30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26  (Přečteno 8056 krát)

zemcio1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
nedávno mě zastavila hlídka kvůli pásu přímo před mým domem. Jel jsem jen 500m s autem přítelkyně od ní ke mně, takže jsem u sebe neměl doklady, navrhl jsem policistům, že pro ně zajdu domů, souhlasili tedy jsem šel hledat, napoprvé jsem našel pouze pas, jakmile jsem vyšel z domu policista již čekal s přístrojem, po první dech zkoušce jsem se opět odebral na chvíli domů hledat řp, ale už jsem moc nehledal :) Vrátil jsem se na druhou zkoušku stejný výsledek. Před jízdou nepil, podepsáno. Přišel příkaz 2500kč, 6měs. podám odpor, úřednice velice slušná ale stejně si říkám, že mi to asi dovolit neměli a dalo by se toho využít?

Díky
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2022, 10:23:11 »

Generál po bitvě: Proč jste se k tomu policistovi z domova, dokonce dvakrát, vracel? A proč jste při takové hodnotě nežádal odběr krve?
V podobných (drobná nehoda) případech jsem viděl argument, že byl alkohol požit až doma, ale těsně po jízdě to je také zakázáno, navíc zde s vědomím, že venku čeká (o dýchání informoval hned na počátku?) policajt.
Máte z celé té akce nějaký audio nebo video záznam?
Slušná úřednice? :o Jak jste s ní přišel do kontaktu, když jsme ve fázi příkazu?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2022, 10:31:08 »

Čeho konkrétně chcete využít?
To že Vás poprvé nechali jít domů s tam jste se napil? Stále jste byl řidičem. Jak píše ladin.
To že jste "něco" udělal doma mezi prvním a druhým dýcháním? Nahrávku předpokládám nemáte, takže policisté si navzájem dosvědčí, jak Vás poučili, abyste nic nejedl, nepil a nekouřil.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2022, 11:03:48 »

Jste schopen jakkoliv dokázat, že jste byl doma, hledal doklady atd? Nebo to bude tvrzení proti tvrzení?
Nekonal se žádný pokus ohodnotit i ty pásy a nenalezenou plastovou kartičku?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26
« Odpověď #4 kdy: 10 Června 2022, 11:07:52 »

Bude to sice trochu přitažené za vlasy, ale než to vzdát bez boje, tak varianta s tím, že při hledání dokladů jste si dal nealko pivo, není úplně nereálná. Bude to lano i pro tu slušnou úřednici (i když se trochu obávám, že jak se začnete bránit, půjde "slušnost" stranou).

Chlastat je zakázáno před jízdou, za jízdy a po nehodě. V průběhu kontroly to formálně zakázáno není - on ani není důvod, fízl přece je u toho, a kdyby se řidič chystal důkazní hodnotu zkoušky ohrozit tím, že něco vypije či si třeba píchne do žíly, tak může zasáhnout. To, že přistoupili na hledání dokladů doma, je primárně chyba fízlů - co jim bránilo nechat fouknout hned a doklady řešit pak?

U úřadu pak logicky přijdou otázky typu, proč jste doma něco pil (no proč asi, žízeň), ale hlavně proč jste to o tom nealko pivu neřekl hned fízlům (to taky jde vysvětlit, prostě vás vůbec nenapadlo, že by to mohlo mít vliv, když je nealko ... člověk zkrátka nemůže vědět vše, a navíc ve stresu z kontroly to nikomu nemyslí na 100% běžné kapacity). Kdyby měl SO nějaká moudra, že to není možné, že by se lišilo první a druhé dýchání, tak ať to jednoznačně vyvrátí ideálně znaleckým posudkem.

Taky ale záleží, co jste na místě navyprávěl těm fízlům, a jestli tam není ještě něco, co jste nezmínil (kontrola při jízdě 500 m a navíc s pozitivním nálezem alkoholu vypadá, že by se nemuselo jednat jen o namátkovou kontrolu či náhodné pozorování jízdy bez pásu).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26
« Odpověď #5 kdy: 10 Června 2022, 11:23:57 »

Není v tomto případě také stěžejní tento příběh přednést až po výslechu policistů? Aby si nemohli vymýšlet... Na druhou stranu, pozdní přednesení tak "jasného" argumentu asi bude považováno za účelové tvrzení.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

zemcio1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26
« Odpověď #6 kdy: 10 Června 2022, 11:36:24 »

dosvědčit že jsem byl doma není problém, mám všímavýho souseda naproti nás sledoval, o krvi už taky vím. K policistovi jsem se vrátil neboť jsem si byl jist, že nenadýchám resp. jsem ani nevěděl poprvé že dýchat vůbec budu.... Jj jeli proti mě a všimli si že nemám pás....
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26
« Odpověď #7 kdy: 10 Června 2022, 22:35:29 »

a jste si jistý, že jste vůbec jel ?  8)
IP zaznamenána

zemcio1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26
« Odpověď #8 kdy: 13 Června 2022, 08:52:31 »

ca 100m za mnou jeli, tohle bych asi neuhrál :-)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Návštěva bydliště před oběma dech zkouškami 0.26 0.26
« Odpověď #9 kdy: 13 Června 2022, 22:19:18 »

jestli jeli nebo se opalovali je na tom, jestli mají záznam, že jste opravdu jel
nevím, po jaké době se maže, jestli ho předloží úřadu...
atak  8)
IP zaznamenána