30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Muž jel na koloběžce skoro sedmdesátkou. Čiré šílenství, napsali strážníci  (Přečteno 3874 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/kolobezka-roznov-pod-radhostem-mestska-policie-rychlost.A220429_081551_zlin-zpravy_ppr

Za mě jednoznačný signál k zavedení RZ pro koloběžky a kola. Jestli zavádět institut provozovatele i pro kola a koloběžky, nebo to případnou objektivní odpovědnost vymáhat rovnou po majiteli, to již přenechám případné odborné právní debatě.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

Kvuli par idiotum? Ten proces by stal dohromady daleko vic nez kdybysme to tem idiotum meli platit z CKP.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

To byl samozřejmě vtip.

Nicméně vyplní-li se vlhké sny Hřiba a jemu podobných, tak nám stejně nic kromě elektro koloběžek a kol v budoucnu nezbude :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil

Já nevím. Vidím pouze člověka, který překročil rychlost o 15 km/h. Zřejmě dobrý oddíl....
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Na koloběžce asi není ukazatel rychlosti? Nemohl pak tušit, že překročil rychlost.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

alo.is> na takovychhle kolobezkach je nejen ukazatel rychlosti, ale i tempomat s limiterem, nahon na obe kola, hydraulicke kotoucove brzdy na obou kolech a nastavitelne hydraulicke odpruzeni predni i zadni vidlice. Mel jsem moznost se na takove svezt a rychlost 70km/h neni ani zdaleka maximalkou a (mnou subjektivne vnimano) tato rychlost na tomto stroji neni ani nijak neprimerena :-). Unterfizlove jako vzdy zvani kravoviny, aniz by o tom cokoli vedeli.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Mám takovou a je to tak. V 65km/h mě nejvíc štve, že není moc slyšet, ale že bych si měl dát přilbu, to mě prostě nenapadne, protože ten pocit nebezpečí schází. Samožřejmě, bezpečnější je přilbu mít.
« Poslední změna: 15 Května 2023, 01:06:19 od swenak »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Mám takovou a je to tak. V 65km/h mě nejvíc štve, že není moc slyšet, ale že bych si měl dát přilbu, to mě prostě nenapadne, protože ten pocit nebezpečí schází. Samožřejmě, bezpečnější je přilbu mít.
A není to o držku s tak malýma kolama v naší infrastruktuře? Občas jsem někde málem urazil 16ku od auta, případně málem přeletěl řidítka na kole...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Mám 11" kola z opravdové gumy (PMT), 9cm široká. Na těch, co jsou běžné (malé 8,5", max 10x3") bylo už 30km/h tak nějak dost a to nemluvě o tom, že jsou nylonová a přilnavost nic moc. Ale s tím, co mám, jedu bez problémů v kopci v lese v kamení, nejsou problém větve, pařez, štěrk. Ale pravdou je, že nemám chuť ani zkoušet jet přes 80km/h, což ta má umí taky.
« Poslední změna: 15 Května 2023, 11:09:42 od swenak »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Pěkný stroj, já bych se na tom asi stejně bál víc než na horském kole. Nebo to chce o hodně více pozornosti a soustředění na stopu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Ano, pozornost to vyžaduje, taky mít někdy připravenu nohu na pomoc. Takové to kochání ve větších rychlostech nedoporučuju. Na straně druhé, to, co jsem s ní v lese, kam jsem se dostal náhodou, zažil, to jsem nečekal:) A taky jsem nečekal, že mě to unaví:)
« Poslední změna: 15 Května 2023, 11:27:56 od swenak »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil

Ty větve, pařez bych chtěl u takových koleček vidět. Hlavně pokud je trošku vlhko.
Když si vzpomenu, díky čemu všemu se mi povedlo hodit držku na enduru :-D
Takovej oslizlej odhalenej kořen, to je lahoda :)
Taky podle mě by mohlo občas pozlobit vodorovné značení.

Podobnou koloběžku na ježdění do práce jsem si chtěl taky koupit. Ale pak jsem naštěstí dostal rozum na pořídil levněji ojetinu k tomuto účelu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Tak jistě, že to má limity, taky záleží na rychlosti, ale dostal jsem se i tam, kde bych se pěšky nehrabal:) A ano, stačí sliz, klidně jenom listí na asfaltu a ... chce to koukat a předvídat. I tak samozřejmě někdy dojde k problému. Na této jsem ještě nepadnul, ale jednou už jsem na mokrém listí při cca 0 stupních měl co dělat, abych to vedle ní uběhal:) Před lety na takové té městské Xiaomce Pro 2 jsem ale vlítnul málem pod náklaďák, sice v obytné oblasti, takže já tak kolem 20-25, on něco více, zatáčka, on jel kvůli objíždění v protisměru a...no, sklouznul jsem k němu tak na 2m, on zabrzdil taky, takže "pohoda".

Edit: A ještě "drobnost", enduro a obecně klasické motorky jsou zadokolky, tohle a obecně silnější koloběžky mají 2 motory a je to sakra znát proti klasickým jednomotorovkám. A taky hmotnost je jinde.
« Poslední změna: 15 Května 2023, 15:17:07 od swenak »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil

Předpokládám, že jste držitelem ŘO minimálně A1.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

To se ukáže, až mi bude prokázáno, že jde o vozidlo, pro které je nutné ŘO minimálně A1 ;)
IP zaznamenána