30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí  (Přečteno 12573 krát)

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #15 kdy: 24 Června 2022, 18:38:14 »

Dobře, podám tedy písemný odpor psaný ručně nebo na pc?

V ustním jednání pokud by na mě zkoušeli že to před jízdou nemohlo svítit když mě den předtím hlídka zastavila a upozornila tak bych řekl že jsem závadu po dojetí v servise opravil, následující den opět před jízdou kontroloval a veškeré osvětlení bylo v pořádku, závada se tedy opět projevila při jízde kdy jsem si toho nemohl všimnout.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #16 kdy: 24 Června 2022, 18:56:33 »

To je úplně jedno :D Co vám vyhvouje víc... Pokud je to pro vás rychlejší, tak klidně napište odpor v ruce. Skutečně je potřeba pouze uvést adresáta, podatele, č.j příkazu a spis. značku a projev vůle - "Proti příkazu č.j. XXXX podávám odpor." Já rád ještě pro styl doplňuju (ale je to zbytečný) "K dané věci uvádím, že jsem nespáchal přestupek, který je mi kladen za vinu, a proto navrhuji, aby správní orgán řízení zastavil."

Pokud vás nestavěla ta stejná hlídka den předem, tak asi ani není o čem diskutovat... Nebo to byli ti stejní policisté?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #17 kdy: 24 Června 2022, 20:10:51 »

Nene byli to jiní. Já pravě ani nevím kam to poslat jsem uplně nováček akorat trošku ďábel v krvi :D
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #18 kdy: 24 Června 2022, 21:49:22 »

V tom přikaze někde musí být adresa správního orgánu, který příkaz vydal a vypravil. Tak tam. Ekonomickým doporučenými dopisem. Nebo fyzicky na podatelnu, jestli je to pro vás optimálnější. Hlavně ať je tam identifikátor příkazu - číslo jednací a spisová značka.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #19 kdy: 24 Června 2022, 22:26:38 »

Přesně jak psali kolegové.

Já bych pouze sdělil, něco ve smyslu: "Vozidlo jsem před jízdou kontroloval, všechna světla svítila, na vozidle nebyla žádná porucha. To je vše, co chci k věci sdělit".

Až Vám přijde pozvánka na ústní jednání, stejně bych na něj šel, okouknul spis a vyžádal si lhůtu na vyjádření k podkladům ve spisu. Na místě bych nic neříkal. Můžete jim sdělit, že se k přestupku vyjádříte písemně. Na to máte podle správního řádu právo a úřad Vám musí přiměřenou lhůtu poskytnout. Pak vyjádření pošlete poštou. Tím jednak natáhnete čas a za druhé budete mít jistotu, že na sebe neplácnete nic, co by Vám následně uškodilo.
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #20 kdy: 25 Června 2022, 20:57:58 »

Myslíte jako napsat do toho odporu že jsem vozidlo před jízdou zkontroloval jo?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #21 kdy: 26 Června 2022, 11:48:05 »

Je to víceméně jedno. Většinou se do odporu nic nepíše, protože tím dochází k odkrytí karet hned na začátku řízení. Na druhou stranu, tady by to mohlo hrát ku prospěchu, neb by to svědčilo o tom, že to není nějaké tvrzení vymyšlené na poslední chvíli. Klidně to tam napište. Stejně to budete muset na 95% ještě několikrát v řízení zopakovat.

Já osobně bych ani neváhal v písemném vyjádření po ÚJ (ne teď) tvrdit, že jste opakovaně danou skutečnost sděloval policistům na místě, ale že se s vámi nechtěli bavit, případně se k vám chovali arogantně apod. Zde je však potřeba, aby se k tomu už nemohli vyjádřit policisté, takže toto bych uvedl skutečně až po potenciálním ústním jednání. Taktéž pro toto tvrzení bude potřeba znát obsah spisu, aby v něm náhodou nebyl videozáznam z policejních kamer, který by svědčil proti vašemu příběhu.

Taktéž bych já sám později uvedl, že Vaše auto (resp. konkrétní model) je obecně známo nestabilitami v elektrickém napětí a k praskání žárovek dochází relativně často. I proto vozidlo svědomitě kontrolujete, neboť měníte žárovky častěji, než jiní řidiči. Ke zkratu dochází (a došlo) vždy za jízdy.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #22 kdy: 06 Srpna 2022, 09:39:35 »

Tak přidávám update, včera jsem byl v tom správním řízení řekl jsem že vozidlo jsem před jízdou zkontroloval, všechna světla svítila. Paní mi řekla že mi nemuže nijak prokázat opak a že tedy zastavuje další jednání ve spravním řízeni. 5 minut a byl sem pryč :D tak jestli to teda dobře chápu tak jsem vyhrál a hotovo jo?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 191
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #23 kdy: 06 Srpna 2022, 09:52:03 »

Pockejte si na pisemne vyrozumeni, pokud jste ho uz nedostal.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #24 kdy: 06 Srpna 2022, 10:42:58 »

Taktéž bych já sám později uvedl, že Vaše auto (resp. konkrétní model) je obecně známo nestabilitami v elektrickém napětí a k praskání žárovek dochází relativně často. I proto vozidlo svědomitě kontrolujete, neboť měníte žárovky častěji, než jiní řidiči. Ke zkratu dochází (a došlo) vždy za jízdy.

Sice už je WIN, ale napadlo mne, že toto tvrzení by se dalo silně podpořit dodacím listem od spřáteleného automechanika, kde by byla uvedena oprava alternátoru z důvodu přepětí v palubní síti při jízdě.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #25 kdy: 06 Srpna 2022, 13:00:09 »

Bylo Vám už doručeno usnesení o zastavení řízení? Pokud ano, podejte odvolání. Pokud ne, podejte žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti. Ta paní svině se Vás pokusila okrást, tak jí aspoň přidejte nějakou práci.
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #26 kdy: 06 Srpna 2022, 16:36:38 »

No nevím jestli to teď správně chápu proč bych měl ještě posílat nějaké další odvolání? Papír o ukončení, zastavení řízení jsem podepsal přímo tam, ale domů jsem žádny papír nedostal. Vzala si moji adresu takže mi pravděpodobně přijde ještě nějaký papír o tom ukončení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #27 kdy: 06 Srpna 2022, 16:38:40 »

Vy jste podepsal něco, od čeho nemáte kopii? To není moudrý postup.

Odvolání podat proto, abyste těm parazitům přidal práci. Forma trestu.

edit: Navíc, pokud se budou muset babrat s odvoláním, budou mít méně času okrádat lidi.
« Poslední změna: 06 Srpna 2022, 16:45:27 od Číkus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #28 kdy: 06 Srpna 2022, 16:45:49 »

Všechno postupně. Nejdřív počkejte, co přijde, a případně hoďte sem. Nebude-li tam žádné riziko, odvolání, jak navrhuje kolega, můžete podat, nebo se na to vykašlat, to už je na vás.
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Platnost Vyhlášky 341/2014 Sb. §40 nouzové dojetí
« Odpověď #29 kdy: 06 Srpna 2022, 16:51:09 »

No to jsem si uvědomil potom na parkovišti taky že jsem podepsal něco o čem toho moc nevím, jen jsem tam tak narychlo nakoukl přečetl že se zastavuje další jednaní ve spravním řízení tak jsem to podepsal a hotovo. Paní se mě ptala jestli chci kopii tak jsem řekl že ano, za 2 vteřiny řekla že vážně to potřebujete? nebudeme šetřit lesy? tak jsem to nějak neřešil a kopii jsem si teda nevzal. Na parkovišti jsem si uvědomil potom že to byla docela blbost.
Jinak nějaké odvolání nebo něco takového posílat nechci, jsem rád že to mám nějak za sebou a bude snad teda klid, nebo se může dít něco dalšího ještě?
IP zaznamenána