30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič  (Přečteno 5590 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #15 kdy: 10 Dubna 2022, 22:37:07 »

Já bych určitě doporučil podat odvolání.

- 15. den blanketní obyčejným e-mailem, za 5 dní (plus víkendové pravidlo) potvrdit (podepsaný, e-mail, doporučený dopis, DS nebo osobně na podatelně)
- vyčkat na výzvu k doplnění odvolání
- poslední den lhůty doplnit odvolání, znovu se přiznat k přestupku, upozornit, že v řízení o přestupku se neuplatňuje princip koncentrace řízení (opět nejprve obyč. e-mailem, pak až potvrdit)

- pokud nedojde k zahájení sprdelního řízení do výročí přestupku, odvolání vzít zpět
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #16 kdy: 10 Dubna 2022, 23:46:00 »

Díky.
Odvolání určitě podám, jen mi nebylo jasné kdy. Jestli to tam pro jistotu nevpálit hned zítra, nebo normálně vyčkat. (víme, že MHMP často sprdelní řízení zahajuje současně s vypravením zastavovacího usnesení řidiči...)

S přiznáním si nechci moc zahrávat, maximálně tak učiním v nepodepsaném emailu, ale potvrzovat se mi to nechce. Ono by to ani nemělo být potřeba. Pokud MHMP bude se zahájení sprdelního řízení vyčkávat na nabytí právní moci u zastavovacího usnesení, pak nemají šanci to vyhrát. Do prekluze zbývá asi 42 dní.

EDIT: Let's have a happy scenario lhůtové cvičení.
Předpoklad scénáře: Alena bude hodná holka.
25.4. podám blanket odvo emailem
2.5. potvrdím
3.5. Alena posílá výzvu k doplnění
4.5. první pokus o doručení
16.5. bude doručeno
23.5. podle nálady buď pošlu trollící odvolání, nebo nepošlu nic, protože prekluze nastane za 6 dní a ona absolutně nestíhá nic doručit provozovateli
« Poslední změna: 10 Dubna 2022, 23:56:25 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #17 kdy: 18 Dubna 2022, 19:31:38 »

Nevěděl jsem, že "za chvíli" může být i 24 hodin... :O Váš příspěvek jsem smáznul a hodím vám reakci rovnou sem.

Pokud jde o omluvenky z ústních jednání, nepodařilo se mi dohledat ten jeden konkrétní judikát, který jsem měl na mysli. Snad historickým však je rozsudek Nejvyššího správního soudu sp. zn. 7 As 28/2009, ze dne 14. 5. 2009, ve kterém NSS předestřel kritéria, podle kterých se mají omluvenky hodnotit. Hodím vám sem právní větu z Becka: "Důležitost důvodu omluvy obviněné z přestupku a jejího zástupce (advokáta) z neúčasti u ústního jednání (§ 74 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích) je třeba posuzovat z hlediska jejího pořadí, obsahu, v jakém stadiu řízení byla omluva uplatněna (doba od zahájení správního řízení nebo doba do zániku odpovědnosti za přestupek), o jak dlouhý pobyt advokáta (zástupce) v zahraničí jde, zda ze spisu či jiných skutečností nevyplývá jakákoliv obstrukční snaha či potřeba obviněné z přestupku nebo jejího zástupce působit průtahy v řízení nebo dosáhnout zániku odpovědnosti za spáchání přestupku apod."

Tato praxe se rozvíjela, přičemž jakýsi peak (který IMO půjde dohledat i zde na fóru) nastal někdy v roce 2015.

Přístup k první omluvence tedy není garantovaný - záleží na řadě faktorů a pokud bude zjevný obstrukční charakter, tak budou nároky už na první omluvenku podstatně vyšší než obvykle.

Je to právo jako každé jiné a když ho budeme příliš okatě (např. příběhy s fritézami) zneužívat, tak to nepovede k ničemu jinému, než že to zase někoho na**re a na 101. pokus to u NSS nevyjde.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #18 kdy: 18 Dubna 2022, 19:39:29 »

Díky
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #19 kdy: 23 Dubna 2022, 12:18:23 »

V pondělí plánuji zaslat na MHMP 2 prosté emaily.

První:
Proti hanebnému usnesení, které bylo vypraveno Bc. Alenou Maršíkovou pod č.j. XXXXXXX sp. zn. S-MHMP XXXXX, tímto podávám odvolání.

Proti rozhodnutí, které bylo vypraveno Mgr. Petrem Budařem z Úřadu městské části Praha 10 pod zn. XXXXX (SZ XXXX), podávám odvolání.

Druhý (nebude po pěti dnech potvrzen):
V souladu s § 91 odst. 3 správního řádu beru zpět své odvolání proti zavrženíhodnému usnesení, které vypravila paní Bc. Alena Maršíková pod č.j. XXXXXX sp. zn. XXXXXX/Mar.

Cílem je tak trochu zabránit tomu, aby hned v úterý vypravila výzvu k doplnění odvolání, byť je mi samozřejmě jasné, že to dost možná udělá.

BTW: Alena nesprdelizovala, ačkoliv už měsíc může. Buďto MHMP změnil procesy, nebo toho má moc, nebo tam spatřuje nějaké své pochybení a radši to nechává spát.
« Poslední změna: 23 Dubna 2022, 23:42:24 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #20 kdy: 06 Května 2022, 12:51:10 »

V pondělí potvrzeno odvolání, dnes ve schránce nalezena výzva k vyzvednutí zásilky - dle ČJ se jedná o doplňovací výzvu.
« Poslední změna: 06 Května 2022, 13:13:53 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #21 kdy: 16 Května 2022, 10:45:41 »

Paní Alena vyplnila do šablony moje iniciále, natiskla, podepsala a dnes mi byla doručena výzva k doplnění odvolání.

Jsem velmi mrzutý, že mi stanovila lhůtu 5 dnů, ačkoliv vůbec nedokázala na § 39 SprŘ a na možnost se odvolat :(
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #22 kdy: 16 Května 2022, 10:56:58 »

Pokud se měl skutek stát 22.05.2021 a na kolegu ave007 od 12.05.2022 nečeká obsílka na poště (nebo v DS), je de facto vyhráno. Stačí aby teď nepřebíral obsílky zbytečně brzy.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #23 kdy: 16 Května 2022, 10:58:39 »

Ano, je to na 99% win, jen čekám, až mi ave007 potvrdí, že skutečně nic nebylo doručeno/doručováno. Já ještě zkusím maximalizovat počet dopisních obálek do své sbírky.

EDIT: Někdo tip, jak vypadá mýtický "požadavek, díky kterému odvolání nelze vyřídit autoremedurou"?
« Poslední změna: 16 Května 2022, 20:49:07 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #24 kdy: 16 Května 2022, 21:49:08 »

Autoremedura znamena, ze vyhovi uplne. Videl jsem zcela nesplnitelne pozadavky na propusteni vsech politickych veznu, ale ja mam radeji zasah do uredniho ega, tedy pozadavky na omluvu, prokazatelne proskoleni ze spravniho radu, napsani nejakeho nesmyslu stokrat rukou atd…
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #25 kdy: 16 Května 2022, 21:57:56 »

"Tímto žádám, abyste rozhodnutí č.j. X zrušili a paní Alenu vyhodili."
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #26 kdy: 16 Května 2022, 23:17:43 »

....
16.5. bude doručeno
....

Hezky jsem se trefil :D Přikládám text odvolání, co v pondělí zašlu. Mám ještě v plánu podat stížnost a odvolání proti usnesení (ve smyslu § 39 SprŘ), které Alena maskovala jako výzvu.


Proti hanebnému usnesení, které bylo vypraveno Bc. Alenou Maršíkovou pod č.j. XXXXX sp. zn. XXXXXX, tímto podávám odvolání.

Odůvodnění

[1] Ve správním řízení vedeném Magistrátem hl. m Prahy, odborem dopravněsprávních činností, oddělením přestupkového řízení (dále pouze „SO“ či „správní orgán“), oprávněnou osobu Bc. Alenou Maršíkovou, jsem byl přípisem vypraveným dne X. X. 2022, doručeným dne X. X. 2022, předvolán k účasti na ústním jednání, které se mělo konat dne X. X. 2022.

[2] Dne X. X. 2022 jsem zaslal správnímu orgánu prostým emailem omluvu z ústního jednání, neboť mé plány účasti na tomto ústním jednání byly narušeny zdravotní indispozicí. V této omluvě jsem dostatečně detailně popsal příčiny své dočasné zdravotní indispozice a zároveň výslovně žádal nařízení nového ústního jednání.

[3] Správní orgán však neváhal a ihned využil příležitosti řízení s řidičem zastavit, navzdory mé vyjádřené touze po novém ústním jednání s paní Maršíkovou. Jen s těží lze přitom věřit tomu, že by tak činil v dobré víře a s jakýmkoliv jiným úmyslem, než „zakleknout“ provozovatele zahájením řízení o přestupku ve smyslu § 125f zákona o provozu na pozemních komunikacích. Účelovost postupu správního orgánu mám za zcela zjevnou, neboť přihlédl k prostému emailu (zmiňuje se o něm ve svém nedostatečně odůvodněném usnesení o zastavení řízení, proti kterému brojí toto odvolání), který pro něj fakticky v danou chvíli nebyl podáním ve smyslu § 37 správního řádu, neboť v daný moment nebyl opatřen elektronickým podpisem, ani dle § 37 odst. 4 správního řádu potvrzen. Správní orgán nevěděl a nemohl vědět, zdali bylo toto dosud nepotvrzené ne-podání učiněno mnou a nemohl k němu tedy do doby vypršení 5denní lhůty k potvrzení přihlížet. I přesto tak učinil, neboť mu to zrovna „hrálo do karet“.

[4] K samotné skutečnosti upření práva na ústním jednání uvádím, že správní orgán v souladu s § 80 odst. 2 zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich (dále též „ZoP“) nařídil první ústní jednání. Na toto jednání jsem se však z objektivních důvodů dostavit nemohl, nicméně nařízení nového jsem výslovně žádal. § 80 odst. 2 ZoP říká:

„Správní orgán nařídí ústní jednání na požádání obviněného, je-li to nezbytné k uplatnění jeho práv; jinak návrh zamítne usnesením, které se oznamuje pouze obviněnému.“

Správní orgán nové ústní jednání odmítl navzdory výslovné žádosti nařídit, a navíc ani návrh nezamítl řádně odůvodněným usnesením, tak jak mu ukládá zákon.

[5] Mám za to, že nenařízení ústního jednání bylo pochybením ze strany ústního orgánu a účelově jednající oprávněné úřední osoby. V můj prospěch ostatně hovoří i ustálená judikatura, např. Rozsudek Nejvyššího správního soudu č. j. 4 As 99/2013 – 36 ze dne 18. prosince 2013, ve kterém NSS uvádí následující:

„Důležitost důvodu omluvy obviněného z přestupku a jeho zástupce (advokáta) z neúčasti u ústního jednání je třeba posuzovat z hlediska jejího pořadí, obsahu, v jakém stadiu řízení byla omluva uplatněna (doba od zahájení správního řízení nebo doba do zániku odpovědnosti za přestupek, zda ze spisu či jiných skutečností nevyplývá obstrukční snaha či potřeba obviněné z přestupku nebo jejího zástupce působit průtahy v řízení nebo dosáhnout zániku odpovědnosti za spáchání přestupku apod.“

V problematice správních řízení se neorientuji, nicméně mám za to, že běh roční promlčecí lhůty mé potenciální odpovědnosti za přestupek byl v souladu s ust. § 32 odst. 2 písm. a) ZoP doručením oznámení o zahájení řízení dne 7. 3. 2022 přerušen a „restartován“. Správní orgán tedy měl více než 10 měsíců k dokončení tohoto správního řízení. Jakékoliv úvahy nad tím, že bych měl usilovat o prekluzi mé možné odpovědnosti jsou tedy zcela zcestné. Správní orgán býval byl mohl nařídit nové ústní jednání, a ještě by mu zbylo moře času k rozhodování.

[6] Dále napadám skutečnost, že neakceptace mé omluvy nebyla nijak odůvodněna. Z věty „Správní orgán toto podání jako náležitou omluvu pro neúčast na nařízeném ústním jednání nepovažuje, neboť ta nebyla dostatečně podložena a odůvodněna.“ nikterak nevyplývá myšlenkový proces oprávněné úřední osoby, který ji dovedl k takovému závěru. Není tak možno rozlišit, zdali tak rozhodla objektivně a kvalifikovaně, či na základě svých osobních sympatií/antipatií vůči mé osobě. Dále opětovně s odkazem na bod [3] tohoto odvolání poukazuji na skutečnost, že v daný moment správní orgán žádné podání v ruce neměl.

[7] Nakonec odkazuji na všeobecně známý fakt, že hlavním účelem správních řízení o podobně banálních přestupcích je zejména výchovný efekt. Správní řízení, které oprávněná úřední osoba, paní Maršíková, zastaví hned, jak je to možné, nemůže jí ani obviněnému přinést žádný výchovný efekt.

Návrh

Na základě výše uvedeného odůvodnění mám za prokázané, že správní orgán nepostupoval správně – a to v souladu s platným právem a judikaturou. Proto pokorně žádám Ministerstvo dopravy, aby jako odvolací správní orgán napadané usnesení zrušilo a věc vrátilo k novému projednání.

Dále žádám, aby nadřízený správní orgán nakázal Magistrátu hl. m. Prahy adekvátní potrestání paní Bc. Aleny Maršíkové. Mám za zjevné, že se paní Alena velmi dobře orientuje v problematice správních řízení, své znalosti však pouze zneužívá k maximalizaci příjmů svého chlebodárce.

V souladu s ust. § 36 odst. 2 správního řádu žádám informaci o řízení spočívající ve znění vyjádření správního orgánu první instance k tomuto odvolání. Dále ve smyslu § 15 odst. 4 správního řádu žádám o sdělení informací o osobě, která bude o tomto odvolání rozhodovat.

S pozdravem,
« Poslední změna: 18 Května 2022, 18:46:00 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #27 kdy: 18 Května 2022, 12:51:36 »

Dnes mi bylo doručeno nevyřízení stížnosti. Prej se mám odvolat a to jsem udělal, takže si není na co stěžovat... Co mě zaráží a moc nechápu je část
Citace
K tomuto Odbor dopravněsprávních činností Magistrátu hlavního města Prahy dále uvádí, že v souladu s ust. § 175 odst. 1 správního řáduje stížnost směřující proti postupu správního orgánu v řízení za situace, kdy správní orgán poskytuje jiný prostředek ochrany (odvolání dle ust. § 81 a násl. správního řádu), nepřípustná. Jak už bylo uvedeno výše, tak v předmětné věci bylo podáno odvolání, kdy jak je i v podání uvedeno, tak důvody stížnosti a odvolání jsou totožné, jen popsány „z lehce odlišného pohledu“, což je v souladu se zjištěným stavem věci.

Já ale podával zcela blanketní odvolání, viz výše. Svůj (výše ve vlákně uvedený) draft doplněného odvolání jsem ještě nezaslal. Tak co to blábolí o tom, že důvody stížnosti a odvolání jsou totožné? Nebo mi to tady jako JUDr. Púš čte?

Samozřejmě budu žádat přezkoumání, ale to až budu mít zas e-podpis.
« Poslední změna: 18 Května 2022, 13:04:41 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #28 kdy: 23 Května 2022, 00:24:42 »

Zítra posílám odvolání + ještě jeden bonusový přípis. Provozovatele MHMP nekontaktoval, takže to asi považuji za WIN. Já samozřejmě budu bojovat až do roztrhání těla. Do rozhodnutí MD bych preferoval nechat v kuchyni (myslím, že je nějaká šance, že to vrátí k novému projednání), ale pokud moderátoři mají jiný názor, klidně to můžete přesunout do ukončených. Díky všem, co pomohli :)

Věc: Vyjádření k přípisu č.j. XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Stížnost

Ve smyslu § 175 správního řádu tímto podávám stížnost proti nevhodnému chování oprávněné úřední osoby vystupující pod jménem Bc. Alena Maršíková, a to z následujícího důvodu:
Tato úřední osoba dne 3. 5. 2022 vypravila přípis nadepsaný „Výzva k odstranění nedostatků podání“ pod č.j. XXXXXXXXXXXXXX. V této písemnosti mne vyzývá k nápravě nedokonalého podání s odkazem na ust. § 37 odst. 3 správního řádu. K doplnění odvolání mi ustanovila 5denní lhůtu. A dál nic. § 37 odst. 3 správního řádu přitom praví:

„Nemá-li podání předepsané náležitosti nebo trpí-li jinými vadami, pomůže správní orgán podateli nedostatky odstranit nebo ho vyzve k jejich odstranění a poskytne mu k tomu přiměřenou lhůtu.“

Jelikož zákon pro tuto proceduru nevymezuje délku lhůty, nezbývá správnímu orgánu než postupovat dle § 39 odst. 1 správního řádu, který praví:

„Správní orgán účastníkovi určí přiměřenou lhůtu k provedení úkonu, pokud ji nestanoví zákon a je-li toho zapotřebí. Určením lhůty nesmí být ohrožen účel řízení ani porušena rovnost účastníků. Usnesení o určení lhůty se oznamuje pouze tomu, komu je určena, popřípadě i tomu, jehož se jinak přímo dotýká.“

Je tedy zjevné, že to, co paní Maršíková zaslala pod č.j. XXXXXXXXXXXXXXXX je ve skutečnosti maskovaným usnesením o určení lhůty k provedení úkonu. § 76 odst. 5 správního řádu praví:

„Proti usnesení se může odvolat účastník, jemuž se usnesení oznamuje. Odvolání proti usnesení nemá odkladný účinek. Proti usnesení, které se pouze poznamená do spisu, a proti usnesení, o němž to stanoví zákon, se nelze odvolat.

Jelikož § 39 odst. 1 správního řádu explicitně nezmiňuje, že by usnesení o určení lhůty bylo usnesením, které se pouze oznamuje do spisu, mám za to, že se proti tomuto usnesení lze odvolat. Usnesení je zvláštní formou rozhodnutí a § 68 odst. 1 správního řádu jasně uvádí, že toto usnesení musí obsahovat výrokovou část, odůvodnění a hlavně poučení. Skutečnost, že mě paní Maršíková nepoučila o možnosti se proti tomuto usnesení odvolat a maskovala správní rozhodnutí za pouhou „výzvu“, považuji za nevhodné chování a účelový postup.

O způsobu vyřízení této stížnosti s přeji být informován.

Odvolání
Proti usnesení č.j. XXXXXXXXXXX podávám odvolání.

Žádost o informace

Vzhledem k mým dosavadním zkušenostem s paní Bc. Alenou Maršíkovou Vás tímto ve smyslu zákona o svobodném přístupu k informacím zdvořile žádám o poskytnutí informace o tom, kdy byla tato zaměstnankyně MHMP přijata do pracovního poměru a zdali byla od té doby svými nadřízenými za výkon své agendy pokárána, potrestána, či pochválena. Informaci mi prosím sdělte do patnácti dnů. Díky!
« Poslední změna: 23 Května 2022, 11:22:24 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #29 kdy: 02 Června 2022, 16:23:05 »

Jsi jen taková šedá myš, to často uslyšíš.

Pluje s proudem už 8 let a za tu dobu žádná chvála, ani výtka.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.