30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Muž jel na koloběžce skoro sedmdesátkou. Čiré šílenství, napsali strážníci  (Přečteno 3949 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil

jakmile bude implementována 5. motorová směrnice do českého právního řádku, bude řada věcí jinak
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

A popravdě jsem za to rád, ač mi vadí, že kolařů, pokud budou účastníky silničního provozu, se to nedotkne a pokud ano, minimálně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

jakmile bude implementována 5. motorová směrnice do českého právního řádku, bude řada věcí jinak

Můžete alespoň naznačit jaký bude mít směrnice vliv na potřebu ŘO pro různá vozítka ? Já našel jen a změny v poviném ručení - m.j. například nutnost platit poviné ručení z dětských šlapacích autíček  ;D ....
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil

To se ukáže, až mi bude prokázáno, že jde o vozidlo, pro které je nutné ŘO minimálně A1 ;)

Samozřejmě. Ale většina ovcí co na tom jezdí, nemá Váš skill.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

To souhlasím, k tomu ty "zaručené" informace od prodejců a na těch internetech. Ale stejně, jako u primárního účelu tohoto fóra, tak i v tomto případě je to zejména na nich, snaze a chuti se zajímat a připravit.

Jinak ano, A1 mám. A dodám, že jsem neměl ještě odvahu na tom jet max (3 stupeň, přes 80km/h) a dokonce jsem si snížil max výkon na cca 85% tak, aby ta 2jka byla nějak kolem 55km/h. A to navzdory tomu, že autem nemám problém jet 2x tolik, co dovolují naše dálnice, i více (vozem, co je schován na fotce za koloběžkou).
« Poslední změna: 17 Května 2023, 11:02:37 od swenak »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil

Můžete alespoň naznačit jaký bude mít směrnice vliv na potřebu ŘO pro různá vozítka ? Já našel jen a změny v poviném ručení - m.j. například nutnost platit poviné ručení z dětských šlapacích autíček  ;D ....

Pro mě je to spíše okrajová záležitost. Zároveň jsem ale dosti zavilým zastáncem povinného pojištění pro řadu elektrických samohybů  s výkonem přesahujícím "fichtla" a rychlostí konkurující standardní motorce, takže jsem nějaké předběžné seznámení s výstupy 2009/103/ES absolvoval.
Primárně má být motorovým prostředkem vozidlo přesahující 25 km/h, případně těžší 25kg a současně přesahující 14km/h.  Takže problém šlapacích autíček, sekaček na trávu s přípohonem nebo invalidních vozíků to skutečně nebude.
Ďábel bude jako vždy v detailu a schválení v našem právním řádu, kde jsou i dnes odchylky od současné motorové směrnice (např. u el. skutrů, jízdních kol se spalovacím motorkem apod.).
Padlo i cosi na téma, zda-li řízení el. koloběžky  v případě zákazu řízení motorových vozidel bude "mařenkou" apod.
Není vyřešená registrace těchto nových kategorií vozidel, způsob prokazování uzavření pojistky apod.
Jsou reálné pochyby, že naší zákonodárci budou nějak akční....


edit: https://esipa.cz/sbirka/sbsrv.dll/sb?DR=SB&CP=32021L2118 - to jsou změny směrnice.
« Poslední změna: 17 Května 2023, 16:05:49 od gumidos »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil

Není tam stále výjimka na pevné sedadlo/sedlo?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Tady od bratov Slovákov :)

Slovenští policisté řešili minulou sobotu v Liptovském Mikuláši ojedinělý případ, když třiačtyřicetiletý muž jel na elektrické koloběžce rychlostí 118 kilometrů v hodině. Slovenská policie o případě informovala v pondělí na sociální síti.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-slovak-se-ritil-na-kolobezce-rychlosti-118-km-h-40437308

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána