30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21  (Přečteno 30617 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #15 kdy: 18 Února 2015, 16:51:54 »

šmarjá proč to platil?  :o

Chtěl jsem napsat to samý. Fakt to nechápu, ale na druhou stranu, co se dá dělat, chtěl jim dát tisícovku, tak jim jí dal...
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #16 kdy: 18 Února 2015, 16:58:21 »

Chtěl platit, tak platil. Divné, ale je to tak. ::)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #17 kdy: 18 Února 2015, 17:00:35 »

Po tom, co toto fórum sleduju prakticky denně, bych se s těma nýmandama pral už jen z principu a legrace i za cenu, že to prohraju a zaplatím něco málo navíc!  8)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #18 kdy: 18 Února 2015, 17:01:51 »

Chtěl platit, tak platil.

Myslím, že to je asi nejpřesnější: "Chtěl platit".
Jiné vysvětlení asi neexistuje.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #19 kdy: 18 Února 2015, 17:16:01 »

Předpokládám, že ještě budou body :-[
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #20 kdy: 18 Února 2015, 17:38:52 »

Jaksi se to tam pak seběhlo tak, že na místě zaplatil 1000 Kč (bloková pokuta), neměl nervy na další popotahovačky a chtěl už mít klid

WTF?
No dobře tak moje peníze a můj řidičák to nejsou..

To se teda jednalo o tu rychlost.
Napjatě čekám že ho teď úřad sejme ještě i za ten alkohol.

Předpokládám, že ještě budou body :-[

2 body.. překročení rychlosti v obci do 20km/h.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #21 kdy: 18 Února 2015, 17:45:12 »

komu není rady... ???
IP zaznamenána

janacech1

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #22 kdy: 18 Února 2015, 17:49:54 »

Jo, 2 body přibudou. Naštěstí má teď stav 0, takže prozatím je v bezpečí. S alkoholem už to řešit nebudou, je to vysvětleno v protokolu, že naměřená hodnota není zůstatková, ale lze ji považovat za hodnotu fysiologickou, proto se přestupek odložil.
Je to těžké - ono boj je krásná věc, ale otázka je, nakolik by byl efektivní. Jak z hlediska peněz, tak z hlediska potřebné energie. Jo, to kdyby už šlo o řidičák, to by bylo něco jiného. Tam by se muselo udělat vše, co se udělat dá, byla by to otázka přežití. Pokuta je sice nepříjemná, ale je to pryč. Tak holt si to víno už tak často nedáme, dokud nesrovnáme deficit :D
Včera jsme znovu vyrazili na běžky (já už s novými botami) a když jsme jeli "tam", za námi jelo kus cesty policejní auto, tak jsme se náležitě vlekli. A když jsme se odpoledne vraceli, zase jsme viděli policajty ve stejném autě stát u silnice nachystané k "akci" poblíž toho místa, kde nás minule odchytli... ach jo. Pomáhat a chránit, no tak to určitě. Je jich nějak moc na těch našich cestách. 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #23 kdy: 18 Února 2015, 17:50:06 »

A co bodíky..... :(....mno oni na ně nezapomenou budou 2..... a až se to v roce nedejbože sejde s přehlédnutí 30ky někde na čtyřproudém výjezdu kde bývá 80ka a člověk tam jede pocitově minimálně těch 55 (3 body), a přimotání se do řetězové nehody kde ve voze před váma si někdo narazí zápěstí a zůstane na neschopence (7 bodů),  tak si tu pohodlnost bude pan manžel kurevsky vyčítat...... 
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #24 kdy: 18 Února 2015, 17:54:23 »

Bohužel má to jednu velkou nevýhodu a to tu, že se jich nadále a ještě víc bojíte. Vidíte policejní auto za vámi a už se z obavy podřizujete. Takhle to mohl být sice "boj", ale nešlo prakticky o nic, než je pár peněz. Pokud se vám to stane znovu, budete zase na začátku, bez zkušeností a se sevřenými půlkami. Zaplatit to podle mě nebylo prostě ani s ohledem do budoucna rozumné řešení :(
IP zaznamenána

janacech1

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #25 kdy: 18 Února 2015, 18:10:49 »

To wit.cz:
Máte pravdu, za mlada jsem též tak uvažovala a co jsem se nabojovala... mohla bych vyprávět. Teď už s energií šetřím. Víte, ono nikdy nemůžete mít ve všem dostatek zkušeností, život Vás vždycky dokáže překvapit tam, kde to nejméně očekáváte.
Můj současný pohled na to, jak se vypořádat s tím, co se mi děje, asi nejlépe vystihuje toto "moudro":
"Bože, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu. Dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu. A dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil“.
To ale nic nemění na tom, že Vás, všechny bojovníky za lidská práva na silnicích, obdivuji a držím Vám palce, abyste vše ustáli a vyhráli. Jen tak dál!
Určitě se sem do diskuzí budu často vracet i po tomto "prohraném" případě - baví mne to, jsem váš obrovský sympatizant a cítím se tu dobře.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #26 kdy: 18 Února 2015, 22:57:14 »

šmarjá proč to platil?  :o
Je to o psychologii, říkám tomu syndrom spráskaného psa. Vděčně páníčkovi líže ruku, když ho zrovna nebije.  :)
Až se otřepe, tak mu to dojde a příště se už tak snadno nedá. 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #27 kdy: 19 Února 2015, 00:31:16 »

Je to o psychologii, říkám tomu syndrom spráskaného psa. Vděčně páníčkovi líže ruku, když ho zrovna nebije.  :)
Až se otřepe, tak mu to dojde a příště se už tak snadno nedá.

Ne to je pouze neopatrnost. Pán nedocenil, že jde o 2 body, které mu za pár měsíců mohou škaredě chybět. Jak jsem pochopil tak paní ho motivovala spíše coby "bojovníka za svaté právo" a to mu prostě v tu chvilku za tu tisícovku nestálo. Předpokládám, že byl rád že se potvrdilo to vyklouznutí z toho alkoholu a svině ouřada to určitě náležitě "prodal" a tak mu v tu chvilku připadalo docela pohodlné vysolit tisícovku a mít svatej pokoj než bojovat "za pravdu". Doufejme a přejme mu, že mu ty dva body nebudou brzo chybět. 
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #28 kdy: 19 Února 2015, 01:27:01 »

Je to o psychologii, říkám tomu syndrom spráskaného psa. Vděčně páníčkovi líže ruku, když ho zrovna nebije.  :)
Až se otřepe, tak mu to dojde a příště se už tak snadno nedá.

Ne to je pouze neopatrnost. Pán nedocenil, že jde o 2 body, které mu za pár měsíců mohou škaredě chybět. Jak jsem pochopil tak paní ho motivovala spíše coby "bojovníka za svaté právo" a to mu prostě v tu chvilku za tu tisícovku nestálo. Předpokládám, že byl rád že se potvrdilo to vyklouznutí z toho alkoholu a svině ouřada to určitě náležitě "prodal" a tak mu v tu chvilku připadalo docela pohodlné vysolit tisícovku a mít svatej pokoj než bojovat "za pravdu". Doufejme a přejme mu, že mu ty dva body nebudou brzo chybět.

Tak jistě v tom hraje roli vícero faktorů. Vidím to i ve svém blízkém okolí. Jednu z hlavních rolí hraje taky fakt, že ti lidi skutečně cítí vinu, byť není skutečná, ale implantovaná mediokracií a důsledným státním brainwashingem trvajícím spousty let. Vždycky se těch lidí ptám - ublížils někomu? Ohrozils někoho? Byť teoreticky? A přestože si odpoví ne, cítí vinu, protože porušil ZÁKON! Vykládejte takovým o materiálním pojetí práva  :-\

Paní Janě přidám k tomu "moudru" ještě jedno, které na to, co se tu děje pasuje: „K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama" E. Burke
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,25 - 0,19 - 0,21
« Odpověď #29 kdy: 19 Února 2015, 09:22:52 »

Je to o psychologii, říkám tomu syndrom spráskaného psa. Vděčně páníčkovi líže ruku, když ho zrovna nebije.  :)
Až se otřepe, tak mu to dojde a příště se už tak snadno nedá.

Ne to je pouze neopatrnost. Pán nedocenil, že jde o 2 body, které mu za pár měsíců mohou škaredě chybět. Jak jsem pochopil tak paní ho motivovala spíše coby "bojovníka za svaté právo" a to mu prostě v tu chvilku za tu tisícovku nestálo. Předpokládám, že byl rád že se potvrdilo to vyklouznutí z toho alkoholu a svině ouřada to určitě náležitě "prodal" a tak mu v tu chvilku připadalo docela pohodlné vysolit tisícovku a mít svatej pokoj než bojovat "za pravdu". Doufejme a přejme mu, že mu ty dva body nebudou brzo chybět.

Tak jistě v tom hraje roli vícero faktorů. Vidím to i ve svém blízkém okolí. Jednu z hlavních rolí hraje taky fakt, že ti lidi skutečně cítí vinu, byť není skutečná, ale implantovaná mediokracií a důsledným státním brainwashingem trvajícím spousty let. Vždycky se těch lidí ptám - ublížils někomu? Ohrozils někoho? Byť teoreticky? A přestože si odpoví ne, cítí vinu, protože porušil ZÁKON! Vykládejte takovým o materiálním pojetí práva  :-\

Paní Janě přidám k tomu "moudru" ještě jedno, které na to, co se tu děje pasuje: „K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama" E. Burke


Já to chápu. Řeším tady s jedním z místních guru svoji kauzu překročené rychlosti v liduprázdném městě (sám bych to dohromady nedal nikdy). Já 15 let bez pokuty, pak jednou mimo obec 110 (zaplatil jsem, tenkrát jsem ještě nevěděl, přestože zpetně je mi jasné, že by to mělo velkou šanci na úspěch) a pak za pár týdnů městapo rychlost ve městě - a to jsem si řekl dost. S takovým tempem bych byl do Vánoc bez papírů. Fakt je to hned a to rozhodně neprasím.

Jenže když před někým známým nadhodím, že překročení rychlosti ve městě řeším ve správním, nechápou to. Nazývají to čecháčkovstvím. "Stojí ti to za to?". "Jels víc než padesát? Jel. Tak co se vymlouváš. Měls zaplatit a máš klid." Je to furt v nás.

IP zaznamenána