30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] ústní projednání přestupku  (Přečteno 19995 krát)

OS

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[?] ústní projednání přestupku
« kdy: 12 Února 2015, 03:52:26 »

Dobrý den,
mám jít na ústní projednání přestupku. Samotný případ je prkotina, kterou úřad nedá, ale problém je v tom, že se mi to prostě nehodí a použitelnou omluvu nemám (nějaký papír). Jakoukoli ochotu ze strany úřadu vzhledem k již proběhlé komunikaci nepředpokládám. Moje účast je podle jejich papíru nezbytná.

Nějaký trik, jak se tomu vyhnout?
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2015, 07:40:34 »

Na to není potřeba trik. Účast na ústním jednání je vaše právo a ne povinost... Stačí poslat písemné vyjádření a nic s tím neudělají.... Je na to rozsudek ÚS, bohužel ho teď nemám čas hledat...
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2015, 07:53:25 »

Napíšu jim výpověď písemně a pod to konstatuju, že bych jim v ústním víc neřek, tak že tam nemá smysl jezdit, že můžou projednat záležitost v mojí nepřítomnosti.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2015, 08:49:55 »

Pokud to chcete nejak lepe nastudovat a pripadne rovnou argumentovat v tom pisemnem podani, tak tady je o tom hezke pojednani: http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0
IP zaznamenána

OS

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2015, 23:59:23 »

děkuji

jde o to, že mi poslali výzvu provozovateli vozidla (ignorováno) a po čase výzvu k podání vysvětlení (jakože můžu písemně). V poučení chybělo, že musím mluvit pravdu, tak jsem jim napsal, že jsem řídil já, ale že to možná není pravda. Pak přišlo to pozvání na ústní projednání. Splácal jsem jim vyjádření. Můžete to někdo prosím zkouknout?

to "Na Vámi zaslané fotografii týkající se údajného překročení rychlosti jsem buďto já nebo osoba, která vypadá stejně jako já." je tam proto, aby nemohli tvrdit, že jsem jim ztížil práci

děkuji
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #5 kdy: 16 Února 2015, 10:11:44 »

Pokud budou chtit tvrdit, ze jste jim ztizil praci, tak to udelaji bez ohledu na nejake vase vyjadreni k fotografii (napriklad oblibenym argumentem, ze jste ztizil praci fyzickym nedostavenim se k podani vysvetleni). To jim jednoduse sestrelite argumentaci z odkazovaneho vlakna.

Naopak pokud se takhle k te fotografii vyjadrite, tak jim praci vyrazne usnadnite tim, ze jim date do ruky argument, ze jste se doznal, ze odpovidate predlozene fotografii. Vyhodou je, ze vy muzete predkladat dukazy kdykoliv v prubehu rizeni, takze to, ze se ted k ostatnimu odmitate vyjadrovat, vas nijak nezavazuje a muzete svoji vypoved nebo navrhovane dukazy kdykoliv pozdeji doplnit (samozrejme ale neni uplne vhodne, aby tohle doplneni bylo v rozporu s necim, co jste tvrdil predtim :) ).
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2015, 10:30:56 »

A ještě co se týče zbytku, tak je otázkou, jestli má smysl se k tomu vyjadřovat už teď a nebo si to nechat případně až na odvolání. Teď by to mělo asi smysl, pokud chcete úředníka hned ze začátku znechutit ukázkou, že by s vámi bylo moc práce a tak bude lepší se soustředit na snadnější oběti.

Pokud ale na tohle nechcete spoléhat, tak jim tím jen dáváte další munici. Víceméně je i přímo navádíte k tomu, aby se (jakkoliv) vyjádřili k materiálnímu znaku přestupku. Zatímco absence vyjádření k materiálnímu znaku ze strany úřadu je prověřeným argumentem pro odvolání, jsou známy případy, kdy i soud posvětil vyjádření úřadu ve stylu "materální znak byl naplněn prostě proto."

Celkově ty vámi navrhované důkazy jsou něco, co by měl úřad provést sám od sebe. Oni mají povinnost prokázat, že všechy důkazy jsou pořízeny v souladu se zákonem a že byl naplněn materiální znak přestupku. Pokud to sami od sebe neudělají, je to právě dobrým bodem pro odvolání, že se nezabývali ani takovými základními záležitostmi.

Btw, teď jsem si všimnul, že bod 3 tam máte dvakrát. Každopádně pokud máte jakékoliv podezření ohledně toho druhého bodu 3 (důkaz pořízený soukromou společností), mohlo by to jít potvrdit vhodným dotazem na obec podle zákona o svobodném přístupu k informacím.
IP zaznamenána

OS

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #7 kdy: 12 Března 2015, 18:50:16 »

Děkuji,
tak jsem jim to poslal a už skoro měsíc se neozvali. K projednání v nepřítomnosti tedy asi vůbec nedošlo.
IP zaznamenána

Forseti

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Omluva z ústního projednání přestupku - obsah
« Odpověď #8 kdy: 27 Června 2015, 08:46:35 »

Co chci:
Chci se omluvit z ústního jednání o přestupku ve SŘ. Budu mít akutní zdravotní problém a zajdu k doktorovi, tzn., že zdůvodním papírem s razítkem a podpisem lékaře, že v inkriminovaný den a hodinu jsem umíral v ordinaci. Další den jim dám omluvu včetně lejstra od doktora přes podatelnu. Chci, aby mi omluvu akceptovali. Ještě jsem se jim neomlouval= je to první omluva.
Píšou mi taky, že ten samý den bude seznámení s podklady k rozhodnutí a že pokud se nedostavím rozhodnou v nepřítomnosti = chtějí ASAP ze sprostého podezřelého udělat sprostého odsouzeného.
Je mi jasné, že to jen na prekluzi neuhraju, ale každý den dobrý. Zatím se snažím o co největší prodlužování a připravuju se na nadcházející bitvu....

Dotazy:
1) Mám zavolat ráno úřadovi, že na jednání nebudu, že umírám a že omluvenku dostane úřední cestou?
2) Mám jim do textu omluvy napsat, že v novém termínu, který oni stanoví budu předkládat další důkazy?
3) Mám jim do textu omluvy napsat, že nemůže tedy v tomto = původním termínu dojít k seznámení s podklady k rozhodnutí?
4) Nějaké další doporučení od zkušenějších bojovníků?
5) Pošta nebo podatelna?
Díky všem :-)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #9 kdy: 27 Června 2015, 10:01:06 »

1 ano, bude splněna podmínka bezprostřednosti, hovor nahrávat, kdyby to chtěl zatlouct
2 ne, to je tvoje právo kdykoliv, tudíž v omluvě zbytečná blbost
3 ne, nemá to smysl, když ouřada omluvu neuzná a projedná v nepřítomnosti, musí pak obeslat s možností seznámit se s podklady, pokud to neudělá, jeho kiks
4 nastudovat kauzy na fóru + doporučenou literaturu
5 to je fuk
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #10 kdy: 27 Června 2015, 10:42:49 »

Kolega (jemuž pomáhám osvětou) má předvolání k projednání přestupku na magisrát města vzdáleného nějakých 150 km od jeho bydliště. Je předvolán na určité datum, ale již na osmou hodinu ranní. Je čas dostavení se opravdu závazný a nebo stačí se dostavit v onen den v době úředních hodin (tzn. tak půl hodinky před koncem prac. doby)?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #11 kdy: 27 Června 2015, 11:11:31 »

Riskujete, že s ním vyjebají, lepší bude předchozí domluva nebo písemné vyjádření.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #12 kdy: 27 Června 2015, 11:28:39 »

Kolega (jemuž pomáhám osvětou) má předvolání k projednání přestupku na magisrát města vzdáleného nějakých 150 km od jeho bydliště. Je předvolán na určité datum, ale již na osmou hodinu ranní. Je čas dostavení se opravdu závazný a nebo stačí se dostavit v onen den v době úředních hodin (tzn. tak půl hodinky před koncem prac. doby)?

Hlavně tam (tedy pokud tím sám něco nesleduje) vůbec nemusí jezdit. (http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #13 kdy: 27 Června 2015, 12:35:10 »

Kverulant & pk202:
omluva již byla jednou aplikovaná. Máme spis. Legrační je, že v „kopii“ spisu, co nám poslali, je naprosto všechno v originále (včetně potvrzených doručenek a obálek a oznámení od MP), což znamená, že sami mají maximálně kopie (nedivil bych se, kdyby ani to ne).
Ale chce tam kolega jet, aby z nich vydupal návod k měřáku a nějakou tu procesní chybu. A vyjádřil jim námitku podjatosti. A zjistil, co jim zůstalo z toho, co už nám poslali… :-)

Takže otázka tedy zní:
V této fázi se na ně bez omluvy vykašlat a nechat je v první instanci rozhodnout a pak to rozstřelit v odvolání?
A nebo tam přijet (před koncem pracovní doby = dodržet den a nedodržet udaný čas) a pozjišťovat a provést výše napsané?
A nebo něco jiného?
Jedná se o překročení rychlosti na konci obce, měřilo místní aktivní městapo a ve spise není určení místa měření PČR.
Pokud by byl zájem, milerád pošlu večer bližší info do schránky, případně fotokopie materiálu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:ústní projednání přestupku
« Odpověď #14 kdy: 27 Června 2015, 12:53:46 »

A nebo tam přijet (před koncem pracovní doby = dodržet den a nedodržet udaný čas) a pozjišťovat a provést výše napsané?
Klidně ho pošlou do někam a nebude je to zajímat. Maximálně může chtít nahlédhout do spisu.
Pokud nedorazí ve správnou hodinu je jedno jestli tam dojede stejný nebo jiný den. Záleží čistě na tom jak se k tomu ouřada postaví.
Pokud tam tedy chce jet a nevyhovuje mu hodina tak ať tam zavolá a zkusí se dohodnout. Jinak to nevidím.
« Poslední změna: 27 Června 2015, 12:55:41 od pk202 »
IP zaznamenána