jestli tam podávat i vysvětlení nebo jen vyložene napsat že odporuji.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #9 kdy: 24 Června 2022, 14:08:31 »

Do odporu žádné argumenty psát nemusíte, raději si je schovejte až do následného správního řízení.

Vzor odporu + popis toho co bude následovat naleznete na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=706.0
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #10 kdy: 24 Června 2022, 15:21:55 »

Tak zasílam obrazky, snad to pujde přečíst, vytáhli si tam toho na mě docela víc na co jsem už zapomněl, nejhorší na tom asi bude to že tam je napsáno že sem byl den předtím zastaven jinou hlídkout PČR kde jsem byl upozorněn, ale to mi nesvítilo pouze jedno zadní obrysové světlo a ostatní věci fungovali. Mohl bych teda říct že jsem  závadu odstranil a další den před jízdou opět zkontroloval a bylo vše v pořádku?
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #11 kdy: 24 Června 2022, 15:22:53 »

č2
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #12 kdy: 24 Června 2022, 15:23:14 »

č3
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #13 kdy: 24 Června 2022, 15:23:39 »

č4
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #14 kdy: 24 Června 2022, 15:36:08 »

Do 8 dnů podejte odpor. Vzor najdete v sekci Procesní záležitosti -> Vzory podání na tomto fóru.

Poté bude pravděpodobně následovat pozvánka k ústnímu jednání, kde budete tvrdit, že jste vozidlo před jízdou zkontroloval a všechna světla svítila. Víc bych se k tomu nevyjadřoval.

Podle mých zkušeností - pokud jste neudělal nějakou blbost, něco fízlům špatně neřekl nebo nepodepsal, musí to být jasný WIN.
« Poslední změna: 24 Června 2022, 15:38:26 od Sudaler »
IP zaznamenána