30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak správně oznámit změnu adresy?  (Přečteno 3255 krát)

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Jak správně oznámit změnu adresy?
« kdy: 18 Května 2022, 16:36:43 »

Je nutné SO explicitně zmínit, že jsem se přestěhoval, nebo stačí, že novou (kontaktní) adresu uvedu pod podpisem? Osobně bych řekl, že do sféry vlivu SO se informace dostala, že ji chovanec vyignoroval není můj problém?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Jak správně oznámit změnu adresy?
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2022, 17:53:27 »

Kolem změn bydliště existuje ne úplně přehledná judikatura. Z ničeho přímo neplyne, že by účastník byl povinen změny, ke kterým došlo v průběhu řízení, někam aktivně hlásit, ale úřady a soudy vymyslely, že za určitých podmínek to, že účastník před změnou původní adresu v nějakých svých vstupech používal, lze chápat jako implicitní žádost o doručování na danou adresu.

Tedy pokud bych např. před změnou byl v řízení pasivní, nebo se účastnil jen osobně a nic nikomu nepodepsal, nebo bych proti této logice podnikl nějaké přímé protiopatření (např. explicitní poznámkou v každém podání, že adresa trvalého pobytu je uvedena pouze jako součást identifikace podatele a nepředstavuje žádost o doručování na tuto adresu), tak by teoreticky nemělo být nutné SO upozorňovat. Využít přestěhování ke zmatení nepřítele bez výše popsané přípravy je ale krajně nejistá taktika.

Mnohem jednoznačnější je to s datovkou. Tu když někdo má, je úřad automaticky povinnen do ní doručovat a není to potřeba nikde hlásit.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Jak správně oznámit změnu adresy?
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2022, 16:58:19 »

A jak je to prosím HH když jsem oznámil, požádal o doručování na jinou adresu, ale SO poslal jen podklady pro rozhodnutí a zbytek odstíhal na starou adresu. Je to automaticky win? SO byl upozorněn, že to věděl je důkazem že jednou zasláno na novou, ale zbytek na starou, takže vinen bez účasti. To že to vím jsem samo nepřiznal, chystám žalobu na nečinnost SO.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Jak správně oznámit změnu adresy?
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2022, 18:15:10 »

Ta "stará" adresa je někde aktuálně evidovaná (jako například doručovací adresa, adresa trvalého pobytu, atp.)?
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Jak správně oznámit změnu adresy?
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2022, 18:45:20 »

Nikde není evidovaná. Můj trvalý pobyt na ní byl oficiálně zrušen úřadem, mám od toho lejstro.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Jak správně oznámit změnu adresy?
« Odpověď #5 kdy: 25 Května 2022, 19:29:03 »

A jak je to prosím HH když jsem oznámil, požádal o doručování na jinou adresu, ale SO poslal jen podklady pro rozhodnutí a zbytek odstíhal na starou adresu. Je to automaticky win?
Ďábel je jako obvykle skryt v detailu. Je tam více kritických momentů. Jednak jak přesně vypadala ta žádost o doručování na adresu pro doručování ve smyslu § 19(4) SprŘ. Dalo se z ní nějak, přímo či nepřímo dovodit, zda se vztahuje jen na konkrétní úkon (zaslání podkladů), nebo na celé řízení? Dále, nebýt té žádosti, doručoval by SO správně? Pokud šlo nejen o adresu, kam jste aktivně žádal o doručován, ale zároveň dočansně o váš trvalý pobyt, který pak ale byl z iniciativy úřadu zrušen, měl byste skončit na ohlašovně, nikoliv na "staré adrese" (samozřejmě pokud jste na té ohlašovně nebyl už předtím). Dále je tu tzv. doktrína materiálního doručení - tedy i kdyby úřad doručoval formálně nesprávně, pokud vám byl prokazatelně doručeno (a je úplně jedno jak a kam), doručení platí. Zároveň záleží i na tom, které přesně úkony byly obsahem chybně doručovaných (a formálně nedoručených) zásilek. Dále chystáte nečinnostní žalobu - tomu předcházející nutnou žádost podle § 80 SprŘ už jste podal? S jakým výsledkem? Jak bylo doručováno v řízení o této žádosti?
IP zaznamenána