30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Polský benzín  (Přečteno 7114 krát)

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #30 kdy: 14 Února 2022, 08:29:22 »

Ty nevyužité účtenky se prodávají. Takže pokud je chcete získat, půjde finanční výhoda z polského benzínu o 2 - 2,5 Kč dolů.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #31 kdy: 14 Února 2022, 17:33:30 »

Před lety se prý nevyužité účtenky prodávaly 1 litr/ 1Kč. Ale to vím jen z nějakých hospodských řečí :-).
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #32 kdy: 14 Února 2022, 18:39:47 »

Chodíš do dobrých hospod :-), tak to opravdu bylo a nejspíš i je. Takové nepsané pravidlo.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #33 kdy: 10 Března 2022, 11:34:28 »

Tankovali jste teď někdy ještě do kanystrů ? Na pumpách kde je vícero obsluhy si ten limit 50l a zákaz čerpání do kanystrů hlídají, ale přijde mi to absurdní. Jak pak tankují místní do své zahradní techniky? Bude to znamenat asi objet více benzinek, nebo po týdnu ustane taková vůle si to hlídat, když jim jde o vlastní kšeft.

Známý co tam byl o víkendu, tak referoval, že na stojanech měli upozornění a v momentě kdy se člověk blížil k 50l, tak tankování postupně zpomalí a vypne, tak jak u předplaceného tankování.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #34 kdy: 10 Března 2022, 15:59:14 »

Od snížení DPH v PL jsem v jakési předtuše začal navážet při každé cestě do PL po dvou 20 litrových v kanystrech benzín. Mám to na první benzinku v Polsku 14km a na další cca 20km. Jezdil jsem každý pátek podvečer a spojil to i s nákupem potravin. Mám  velkou výhodu, že vím kde parkuje dodávka celní správy, která poblíž hranic operuje. Pokud stojí zaparkovaná, tak vím, že není v terénu. V podstatě stačí jeden telefonát kámošovi, který koukne z okna a vím, že vzduch by měl být čistý. Při tankování minulý pátek jsem dotankoval do nádrže cca 16l a hodlal doplnit pouze 3 x10l do kanystrů. Pumpař  viděl, jak cpu pistoli do kanystru, tak okamžitě vypnul stojan. Tak jsem pokračoval  na další benzinku a tam bylo sice 0,05 Zt dráž, ale neměli s kanystrama problém. Dobrá varianta je najít si samoobslužnou benzinku.  Ideální je  jezdit tankovat dvěmi auty zároveň. Vozidlo č.1 je volavka s povoleným množstvím a druhé nabouchané kanystrama. Dobrá a ověřená finta na pachouny ( asi i na celní správu) je pohádka nebo nějaký debilní dotaz ze strany volavky. (Támhle kousek stojí neoznačené porouchané vozidlo. Kde je tady nejbližší lékárna nebo penzion  nebo cokoliv) Tuto fintu praktikuji, když v zimě potřebuji dostat náklaďák přes hranice v Harrachově a kvůli 2 cm sněhu uzavřou silnici. Je třeba objet dva fízlí checkpointy, ale třetí v Harrachově objet nejde, takže je třeba  použit lsti. Stačí v Harrachově zablokovat auto pachounům  cca na 3 minuty a jít se zeptat  na nějakou hovadinu. Tři minuty je dostatečná doba ,aby náklaďák profrčel a v zápětí byl pronásledován a dostižen až 500m na polském uzemí. Takže smůla. Zatím, co jsem se bavil s lidmi v okolí a že jich je dost, tak zatím nikoho celni správa nevyšáhla.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #35 kdy: 16 Března 2022, 03:29:02 »

Martin , bacha na to, mám takový pocit že v rámci EU může policie pronásledovat až 20 km za hranice svého státu bez oznámení, pak se musí "nahlásit" a požádat místní opičáky o pomoc.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #36 kdy: 16 Března 2022, 08:32:58 »

Bylo to naposled 25km v zakone 216/2002 , ktery je zrusen a jeho nahrada 191/2016 toto vubec neobsahuje a byl jen kratce zaveden za covidu na max. 30 dnu.
Ilustrativni  priklad tiche ho vyprazdnovani CR prava a nahrazovani EU, samotne narizeni ktere by to umoznovalo se mi  najit nepodarilo.
Pripadne je to v bilateralnich dohodach  nspr. CR-DE https://www.zakonyprolidi.cz/ms/2016-48#f5899053
« Poslední změna: 16 Března 2022, 08:39:40 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Polský benzín
« Odpověď #37 kdy: 16 Března 2022, 10:39:55 »

@fu: Jenže tento zákon upravoval ochranu hranic a stejně tak ustanovení, na která odkazujete (která stanovila 25 km, tedy např. § 4 odst. 4) platila pro ochranu hranic - což ale není tento (berní) případ. Konečně i druhé tvrzení o "vyprázdnění" je liché, pouze došlo k modifikaci spočívající v:
1) úpravě vzdáleností a pravomocí - viz. § 14 a § 15, a
2) úpravě rozsahu provádění ochrany hranic - z důvodu dočasnosti stanoví rozsah ochrany vláda v OOP (§ 11 odst. 2), od stanoveného rozsahu se pak bude odvíjet také pravomoc policisty při ochraně státní hranice.

IP zaznamenána