30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzvy Ivančice  (Přečteno 7471 krát)

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzvy Ivančice
« kdy: 02 Února 2022, 15:51:08 »

Zdravím všechny.
Dámy a pánové mám dotaz ohledně výzev z Ivančic a to za překročení rychlosti v Dolních Kounicích.Přišli mi dvě v říjnu a listopadu.Zajímavé je,že jsem se na to místo byl podívat a je tam radar,který ukazuje rychlost(výjezd směr Ivančice  kolem řeky kousek před lomem).Setkal se s tím v Kounicích někdo??Já to vidím poprvé,že by takový radar měřil a odesílal data.Ve výzvě je samozřejmě tučně zvýrazněno automatický  systém.Výzvu nemám momentálně u sebe,ale posléze ji zkusím nahrát sem.Díky
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2022, 18:19:30 »

Z Ivančich a okolních obcí chodí zprávy o tom, že tam úřad a/nebo obecní policie různě parkuje civilní auto, ve kterém nechají na několik hodin opravdu bez obsluhy běžet nějaký radar a zaznamenávání. Může to být hoax ... takže kdybyste ze spisu dostal informaci, jakým že přesně radarem to bylo měřeno a pod jakým úhlem, možná by to pomohlo i ostatním.
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2022, 18:26:05 »

Ok,podíváme se na spis až budu mít cestu kolem.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2022, 21:49:04 »

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/cedule-ukazujici-rychlost-se-promenila-na-radar-mala-obec-bojuje-proti-huste-doprave

Sice jiné místo, ale pokud jsem dobře pochopil, tak radar vám nejenom ukáže rychlost, ale zároveň automaticky zaznamená a řeší. Tak jestli tam není něco podobného.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #4 kdy: 02 Února 2022, 21:55:59 »

Ok,podíváme se na spis až budu mít cestu kolem.
Nabízím Vám nahlédnutí do spisu v Ivančicích. Pokud máte zájem, tak kdyžtak SZ.
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #5 kdy: 07 Února 2022, 16:36:25 »

Zdravím, tak je to Ramer 10 C na Octavii a druhý je Ramer 10 T.
Spis vůbec nebyl, všechno sháněla ourednice po kancelářích, když zjistila, že nahrávám utíkala pro vedoucího, ale příkaz stihli vystavit, tuším správně, že mi byl tím nahlédnutím doručen, ještě nemám ani lístek z pošty ve schránce. Uznamn vinným na základě sebebonzu.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2022, 21:21:22 »

Ramer v městapáckém povoze je automatizovaný technický prostředek bez obsluhy? Mám pocit, že už jsem tu viděl téma, kde i sám ouřad byl nucen uznat, že není. Dá se ze spisu vyčíst, v jakém režimu bylo měřeno a odkud?
Na Ivančické by stacionár být neměl, ten střep na sloupu u č.p. 26 by měl být jen informativní.

Předpokládám, že to bude tohle:
https://ivancice.cz/wp-content/uploads/2021/02/Overovaci-list-MeP-do-2021.pdf
https://ivancice.cz/wp-content/uploads/2021/02/Overovaci-list-MeP-do-2022-02.pdf

Jinak ten úsek mají schválený pro měření:
https://ivancice.cz/wp-content/uploads/2021/02/Schvaleny-usek-Dolni-Kounice.pdf


A nahlédnutím imho doručeno bylo, pokud správně chápu NSS 1 Afs 95/2015:

"Opakovaně judikuje, že nerespektování zákonem stanovených pravidel pro doručování nemůže mít vliv na účinnost doručení, pokud adresát písemnost převzal, a mohl se s jejím obsahem fakticky seznámit. Na straně jedné je totiž nutno trvat na tom, aby bylo řádně doručováno, neboť v opačném případě účastníci řízení mohou být výrazně dotčeni na svých právech (včetně přístupu k soudu), ale na druhé straně nelze přijmout formalistický přístup, je-li naplněna materiální funkce doručení, tj. seznámení se s obsahem písemnosti (v podrobnostech srov. rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 16. 12. 2010, č. j. 1 As 90/2010 - 95, a další v něm citovanou judikaturu). Pokud tedy měl žalobce prokazatelně možnost se s obsahem rozhodnutí seznámit, je třeba tuto skutečnost považovat za doručení se všemi jeho účinky."

"Obdobnou situací se zabýval Nejvyšší správní soud v rozsudku ze dne 30. 4. 2015, č. j. 1 Afs 164/2014 – 75 a dospěl k závěru, že „za skutečné seznámení s písemností ve smyslu § 48 odst. 2 zákona č. 280/2009 Sb., daňového řádu, lze považovat i nahlížení do spisu“."
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2022, 09:01:26 »

Ze spisu se nedá vyčíst skoro nic jelikož neexistoval a ukázala mi jen fotku na obrazovce.To druhé měření bylo v Moravských Bránicích z Rameru T,chápu správně,že pokud sloučili oba ,,přestupky ,,do jednoho řízení,tak by stačilo vyhrát jeden pro neexistenci přestupku,aby nemohli přehodit na sprdel?Nebo ten druhý můžou zase vyčlenit a zahájit sprdel?
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2022, 10:02:46 »

Mám za to, že jim nic nebrání druhý skutek vyloučit k samostatnému projednání (88/5 ZOP), ale můžu se mýlit.

Každopádně bych se zajímal o to údajně "automatické" měření. Pokud by se ukázalo nějaké šmé s radarem, bylo by to zásadní a nejspíš i rozhodující plus.

Pro úplnost - příkaz zatím poštou/DS doručen nebyl a existuje jen v té parodii na spis? Byť by sice bylo doručeno nahlédnutím, ale vzhledem k neexistenci soupisky (jak se zmiňujete v jiném tématu) a celkovému bordelu ve spisech by se eventuálně dalo rozporovat, že v době nahlížení tam nějaký příkaz vůbec byl. Nějaký záznam o nahlédnutí byl sepsán?
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2022, 10:58:03 »

V zápisu nahlížení,je přímo napsáno,,byl předložen příkaz,,tak to asi neprojde,ale je to docela jedno,podám odpor holt trochu dříve ,stejně se těším na új. ;D
A na to ,,automatické měření,,
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2022, 11:13:25 »

Co všechno v tom "spisu" vlastně je?
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #11 kdy: 10 Února 2022, 12:23:44 »

Prakticky jen výzvy a příkaz,předemnou tam dodali lejstra od radarů.Fotka jen v počítači a na té se nedalo nic poznat.V Bránicích nemám ani ve výzvě specifikováno místo,ve kterém bylo měřeno.
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #12 kdy: 10 Února 2022, 13:12:30 »

výzva
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #13 kdy: 10 Února 2022, 13:20:01 »

Oznámení od městapa tam není?

"Lejstra od radarů", tím nejspíš míníte ověřovací listy a schválení měření od PaCH.
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Výzvy Ivančice
« Odpověď #14 kdy: 10 Února 2022, 13:44:20 »

Oznámení mi ukázala jen na A4,kde je mé auto v jednom malém řádečku..
IP zaznamenána