30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení  (Přečteno 7478 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #30 kdy: 10 Září 2022, 08:27:29 »

Ne, jako substitut advokáta nejste obecný zmocněnec.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #31 kdy: 10 Září 2022, 19:35:06 »

ViktorN: problém je, že v tomhle případě se jedná o nenošení náhubku a tam je vzhledem k horní hranici pokuty promlčecí doba 3 roky (resp. 5 let celkem) - a to v pohodě stihne i ta nejlínější úřednická veš. Tady imho nějaké zdržovací taktiky žádný větší potenciál nemají.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #32 kdy: 11 Září 2022, 13:06:30 »

Ještě mě napadá, svědek u řízení musí mlčet..? Koneckonců když nebude zmocněnec, smí být přítomen jako svědek. A předpokládám, že i pro SO je snazší když ten "svědek" bude mluvit přímo hlasem obviněného, než když totéž řekne obviněnému, který to následně zopakuje. Neboli "obejití nesmyslu nesmyslem"..?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #33 kdy: 11 Září 2022, 13:24:25 »

Podle mě to ústní jednání probíhalo špatně. Svědek (předpokládám policista) tam seděl už když tam přišli. Byl tam přítomen během celé Hlásenského šarády, od začátku do konce. IMO ho tam měli pozvat až na výslech, ne že tam bude celou dobu od začátku do konce.

Jinak to co navrhuje Fogyn - to mi přijde rozumnější mít právní pomoc na telefonu a mít sluchátko. To snad žádná norma nezakazuje.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #34 kdy: 11 Září 2022, 14:33:56 »

Svedci patri za dvere mimo doslech, nekdy me udivuje, ze za ty roky se H nenanucil nektere elementarni veci, ale kazdy umime neco.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #35 kdy: 11 Září 2022, 18:05:51 »

Si myslím, že spíš by tam mohl zůstat jako podporovatel.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #36 kdy: 11 Září 2022, 21:38:07 »

Pokud máte na mysli institut tzv. podpůrce, tak při pohledu na § 45 OZ (na který výslovně odkazuje § 36/4 SprŘ) mám za to, že podpůrce může mít jen účastník trpící duševní poruchou.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #37 kdy: 12 Září 2022, 11:15:26 »

Pauile86 — ano, mám na mysli § 36 SprŘ, odst 4: „Účastník má při jednání se správním orgánem právo na konzultace s osobou, která mu podle občanského zákoníku může jako podpůrce napomáhat při rozhodování; je-li takových osob více, zvolí si účastník jednu z nich. Namítne-li v průběhu řízení podpůrce účastníka vlastním jménem neplatnost právního jednání učiněného podporovaným účastníkem, správní orgán k této námitce v řízení přihlédne.“

Role podpůrce je taková, řekl bych, spíše šedá, protože „Změny § 36, 38 a 49 správního řádu výslovně promítají institut nápomoci při rozhodování podle občanského zákoníku do textu správního řádu. Změnový zákon tak do správního řádu explicitně zakotvil další osobu, která má svou procesní roli – a to dokonce v případě námitky neplatnosti „právního jednání“ podporované osoby roli originální. Není však dostatečně přesně upraveno její procesní postavení. Podpůrce není účastníkem řízení, ale ani jeho zástupcem. Je však osobou spojenou s těmito osobami.“ Více zde: https://www.pravniprostor.cz/clanky/rekodifikace/vybrane-aspekty-rekodifikace-soukromeho-prava-ve-vztahu-k-nekterym-pravnim-predpisum-v-gesci-ministerstva-vnitra-i
Pokud by správní orgán trval na tom, že podpůrce může být uznán jen v případě účastníka trpícího duševní poruchou, nabízí se úvaha o způsobilosti účastníka řízení samostatně v řízení jednat pro stižení přechodnou duševní poruchou… a tak dále.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #38 kdy: 24 Října 2022, 06:00:46 »

Hlásenský opět vypakován na základě § 72b (KHS Brno):

https://fb.watch/glNsrJzm6Z/

Papírník nicméně poněkud změnil taktiku a zkouší se vetřít jako člen odborového sdružení zastupujícího obviněnou. Pokud to chápu správně, tak pointa je v tom, že je členem jakéhosi spolku Spravedlnost či co, který má statut odborové organizace, a dotyčná obviněná se stala členkou tohoto sdružení, aby ji Álois mohl zastupovat. A pokud mi něco neuniklo, tak první plná moc byla dána klasicky osobě Hlásenského, a teprve po vyloučení zmocněnce baba vytáhla plnou moc pro odborovou organizaci, které je členkou a za kterou má papírník jednat jako její zástupce, nicméně připuštěn ani tak nebyl. Na konci videa nicméně Álois na plnou hubu přiznává, že s vyloučením počítal a že ta akce se členstvím ve spolku je čistě účelová záležitost k obejítí toho § 72b. Takže jestli se na to někdo z hygieny dívá, neprojde mu ani tohle.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #39 kdy: 24 Října 2022, 09:34:02 »

Nespletl jste si forum  https://www.policista.cz/komunita/clubs/ ?

« Poslední změna: 24 Října 2022, 10:02:21 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #40 kdy: 24 Října 2022, 10:15:24 »

Nespletl. Jen mě překvapuje, že když už ten člověk začne aspoň trochu přemýšlet, tak to obratem pohřbí tím, že to veřejně vyžvaní.

Jinak, ta moje "averze" plyne hlavně z toho, že ten paragraf o nepřípustnosti opakovaného zastoupení v přestupkových řízeních byl protlačen právě kvůli lidem, jako je on. Ten chlap dělá těmi svými exhibicemi akorát medvědí službu. Stejně jako svého času Mike těmi infožádostmi, jak často v obci X přistává UFO a podobné hovadiny.
« Poslední změna: 24 Října 2022, 10:41:14 od Paulie86 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #41 kdy: 24 Října 2022, 13:26:05 »

Tak preji prijemne uziti, az to pouziji proti Vam, protoze nekdo si bude myslet, ze presne na Vas se to hodi.
Mene bystry to zjisti az SO uderi na nej, kdyz nema elementarni predstavivost ani toho papirnika.

Co vim, tak na to tlacila AK a s Hlasenskym a nepouzili to na nej do codivu a judikatura je pomerne stara https://www.zakonyprolidi.cz/judikat/nscr/5-tdo-209-2011 a zbytek se tyka § 27 odst. 2 o.s.r.

Hlasenskemu SO z videi co jsem videl SO neuvadi, nic co by tomu nasvedcovalo vyse uvedenemu.
MJP je uplne neco jineho, ale to je patrne mimo vasi rozlisovaci schopnost.

Mate nejake Vase video, kde byste demostroval Vase znalosti a schopnosti, abysme se poucili, jak se to da delat lepe?



IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #42 kdy: 24 Října 2022, 17:37:50 »

No... Nepřipadá mi jako dobrý nápad si hned po jednání stoupnout ven na chodník a točit video o tom, jakou jsem v nějakém konkrétním případě vymyslel skvělou taktiku na obejití zákona, aby se hned zatepla úřad dozvěděl, o co mi jde. To dává asi stejný smysl, jako při hraní mariáše ukazovat karty soupeřům.




IP zaznamenána