30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Provozovatel se nemusí sám naprášit?  (Přečteno 2902 krát)

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« kdy: 31 Května 2022, 19:23:15 »

Úplně nevím kam to dát, ale přijde mi to zajímavé. Možná se někde zase změnil proces.

1) Přišla mi žádost na určenou částku.
2) Nechal jsem to ležet 60- dnů a pak se naprášil (nechci sprdel a je toho víc, zapomenuté prodloužení mýtného na parkování v Modré zóně)

No a z úřadu mi přišlo:
Citace
údaje o řidiči se zasílají pouze v případě, že chcete sdělit osobu, která užívala vozidlo v době spáchání přestupku. Pokud vozidlo užíval majitel-provozovatel, není třeba sdělovat tuto informaci.

Pokud máte pochybnosti, výhrady nebo námitky ohledně předmětného podezření na spáchání přestupku, určenou částku platit nemusíte a věc bude převedena do správního řízení, kde pak můžete podávat námitky a návrhy. Určenou částku nelze snížit, ani prominout.

To mi paní asi trochu kecá ne? Teda pokud se mně nesnaží nenápadně natlačit do SPRDELe...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2022, 21:51:32 »

Ta citace je z čeho jako..? To si s váma jen tak nezávazně povídá, ne..?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2022, 22:15:36 »

Tipuju, že to bude neformální sdělení, které úředník "myslí dobře".

Jinak je tu ovšem dlouhodobý trend (a teď nevím, jestli je opřenej judikaturu, metodiku MD nebo něco jiného) považovat situaci, kdy se provozovatel přizná k přestupku jako řidič, za obstrukční jednání. Dokonce jsem to tu na fóru myslím letmo zahlédl úředníky v sprdelním rozhodnutí tvrdit, že by vlastně měl být provozovatel rád, že může být odstíhán sprdelně jako provozovatel a ne jako řidič, protože z toho pro něj plyne mírnější trest (nejsou tam body).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« Odpověď #3 kdy: 02 Června 2022, 14:05:21 »

Ta citace je z čeho jako..? To si s váma jen tak nezávazně povídá, ne..?

Z mailu přes datovku.

Tipuju, že to bude neformální sdělení, které úředník "myslí dobře".

Jinak je tu ovšem dlouhodobý trend (a teď nevím, jestli je opřenej judikaturu, metodiku MD nebo něco jiného) považovat situaci, kdy se provozovatel přizná k přestupku jako řidič, za obstrukční jednání. Dokonce jsem to tu na fóru myslím letmo zahlédl úředníky v sprdelním rozhodnutí tvrdit, že by vlastně měl být provozovatel rád, že může být odstíhán sprdelně jako provozovatel a ne jako řidič, protože z toho pro něj plyne mírnější trest (nejsou tam body).

Přesně tím mi to smrdí, ale za mne asi jenom dobře. Tak nějak si pořád myslím, že oporu to v ničem nemá. Řidič jako řidič. Takže pokud to i přes to hodí do sprdele, tak za mně dobrý.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« Odpověď #4 kdy: 02 Června 2022, 17:05:07 »

Spis by nas zajimalo, jak tu zpravu SO pojmenoval. Jestli to je nejaka zadost o doplneni, nebo sdeleni nebo oznameni ... idealne to sem anonymizovane nakopirujte.
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2022, 23:39:55 »

Citace
Věc: Odpověď na váš dopis doručený prostřednictvím datové schránky dne xx. xx. xxxx


Vážený pane xxxxxxxx,

údaje o řidiči se zasílají pouze v případě, že chcete sdělit osobu, která užívala vozidlo v době spáchání přestupku. Pokud vozidlo užíval majitel-provozovatel, není třeba sdělovat tuto informaci.

Pokud máte pochybnosti, výhrady nebo námitky ohledně předmětného podezření na spáchání přestupku, určenou částku platit nemusíte a věc bude převedena do správního řízení, kde pak můžete podávat námitky a návrhy. Určenou částku nelze snížit, ani prominout.




S pozdravem

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« Odpověď #6 kdy: 06 Června 2022, 00:56:45 »

Pokud to přesto přehodí do sprdele, máte myslím vyhráno.
Jinak ta jejich snaha přehazovat vše do sprdele je jasná - provozovatel se nemůže tak účině bránit jako řidič a také (což bude pozůstatek minulosti) mohl dříve zdržet projednání a dotáhnout to do prekluze.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« Odpověď #7 kdy: 06 Června 2022, 01:28:32 »

Tohle je nahrávka na smeč. Na citovaný "blábol" je ideální nereagovat. V konkrétním případě, který blábolu předcházel (a ve kterém byl sdělen řidič shodný s provozovatelem) vyčkat, zda nějaké řízení bude zahájeno, a zda to bude s řidičem či s provozovatelem. Blábol naznačuje, že by to mohl rovnou sprdel, což by znamenalo téměř jistý win (pk202 +1).

Je to ale hratelné i do budoucna. Pokud týž provozovatel dostane od daného úřadu další odpustek, a chtěl by se hájit jako řidič, stačí v souladu s blábolem neplatit a nereagovat, což povede k zahájení sprdele, který by sice už s o něco nižší měrou jistoty, ale pořád mělo být možné rozbít na tom, že tím nesmyslným poučením SO zmařil právo provozovatele sdělit řidiče (byť by jím byl on sám).
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« Odpověď #8 kdy: 06 Června 2022, 08:38:51 »

Tohle je nahrávka na smeč. Na citovaný "blábol" je ideální nereagovat. V konkrétním případě, který blábolu předcházel (a ve kterém byl sdělen řidič shodný s provozovatelem) vyčkat, zda nějaké řízení bude zahájeno, a zda to bude s řidičem či s provozovatelem. Blábol naznačuje, že by to mohl rovnou sprdel, což by znamenalo téměř jistý win (pk202 +1).

Je to ale hratelné i do budoucna. Pokud týž provozovatel dostane od daného úřadu další odpustek, a chtěl by se hájit jako řidič, stačí v souladu s blábolem neplatit a nereagovat, což povede k zahájení sprdele, který by sice už s o něco nižší měrou jistoty, ale pořád mělo být možné rozbít na tom, že tím nesmyslným poučením SO zmařil právo provozovatele sdělit řidiče (byť by jím byl on sám).
Zajímavý. Za ten týden mne vyfotili dvakrát. Na obě situace jsem se nahlásil  v 60- dnech. Tahle reakce mi přišla jen na jednu částku. Tak jsem zvědavej, jak moc mne zmátli a budu se na to případně odvolávat:)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel se nemusí sám naprášit?
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2022, 08:57:02 »

No pokud jste na obě věci řidiče oznámil a ten blábol přišel až pak, tak na tyto dva případy se "uvedení v omyl" neuplatní. Došlo k němu až poté, co jste standardně řidiče oznámil. SO by měl správně zahájit přestupkové řízení s řidičem - pokud rozjede rovnou sprdel, měl byste je mít na lopatě, v obou případech.

Počkejte, co nakonec dorazí.
IP zaznamenána