30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda přes železniční přejezd - viz video  (Přečteno 5106 krát)

voltik

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Jízda přes železniční přejezd - viz video
« kdy: 23 Dubna 2022, 11:07:26 »

Dobrý den,
posílám odkaz na video  https://www.youtube.com/watch?v=YHXhtHKYnb4

Samozřejmě mě za žel. přejezdem zastavili. Podepsal sem oznámení správnímu orgánu nebo nějak se ten papír jmenoval. Do vyjádření sem napsal "souhlasím". Bohužel pozdě bycha honiti...

Jakou mám šanci na úspěch ? Jak postupovat dále ?


Děkuji, děkuji moc za odpověď.
Tomá
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jízda přes železniční přejezd - viz video
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2022, 11:21:52 »

Pokud jste nepodepsal příkazový blok, tak se uvidí, co přijde. Z kamery jde slyšet audio - záznam kontroly tedy máte?
IP zaznamenána

voltik

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Jízda přes železniční přejezd - viz video
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2022, 11:49:54 »

Záznam mám. Bohužel ze strachu z autority sem jim řek, že sem přes ten přejezd jel na čevenou a že si uvědomuju svojí chybu :-/


Až doma v klidu sem koukal na to video...

IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Jízda přes železniční přejezd - viz video
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2022, 22:04:43 »

Na odkazovaném videu žádný přestupek nevidím. Mezi tím, kdy se rozsvítily výstražná světla a tím, kdy jste se dostal na úroveň závor uplynuly cca 2 sekundy. 1 sekundu trvá zaregistrování toho, že se rozsvítila výstražná světla. No a za sekundu auto z rychlosti 30km/h nezastavíte.
« Poslední změna: 23 Dubna 2022, 22:07:56 od urban.novak »
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Jízda přes železniční přejezd - viz video
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2022, 22:28:01 »

Na odkazovaném videu žádný přestupek nevidím. Mezi tím, kdy se rozsvítily výstražná světla a tím, kdy jste se dostal na úroveň závor uplynuly cca 2 sekundy. 1 sekundu trvá zaregistrování toho, že se rozsvítila výstražná světla. No a za sekundu auto z rychlosti 30km/h nezastavíte.
No, jak se to vezme, já tam vidím přestupek ohodnocený 7 body.
Železniční přejezd oproti klasickému semaforu nemá tak "volné" pravidla. Zákon o dopravním značení jasně říká že řidič je povinnen zastavit a není tam žádná vyjímka jako u semaforu.   "S 14a"
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-294#f5701666

Na druhou stranu, dle 361/2000 řidič nesmí zastavit a stát na železničním přejezdu, nebo ve vzdálenosti 15 metrů od.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p27-1-g
Zároveň si před přejížděním musí počínat značně opatrně.

Ono to v podstatě říká to co jste napsal, je to logické, ale nemá to tak silnou podporu jako u klasického semaforu. (Dle mého názoru)

Zkrátka hrát to na krajní nouzy ve smyslu:
Zničeho nic padla červená a kdybych začal ihned brzdit, zastavím na kolejích, tím bych porušil, že nemám přejezd zbytečně natahovat a zároveň bych zastavil na železničním přejezdu a mohl bych ohrozit nejen sebe, ale i ostatní. Proto jsem v rámci krajní nouze zvolil přestupek, místo obecného ohrožení.

Je to jen můj názor, kdyby se jednalo o klasický semafor, tak tam to vidím jednoduché, zákon s tím přímo počítá, ale tady to tak jednoduché nevidím.
Je to pouze můj názor, nejsem právník.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Jízda přes železniční přejezd - viz video
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2022, 13:16:58 »

Samozřejmě ještě je taky možnost hrát "Jaké světlo? Nic tam neblikalo, dokažte že ano. Záznam máte z druhé strany, dokažte, že světla blikala tam, kde nevidíte."
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jízda přes železniční přejezd - viz video
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2022, 14:26:06 »

... což půjde velmi obtížně, pokud na místě přiznal, že si je vědom přestupku ...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Jízda přes železniční přejezd - viz video
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2022, 20:59:20 »

Mě to příjde strašně na hraně. Jako člověk by zastavit stihl kdyby se asi hned všiml. Ale nebylo by to tak zcela komfortní. Taky za vámi mohlo jet auto, a kdyby jste začal brzdit, když se rozsvítili světla, tak by jste ho mohl mít taky v kufru.
IP zaznamenána