30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič  (Přečteno 5496 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
[WIN] MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« kdy: 17 Ledna 2022, 20:03:39 »

Zakládám si téma, snad nebude pro banalitu považováno za zneužití kuchyně :D

Kolega ave007 (prosím o jeho přidání do tohoto threadu) se rozhodl ignorovat výzvu z MHMP - Brusnického tunelu (70 na 50) a když mu přišla výzva k sdělení totožnosti řidiče, chtěl to vzdát. Zjistili jsme, že jsem nejspíš řídil já (přesně si už ale nepamatujeme).

22.05.21 - skutek
14.12.21 - byl jsem nabonzován
17.01.22 - doručena první výzva k sebeudání
11.02.22 - doručena druhá výzva k sebeudání
16.02.22 - zasláno podání vysvětlení
07.03.22 - doručeno předvolání na ÚJ
23.03.22 - mělo by proběhnout první ÚJ, podána omluva prostým emailem
28.03.22 - potvrzena omluva, dále žádán výslech svědků a postoupení jinému SO
08.04.22 - doručeno usnesení o zastavení řízení pro důkazní nouzi
10.04.22 - zaslána stížnost proti úřednímu postupu paní Aleny
25.04.22 - zasláno blanketní odvolání a zpětvzetí odvolání prostými emaily
02.05.22 - potvrzen pouze první email (blanketní odvolání proti usnesení)
16.05.22 - doručena výzva k doplnění odvolání
18.05.22 - doručeno nevyřízení stížnosti

22.05.22 - prekluze - jupí

23.05.22 - zasláno odvolání a multipodání
07.06.22 - doručeno vyřízení InfZ žádosti
09.06.22 - doručeno vyrozumnění o postoupení k SO2
17.06.22 - doručeno nevyřízení stížnosti
12.08.22 - nahlédnutím doručeno zamítavé rozhodnutí

Protože si je MHMP patrně vědom judikatury, budu vyčkávat opakovanou výzvu k podání vysvětlení. Poté se přiznám rovnou doporučeným dopisem (bez užití emailu). Protože MHMP zřejmě neposílá poslední dobou příkazy a rovnou nařizuje ÚJ, zkusím na paní Maršíkovou zahrát debila a poprosit ji o co nejrychlejší vyřešení, abych se s tím nemusel stresovat :)
« Poslední změna: 27 Srpna 2022, 16:57:34 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2022, 07:36:46 »

To nabonzování proběhlo na základě výzvy z jakého řádově data?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2022, 10:15:14 »

Jak to myslíte? A jaký rozdíl to dělá? V úvodním příspěvku to je - 14.12.21 jsem byl údán a výzva k sdělení totožnost řidiče tedy byla doručena cca 5 dní před tímto datem.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2022, 00:15:39 »

Rád bych znal Váš názor. Dnes si jdu převzít opakovanou výzvu k podání vysvětlení. Termín zaslání podání vysvětlení bude připadat na středu.

Sice mam e-podpis, nicméně rád bych v podání vysvětlení zahrál totálně zmateného debila, který tomu vůbec nerozumí a bojí se pokuty za odmítnutí apod. Rád bych tím Alenku vyprovokoval k tomu, aby vypravila Příkaz (místo předvolání k ÚJ), čímž by mi vyhověla, protože se jako debil nechci s nějakým správním řízením stresovat a chci to mít za sebou. Víme, že MHMP u sprdelí automaticky nařizuje ÚJ. Celkově by příkaz přidal nejméně měsíc času k dobu - do prekluze zbývá cca 100 dní.

Jeví se teď 2 varianty
a) Ve středu podat srdceryvně přiznávající podání vysvětlení rovnou doporučeným dopisem,
b) normálně uplatnit § 37 odst. 4 SprŘ a použít email, čímž ale Alenka pozná, že asi trochu vím, co dělám.

Je podle vás šance, že ji k příkazu vyprovokuji, nebo u sprdelních přestupků jedou striktní lineární algoritmus a nijak nad tím nepřemýšlí?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2022, 14:26:43 »

Tohle je moje představa toho, co zítra pošlu.


Podání vysvětlení
Vážená paní Maršíková,
předně bych se rád omluvil za ignoraci Vaší první výzvy. Tak nějak jsem doufal, že to vyšumí do prázdna, ale když jsem si to přečetl znovu, tak reaguji, protože bych opravdu nerad dostal další zbytečnou pokutu za bezdůvodné odepření podání vysvětlení, jak ve výzvě uvádíte.

Pravdou je, že v období kolem 22. 5. 2021 jsem využíval vozidlo pana X a tedy ano, byl jsem řidičem, který dne 22. 5. 2021 řídil tu Škodovku poznávací značky XX v Brusnickém tunelu. Přijde mi ale trochu zvláštní, že bych se měl něčeho dopustit. Jsem ten typ řidiče, který až křečovitě sleduje a dodržuje rychlost. Pokud jsem tam jel 70 km/h, pak to musela být maximální povolená rychlost. Není možné, že došlo k omylu na Vaší straně? Umím si představit, že toho máte hodně.

Pokud ne, pak prosím o nějaké rychlé vyřešení. Nerad bych se s tím zbytečně stresoval a trávil čas chozením na úřad.


Uvidíme, jestli se Alenka slituje a pošle příkaz, nebo bude bezcitně následovat svůj obvyklý lineární algoritmus.
« Poslední změna: 15 Února 2022, 15:10:07 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #5 kdy: 16 Února 2022, 13:37:52 »

Zkušenost z pošty: bába za přepážkou to z nějakého důvodu, aniž bych cokoliv řekl, poslala prioritně. Netušil jsem, kolik je cena za doporučený dopis, chtěla 59 Kč, tak jsem to vydal :D
Poučení: Pozor na lstivé báby za přepážkou.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #6 kdy: 07 Března 2022, 13:47:09 »

Dnes doručeno předvolání na ÚJ. Alenu jsem neobměkčil, příkaz prostě nevypraví... První ÚJ by mělo být až 23.3. Plánuji se ráno toho dne omluvit emailem pro akutní břišní potíže, žádat další ÚJ (první omluvu by měli přijmout) a po pěti dnech spolu s potvrzením zahájit první podávací nálet, včetně žádosti o změnu SO apod.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #7 kdy: 22 Března 2022, 20:18:39 »

Zítra první ÚJ, do prekluze zbývá 60 dní, zítra podám emailem:

Věc: Omluva z ústního jednání
Vážená paní Maršíková,

tímto bych se chtěl omluvit z ústního jednání, které jste nařídila na dnešní den, tedy 23. 3. 2022, od 14:00 hodin, kdy jsme se měli sejít v jednací místnosti č. 2074. Na toto jednání jsem se plánoval dostavit a pomoci Vám ve zjištění skutečného stavu věci, nicméně toto není ze zdravotních důvodů možné.

V půlce ledna jsem na e-shopu Alza.cz zakoupil fritézu, která však dlouhou dobu ležela nerozbalená. Včera za mnou dorazil můj dlouholetý přítel, kterého jsem se rozhodl pohostit hranolky a krokety připravenými v této fritéze. Fritézu jsme tedy rozbalili a připravili v ní večeři. Později toho večera jsem však udělal obrovskou chybu, když jsem se svým kamarádem nechal vyhecovat k soutěži v tom, kdo rychleji vypije půllitr fritovacího oleje. Nejen, že jsem tento závod prohrál, ale v této chvíli trpím extrémními zažívacími problémy, které jsou neslučitelné s důstojným průběhem ústního jednání.

Proto Vás žádám o nařízení nového ústního jednání, abychom mohli pohlédnout pravdě do očí.


EDIT: Abych zabránil patrně rozmáhající-se praxi, která spočívá v tom, že úředník ani nečeká na potvrzení a rovnou reaguje... Co kdybych kromě tohoto poslal ještě jeden email s tím, že souhlasím s konáním bez mé přítomnosti a že jsem vozidlo neřídil a toto následně nikdy nepotvrdil?
« Poslední změna: 22 Března 2022, 20:30:20 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #8 kdy: 22 Března 2022, 20:44:33 »

Možná by šlo do přílohy e-mailu přidat nějaký důkaz - třeba foto použitého záchodu. :-)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #9 kdy: 22 Března 2022, 21:44:53 »

Corpus delicti uradu pro tentokrat nepredlozim, na misto toho uradu bude jiste stacit jeho zvecneni na digitalnim zaznamu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #10 kdy: 28 Března 2022, 17:03:22 »

0.
Dnes potvrzena omluva podepsaným emailem.
Přibalil jsem i PDF fakuturu z Alzy, aby mi ji na ÚJ mohla zdarma v rámci spisu vytisknout.
1.
Vážení,
tímto žádám, aby Magistrát hl. m. Prahy převedl správní řízení vedené pod sp. zn. XXXX do místa mého trvalého bydliště, abych se mohl zúčastnit ústního jednání a nemusel kvůli tomu působit nadbytečnou uhlíkovou stopu cestováním do Prahy.
Věřím, že v Kutné Hoře máme špičkové experty, kteří se bezesporu svými kvalitami vyrovnají zaměstnancům MHMP a kteří mají rovněž bohaté zkušenosti s úsekovými měřidly rychlosti.


Děkuji za kladné vyřízení!

2.
Věc: Žádost o předvolání svědků

Vážená paní Maršíková,
tímto Vás žádám, abyste předvolala oznamovatele přestupku, který mi je kladen za vinu ve správním řízení vedeném pod výše uvedenou spisovou značkou, a to na nejbližší ústní jednání v této věci. Výslech tohoto oznamovatele je nezbytný a zcela klíčový k prokázání, zdali v této věci nedošlo k omylu formálního charakteru.

O tom, zdali budou předvoláni svědci žádám být v souladu s § 36 odst. 2 správního řádu informován.



Aby nedošlo ke zneužití práva činit podání prostřednictvím tzv. kumulativních podání, každá věc leží na svém vlastním elektronicky podepsaném PDF.
Máte ještě nějaký nápad na podání, které by v Aleně probudilo úřednickou lenost, se kterou by to nechala vyhnít?
« Poslední změna: 28 Března 2022, 17:07:20 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #11 kdy: 29 Března 2022, 12:41:06 »

Potvrdil jsem včera cca v 17 hodin a dnes ve schránce výzva; předpokládám na další ÚJ. Jinými slovy, Alena předjímala že omluvu potvrdím a vypravila další předvolání už někdy v pondělí ráno, možná v pátek..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #12 kdy: 08 Dubna 2022, 10:09:40 »

To je ****, to není možný. Dnes doručeno usnesení o zastavení řízení. Jakou strategii teď zvolit? Domnívám se, že ho možná vypravila dřív, než jí došla omluva, jinak to nechápu. Večer zveřejním scan..

Edit: Tak ne. Omluva prý nebyla přijata, neboť ji správní orgán nepovažuje za relevantní sdělení/omluvu.
« Poslední změna: 18 Dubna 2022, 00:45:40 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #13 kdy: 08 Dubna 2022, 11:27:05 »

Přikládám usnesení. Co teď? Provozovatel se mi neozval, že by na něj něco čekalo na poště a do prekluze zbývá cca 45 dní.

Normálně bych vyčkal a podal odvolání proti usnesení až na konci lhůty, nicméně víme, že MHMP si je skutečnosti, že odvolání proti usnesení nenese odkladný účinek, velmi dobře vědom. Má smysl dnes podat ostrou námitku podjatosti proti Aleně? Řízení přeci ještě nebylo pravomocně zastaveno. A ačkoliv jsem nechtěl ryze spamovat, tak tohle si zaslouží stížnost...

Má tedy smysl okamžitě podat blanketní odvolání ve víře, že jí to snad trochu zabrání vést řízení s provozovatelem, nebo vyčkávat na poslední možný den? Myslím, že v tomto případě mám (podobně jako v případě Oxany) aspoň trochu nabito tím, že mi odmítla nařídit nové ÚJ, ačkoliv jsem jí o to žádal. Navíc, je průkazné, že usnesení vypravila ještě dřív, než jí byla moje omluva potvrzena ve smyslu § 37 odst. 4. Co by udělal Číkus?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP - Brusnický tunel, spolupracující řidič
« Odpověď #14 kdy: 10 Dubna 2022, 13:41:14 »

Myslím, že takovouhle s*ačku jsem dlouho nevyplodil, ale ono to stejně nebude mít žádnej velkej efekt. Stále nevím, jestli odvolání podat až poslední možný den, nebo pro jistotu rovnou.



Věc: Stížnost

Tímto podávám stížnost ve smyslu § 175 správního řádu proti postupu správního orgánu ve věci správního řízení vedeného oprávněnou úřední osobou Bc. Alenou Maršíkovou (dále pouze „paní Alena“) pod výše uvedenou spisovou značkou.

Dne 23. 3. 2022 jsem omluvil z ústního jednání, které paní Alena nařídila na tento den od 14:00. Řádně odůvodněnou omluvu jsem zaslal prostým emailem, neboť jsem v danou chvíli neměl přístup k počítači. Email byl adresován jak na adresu podatelny, tak na přímou adresu paní Aleny. Součástí omluvy byla žádost o nařízení nového ústního jednání.

Paní Alena ještě ten samý den (viz. datum na č.j. XXXX) vypravila usnesení o zastavení řízení, ve kterém uvedla

„Správní orgán toto podání jako náležitou omluvu pro neúčast na nařízeném ústním jednání nepovažuje, neboť ta nebyla dostatečně podložena a odůvodněna.“

Paní Alena předjímala, že toto podání v souladu s § 37 odst. 4 správního řádu potvrdím ve lhůtě pěti dnů, neboť se jí to zrovna hodilo. Rovněž pouze na základě své vlastní úvahy došla závěru, že podání bylo skutečně učiněnou mnou, což však v danou chvíli nemohla vědět, neboť elektronické podání nebylo opatřeno prostředkem, který by zajišťoval důvěru.

Paní Alena v usnesení o zastavení řízení nijak neodůvodnila, proč nebyla omluva uznána.

Dne 28. 3. 2022 byla omluva potvrzena zasláním elektronicky podepsaného PDF na adresu podatelny. Součástí tohoto podání byly navíc i důkazy svědčící o legitimitě mé omluvy. Ty však paní Alena ani nemohla zhodnotit, jelikož usnesení o zastavení řízení tou dobou již bylo vypraveno.

Mám za to, že tento postup paní Aleny je účelový a šikanózní, jak vůči mně, tak vůči provozovateli. Mám za zjevné, že cílem paní Aleny není a nebylo uspokojení § 3 správního řádu, nýbrž co nejrychlejší zastavení subsidiárního řízení o přestupku řidiče a následné zahájení řízení o přestupku provozovatele, ve kterém může rychle a téměř bezpracně rozhodnout o jeho vině. Paní Alena mě tímto svým postupem objektivně pokrátila na mém právu účastnit se správního řízení a vyjádřit k věci své stanovisko. V dané situaci mě mohla při nejmenším vyzvat k seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí a následnému písemnému vyjádření stanoviska.

O způsobu vyřízení této stížnosti si přeji být informován.


EDIT: Dnes takto zasláno.
« Poslední změna: 10 Dubna 2022, 18:10:35 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.