30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu  (Přečteno 4405 krát)

se7enDolphins

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobry den, v minulosti se mi stalo, ze jsem "pokaral" straznika, ze prehlizi prestupek (ktery mi vadi). Napred jsem se dozvedel, ze to prestupek neni. Stezoval jsem si via 156 na jejich postup, nacez zacali jeden listovat v zakone, druhy vyvolavat na centralu. Samozrejme jsem mel pravdu, po cca 20 minutach investigace to z jejich pohledu uzavreli tim, ze se mi omluvili, ze se mylili. Prestupce se mezitim vzdalil z mista, totoznost nezjistena. Pri dalsim setkani me straznik na ulici oslovil prijmenim, prestoze jsem mu jej nesdelil. Muselo dojit ke sparovani dle tel. cisla ze starych zaznamu na MP.
Mam aktualne dalsi material - tri pripady za poslednich par tydnu. Opravdu me vadi, ze nekdo nedela svoji praci, ale nechce se mi pri tom vystavovat svoji osobu budouci mozne/pravdepodobne pozornosti/sikane ze strany MP. Je nejaka moznost (napr. obcanske sdruzeni) jak na to? Lze to pres zdejsi 30kmh, nebo je to tu"jen" jako poradna? Co me tak napada, napr. ruzni ekologove (i udajne solo akce) se schovavaji za obcanska sdruzeni (napr. celorepublikove znama voda z Tetcic). Dekuji za radu.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2022, 07:57:48 »

Někdo by chtěl udávat své spoluobčany a chtěl by při tom zůstat v utajení? Tak to musí dělat anonymně, ale to by mu mělo logicky dojít samo a ne že se bude ještě ptát na návod na internetu, jak udávat spoluobčany a zůstat pŕi tom utajen.
« Poslední změna: 08 Června 2022, 08:00:00 od alo.is »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2022, 08:38:10 »

Nezlobte se na mne, ale toto forum a zdejsi komunita je primarne zamerena prave na to, jak se uradum a straznikum legalne branit. Nikoli jak pomahat jim, ci prasivym udavacum.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2022, 09:51:23 »

Buď nemá MP ráda udavače nebo to jednání nepovažuje za škodlivé a tedy se jí do řešení nechce. Znám z ulice, kde se parkuje na místě, kde to nikomu nevadí, ale nemá se, že MP to chápe a jezdí prudit až na základě oznámení nějaké konkrétní báby, co to z okna celý den hlídá. (Bába je za neřešení občas zde popsaným způsobem popohání k činnosti) Sama MP radí, aby si tam lidi dávali na tu chvíli blikačky, aby to nemuseli řešit (maj hnízdo na konci téže ulice). Pokud bych musel řešit pokutu, byl bych samozřejmě hrozně rád, abych ve spise viděl jméno udavače, abych se měl koho optat, co konkrétního na mém jednání někomu vadí a nechce mi to říct přímo.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2022, 10:02:40 »

Můžete nám prozradit, o jaký přestupek se jedná?

Pokud strážník přestupek neřeší, máte možnost přestupek sám zadokumentovat a podle zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii § 12 odst. 1 e) požádat strážníka o zjištění totožnosti pachatele.

Edit: Mimochodem, máte nějaké zkušenosti s se zjišťování něčí totožnosti z důvodu právního zájmu? Nepřekvapilo by mne, kdyby to v praxi probíhalo stejně jako v prvním příspěvku tohoto vlákna, tzn. strážník začne zjišťovat, jestli je k tomu oprávněn. Po půl hodině mu z centrály řeknou že to tak opravdu je, ovšem mezitím osoba, jejiž totožnost jste chtěli zjistit odejde.
« Poslední změna: 08 Června 2022, 13:41:49 od urban.novak »
IP zaznamenána

se7enDolphins

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2022, 00:10:27 »

Někdo by chtěl udávat své spoluobčany a chtěl by při tom zůstat v utajení? Tak to musí dělat anonymně, ale to by mu mělo logicky dojít samo a ne že se bude ještě ptát na návod na internetu, jak udávat spoluobčany a zůstat pŕi tom utajen.
Dobry den, nejde o bonzovani na lidi (obcany) ale na strazniky, aby tito byli ohodnoceni za "kvalitu" svoji prace.
IP zaznamenána

se7enDolphins

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2022, 00:17:22 »

... nebo to jednání nepovažuje za škodlivé a tedy se jí do řešení nechce. ...
Nazory jednotlivcu se mohou lisit, ale zde je prevazna cast ctenaru ridicska, takze napr. jizda cyklistu po uzkem chodniku v miste a case, kde se pohybuje hodne chodcu, by mohlo ziskat pochopeni alespon casti ctenaru tohoto vlakna.
Dale napr. nereseni psich exkrementu. Opravdu na sidlisti nemuzete slapnout do travy, protoze co dva metry "tam neco je". Nemluvim o produktech civavy ci krysarika, objevuji se nam tu kousky velikosti lidskeho... Nasledne i panove z udrzby zelene jsou nadseni pri sekani, kdyz to rozslehaj sekackou...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2022, 07:39:47 »

Pokud mi vadi nejaky cyklista, jak jede. Pripadne pejskar, co si po sobe neuklidi, reknu mu to. Nebudu se srabacky schovavat za mestske draby, jejichz ukolem neni delat mesto lepsim, ale bohatsim.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #8 kdy: 09 Června 2022, 08:58:22 »

A ať si klidně cyklisté jezdí po chodníku, alespoň nepřekáží na silnici a nebrzdí tam provoz. Já jezdím po chodníku také, je to bezpečnější. A kdyby mě nějaký takový udavač nabonzoval, budu chtít toho svědka udavače u správního řízení vidět, jeho totožnost a adresu si zjistím z kopie spisu a pěkně se mu potom pomstím.
« Poslední změna: 09 Června 2022, 09:02:01 od alo.is »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #9 kdy: 09 Června 2022, 10:11:20 »

Dobry den, nejde o bonzovani na lidi (obcany) ale na strazniky, aby tito byli ohodnoceni za "kvalitu" svoji prace.

Ale prd, to už jenom okecáváte. Pokud městská opice zlepší "kvalitu svojí práce", začne řešit kdejakou nepodstatnou hovadinu a vy budete spokojený. A frustruje vás toho zjevně dost - cyklisti, pejskaři - kdopak ještě?
Jste jednoduše ten, co už v mateřské školce "žaloval". Dále pak bonzoval, práskal, udával....názvů je dost. Ale jdete na to fikaně  - namísto bonzování "lupiče" byste chtěl bonzovat "hlídače" aby to nebylo na vás. Měl byste zkusit vyhledat nějaké lepší forum.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #10 kdy: 09 Června 2022, 10:15:32 »

Nejlepší práci odvádí opice ráno, kdy stojí u přechodů a nemohou tedy nic páchat jinde. Rozšířil bych jim tuto činnost na celý den v třísměnném provozu a následně v rámci úspor nahradil výplň uniformy konstrukcí z laťoviny, jako na poli, kde po staletí hlídají úrodu proti ptactvu.
IP zaznamenána

se7enDolphins

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #11 kdy: 09 Června 2022, 10:43:39 »

Pokud mi vadi nejaky cyklista, jak jede. Pripadne pejskar, co si po sobe neuklidi, reknu mu to. Nebudu se srabacky schovavat za mestske draby, jejichz ukolem neni delat mesto lepsim, ale bohatsim.
ad reknu mu to: Za rok jsem videl jednoho pejskare, tomu jsem to rekl a pod tlakem okolnosti se vratil a uklidil to po sobe, ale ja nemam to stesti ani cas na vsechny pejskare a denne se jen v okoli cca 50m objevi nove 2-3 kousky.
ad jejichz ukolem neni delat mesto lepsim, ale bohatsim: Ano, s timto mam obecne take problem a preferoval bych, aby vybrane pokuty byly prijmem statniho rozpoctu. Mam pocit, ze jsou mesta, kde MP je zrizena za ucelem plneni obecni kasy a nebo maji to stesti, ze maji v katastru napr. usekove mereni na silnici I. tridy nebo dalnici.
Ale nejvetsi problem, ktery se me primo dotyka je psi hovno ciziho psa na me bote.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #12 kdy: 09 Června 2022, 10:45:01 »

Nazory jednotlivcu se mohou lisit, ale zde je prevazna cast ctenaru ridicska, takze napr. jizda cyklistu po uzkem chodniku v miste a case, kde se pohybuje hodne chodcu, by mohlo ziskat pochopeni alespon casti ctenaru tohoto vlakna.
Máte dost romantické představy o zdejším čtenářstvu. Fuj zlý cyklista jezdí po chodníku ... a určitě i schválně přejel žížalu!

Dale napr. nereseni psich exkrementu. Opravdu na sidlisti nemuzete slapnout do travy, protoze co dva metry "tam neco je". Nemluvim o produktech civavy ci krysarika, objevuji se nam tu kousky velikosti lidskeho...
A myslíte si, že když bude městský policajt dokonale podle všech předpisů dělat svoji práci, že to vyřeší problém psích hoven na veřejných prostranstvích? Nebo byste chtěl, aby tam, kde nechytí pachatele, to sami uklidili (a říkali tomu třeba sběr důkazního materiálu)? Já bych v zásadě nebyl proti, ale jako daňový poplatních bych navrhoval spíš MP zrušit/zredukovat, a za každého ušetřeného strážníka najmout 3 sběrače hoven.

Zpět k původnímu dotazu. Pokud hledáte nějaký kurz pro anonymní udavače, tady asi neuspějete, zkuste google. Obdobně postupujte, chcete-li se stát profesionálním aktivistou - v takovém případě je nejefektivnější vyhledat a začlenit se do party podobně postižených pošuků, kteří vám nasdílí své pracně získané know-how a časem třeba poskytnou na hraní i již existující servisní organizaci (typu nějakého toho spolku).

Opravdu me vadi, ze nekdo nedela svoji praci, ...
To musíte mít velmi nešťastný život, nebo jste ještě velmi mladý a naivní. S takovou dispozicí bych doporučil při plánování kariéry zaměřit se na něco, kde moc nepřijdete do kontaktu s lidmi, nedej bože abyste je dokonce musel řídit.

... ale nechce se mi pri tom vystavovat svoji osobu ...
Já když vidím fízla, tak se chovám podobně, jako když se na ulici vyskytne smradlavý bezdomovec, opilec či podobný otrapa - primárně ignoruju a rozhodně nevyhledávám kontakt. Ale v těch pár případech za život, kdy mi něco vadilo natolik, že mi to stálo za ztracený čas, jsem to normálně řešil osobně a nepociťoval jsem žádné obavy ani z toho, že to nebude anonymně, ani z nějaké následné zvýšené šikany.
« Poslední změna: 09 Června 2022, 10:46:47 od hh »
IP zaznamenána

se7enDolphins

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #13 kdy: 09 Června 2022, 10:49:10 »

Nejlepší práci odvádí opice ráno, kdy stojí u přechodů
Kez by aspon tam delali tu praci poradne. Je to jeden z tech pripadu. Pominu-li, ze s provedenim osobne nesouhlasim - vubec neuci deti prechazet vozovku, naopak je o ziskani teto dovednosti vylozene pripravuje. Neco jako dej muzi rybu, nakrmis ho na jeden den, nauc muze rybarit, nakrmis ho na cely zivot.
Straznik cca 7.55 opustil prechod (imho v nejhorsi dobu, kdy deti ktere jdou pozde jsou nepozorne) a sel si zakourit a v tu chvili auto malem srazilo dve holky dobihajici do skoly...
PS: Nepozorujete nejakou podobnost napr. s ridici neschopnymi projet krizovatku, kdyz vypadnou semafory?
IP zaznamenána

se7enDolphins

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Jak si stezovat na konkretniho straznika a nevystavit pri tom svoji osobu
« Odpověď #14 kdy: 09 Června 2022, 11:02:59 »

Máte dost romantické představy o zdejším čtenářstvu. Fuj zlý cyklista jezdí po chodníku ... a určitě i schválně přejel žížalu!
Domnivam se, ze zdejsi ctenarstvo ma znacny prunik se ctenarstvem dfense, kde se v diskusich casto narazi na pumpicky co jezdi po chodnicich, objizdi cervenou na semaforu po chodniku, atd. Treba se myslim.

A myslíte si, že když bude městský policajt dokonale podle všech předpisů dělat svoji práci, že to vyřeší problém psích hoven na veřejných prostranstvích? Nebo byste chtěl, aby tam, kde nechytí pachatele, to sami uklidili (a říkali tomu třeba sběr důkazního materiálu)? Já bych v zásadě nebyl proti, ale jako daňový poplatních bych navrhoval spíš MP zrušit/zredukovat, a za každého ušetřeného strážníka najmout 3 sběrače hoven.
Ano, cil by byl MP "zesmesnit" a s cilem zrusit/redukovat MP a za usetrene penize najmout sberace hoven. Prestoze tvrdi, jak pravidelne prochazi svoje pridelene oblasti, jsem v danem miste straznika MP na pochuzce nevidel. Pokud je muj pristup dle Vaseho nazoru spatny, uvitam navrh na lepsi postup.

IP zaznamenána