30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úřednice perlí  (Přečteno 6434 krát)

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Úřednice perlí
« kdy: 07 Února 2022, 17:00:07 »

Při nahlížení dnes do spisu, úřednice prohlásila,, Soupiska spisu se dělá až po pravomocnem rozhodnutí,,
Ivančice
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice perlí
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2022, 17:34:21 »

mi zas přijde úsměvné, že mi dávají hned na začátku prvního ústního jednání podepsat papír, který se jmenuje Zápis z ústního jednání a když se ptám, proč mám podepisovat Zápis z ústního jednání, které ještě ani nezačalo, tak prý proto, že v něm je poučení. A já jim, říkám - nepřijde Vám to divné ? a oni že ne ....
Liberec
IP zaznamenána
Concorde

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice perlí
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2022, 17:46:10 »

Tak jen doufám, že ten blábol (a spis celkově) máte náležitě zdokumentovaný.
V Ivančicích je asi taky slušnej oddíl.
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice perlí
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2022, 19:34:10 »

Mám video, spíše audio......, určitě jsem se mohl vyjadřovat lépe a získat lepší pozici,, příště snad získám více munice, paní netušila co tam vlastně hledám, nejsou na to připraveni, na aktivitu sprostých oznámenych nejsou zvyklý, třeba toho využít, vůbec nevedou spisy do určité fáze.... Uvidíme co přinese další vývoj,jediný až vedoucí odboru se snažil zahladit to, že jsou nekompetetni.....
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice perlí
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2022, 10:17:46 »

už to tady někdo shrnul - vesnické - ale i u nás v Lbc mívají spisy v žalostném stavu, dokud nedojde na ústní jednání. Prostě dokud se tam neobjeví člověk - a někdy i poté, třeba při podání vysvětlení, mají spisy halabala bez košilky, neočíslované a neopomenu jim to vždy omlátit o hlavu. Ale asi i bez mého rýpání pak na ústní jednání už košilka najednou je, sice ještě stále používají obyč tužku, to jim taky vytknu, ale snaží se.

ono když 95% výzev k uhrazení výpalného končí uhrazením, proč by měli mít spisy v pořádku, že ? nikdo je neuvidí - tedy krom zvídavých podezřelých  :)
IP zaznamenána
Concorde

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice perlí
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2022, 17:52:50 »

Z okolí Brna:

SO napsal:K odpovědím poskytovaným na základě Vaší žádosti potřebuji doručenku o převzetí písemnosti.
Uvedení Vaší mailové adresy jako adresy pro doručování písemností nám neumožňuje návrat potvrzení o převzetí písemnosti.



žádáno bylo o počet přestupků za určité období..

Neznat SprŘ. §19 ...V případě doručování na elektronickou adresu platí, že písemnost je doručena v okamžiku, kdy převzetí doručované písemnosti potvrdí adresát zprávou podepsanou jeho uznávaným elektronickým podpisem.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice perlí
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2022, 18:37:14 »

SprŘ se zde neaplikuje. Infožádost v případě nekonfliktního vyřízení má vlastní a maximálně zjednodušenou procesní úpravu. Podání žádosti nezahajuje správní řízení a poskytnutí informace nemá povahu rozhodnutí (srov. § 20(4) InfZ - použijí se základní zásady, v ostatním se SprŘ nepoužije).

Pokud jde o mailování, tak právě díky této zjednodušené úpravě jde žádost podat prostým e-mailem (není vyžadován uznávaný el. podpis - na druhou stranu, pokud ho někdo má, jeho použití samozřejmě nevadí), srov. § 13(1) InfZ (podle SprŘ by taková žádost nesplnila obecné náležitosti podání, právě pro absenci dost dobrého podpisu). Pro poskytnutí je možné uvést jako adresu pro doručování e-mail, slovy zákona "elektronickou adresu", srov. § 14(2) InfZ. Zde se to v praxi příliš neliší od postupu podle § 19(4) SprŘ, ale formálně se z výše vysvětlených důvodů o postup podle SprŘ nejedná, tedy ani netřeba řešit okamžik doručení podle odst. 9 resp. 10.

Elektronickou komunikaci infozákon určitým způsobem dokonce preferuje, viz např. § 6 InfZ - místo přímého poskytnutí může PS poslat odkaz na zveřejněnou informaci (což vzato do důsledku může vždy, protože i tu přímo poskytnutou informaci má povinnost zveřejnit - § 5(3) InfZ - takže kdyby chtěl, může to rovnou hodit na web a poslat jen odkaz). "Oldschool" žadatel (žijící někde v perníkové chaloupce bez elektřiny a internetu) může trvat na přímém poskytnutí, ale toto právo nemá, pokud samotnou žádost podal elektronicky.

Doručování poskytnuté informace nemusí PS vůbec řešit. Jedinou administrativní povinnost, kterou PS má kromě samotného vyřízení žádosti a zveřejnění poskytnuté informace je pořízení záznamu o svém postupu (srov. § 14(6) InfZ). To může mít velmi jednoduchou a stručnou podobu. V zásadě stačí založit "spis", do něj vložit žádost a kopii odpovědi, a pokud z toho bude vidět i kdy, jakou formou a kam odpověď odešla a kdo věc za PS vyřizoval, tak ani není třeba extra "záznam" pořizovat, protože je v tom obsažen.

Kdyby informace žadateli nedošla nebo s tím měl jakýkoliv jiný problém, tak si dá stížnost, a může se to řešit. Vykazovat doručení jen za účelem krmení úředního šimla je πčovina - nic takového nepožaduje ani platný zákon, ani zdravý rozum.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice perlí
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2022, 19:26:34 »

to hh:  díky za obšírné vysvětlení..

já jim tam poslal, že mají dodržovat §4a odst 2 InfZ, kde je primárně uvedena elektornická podoba..
a dovětkem bylo, že pokud by potřebovali něco doplnit na základě Výzvy a potřebují potvrzení o doručení,
tak že to i tak možné je . A tím, že to není v InfZ dále řešeno, tak jsem mylně předpokládal, že se to překlápí na SprŘ.
(dopis stále leží na poště, tak nevím co je jeho obsahem)

Teď jsem našel i postup jak je to s Výzvou na doplnění od SO...
https://poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace/vyzva-k-doplneni-zadosti-o-informace-3843
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice perlí
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2022, 22:18:38 »

hh > Kéž by toto Vaše vysvětlení někde viselo 2 roky zpět a já toto nemusel bolestivě po fragmentech zjišťovat :D K tomu si ale dovolím jeden dotaz - jak je možné, že když samotná InfZ žádost není správním řízením, tak je možné současně s InfZ žádostí podat i námitku podjatosti (což už je správní řád) a úřad musí/měl by tuto námitku nejdřív vypořádat a až pak poskytovat informace? Někde jsem to četl (s odkazem na nějakou komentářovou literaturu), následně to viděl u Číkuse a zkoušel i u sebe a opravdu to funguje :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.