30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou  (Přečteno 2349 krát)

rannistolice

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Docela by mě zajímalo, jaké informace dostává policista na obrazovce, víte někdo?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: Tento uživatel je troll, nekrmte ho.

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2022, 18:02:19 »

do detailu nevím, ale překvapilo mně, že dálniční známka ano. někde mně stopli namátkově v nějaké prdeli zcela mimo dálnici a rovnou říkal, že dálniční známka je (tam to není o tom, že by musela být, ale údaj prostě je v nějakém balíku všeho)
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2022, 11:50:14 »

STK
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2022, 19:47:02 »

a tuším, že i zákonné pojištění
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2022, 21:28:28 »

Manželce tvrdili, že jí zastavili, protože RZ je v databázi kradenejch aut. Ale víme, jak to je s pohybujícími se rty příslušníkovými a pravdou.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2022, 00:13:30 »

Zrovna tento údaj bych předpokládal, že se jim tam zobrazovat bude. A překvapilo by mě, kdyby si zrovna toto fízl vymyslel, protože je to dost závažné a konkrétní obvinění. Ale tak vždy může říct, že se RZ načetla špatně. Pár let zpět mi v hospodské debatě popisoval jeden měšťák (MP nemůže preventivně stavět na kontrolní kontroly), že když chtějí někoho zastavit a nemají zjevný důvod, tak řeknou, že se jim zdá(lo), že nějak divně svítí/problikává světlo. Pokud je vše v pořádku, pak řeknou, že se jim to asi skutečně jen zdálo a nechají řidiče jet... Prý je to v předmětné obci úplný common practice, který se předává z generace na generaci ;D. To mi přijde z pozice policisty/strážníka rozumnější, než si vymýšlet, že je auto vedené jako kradené. Ale tak oni rozumní moc nejsou, to víme =)


Toto je naprostá a čistá spekulace do pléna, nicméně myslím, že na tom něco bude:
Ze dvou úplně rozdílných zdrojů jsem slyšel, že jakmile je vozidlo vlastněno/provozováno člověkem, který má zákaz řízení, tak je stavěno jak na běžícím páse. Předpokládám, že to funguje tak, že si fízl spolujezdec na tom jejich dotykovém PC může snadno kliknout na profil majitele/provozovatele. Možná se jim to tam rovnou nějak zvýrazňuje, pokud má zákaz řízení, idk.

Pokud vás to, co se přesně policii zobrazuje zajímá, pak není nic snazšího, než si podat na policii dobře formulovanou 106ku. Jednak to jsou imo přesně ty informace, na které je InfZ určen, jednak si myslím, že policie ani nebude příliš klást odpor, protože oni ve strašně rádi chlubí svojí výbavou...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2022, 02:46:33 »

Kradená RZ není drobnost. To souhlas. Naše auto ale kradené značky nemělo. Musela by to tedy být chyba při zadávání jiné skutečně ukradené značky. To sice není nemožné, ale nijak jsme to neřešili a přesto se to už neopakovalo.
A že by to udělali zastavující chrániči? Inu, možné to je;-)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2022, 06:13:03 »

Musí tam být i něco jiného, něco jako "podezřelý vůz/řidič. Protože osoba, která se vykroutila z podezření na řízení pod vlivem (díky procesnímu pochybení PČR), přenechala auto své mamince. Ale protože auto bylo papírově pořád na něj, tak jeho maminku ještě několikrát zastavili, vč. toho, že se za ní jednou otočili do protisměru.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2022, 16:30:03 »

Od vysoce postavené policisty, svým způsobem kolegy ve zmrdobijství, ač se to zdá že se to vylučuje, mám informaci, že hlídka musí značku do systému naťukat, aby zjístila, že majitel má zákaz.  Automatické to není.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2022, 16:51:28 »

A system LOOK? Imho plne automaticky.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Co vyjede na počítači v autě hlídky po načtení rz kamerou
« Odpověď #10 kdy: 01 Března 2022, 20:10:06 »

qoyi - to bude ale v těch lepších asi ne? Bežná hlídka to asi nemá ne? Nebo ano?
IP zaznamenána