30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení  (Přečteno 7739 krát)

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #15 kdy: 17 Listopadu 2021, 19:41:36 »

Není to náhodou tak, že advokát může substitučně zmocnit jenom jiného advokáta nebo koncipienta?

A potom viz
https://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=212

"Je kárným proviněním, jestliže advokát připustí, aby advokátní koncipient, vykonávající u něho právní praxi, zastupoval klienta jako obecný zmocněnec."

"Jde o závažné porušení povinností advokátního koncipienta, když, byť jednorázově, jedná jako obecný zmocněnec."
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #16 kdy: 17 Listopadu 2021, 21:02:24 »

Tak to je zajímavé, protože já sem tu substitučku měl Xkrát :-)))
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #17 kdy: 17 Listopadu 2021, 23:11:52 »

Tohle bylo zajisté prolobováno advokátní komorou.

...
fakt si to myslíte ?
že je mezi advokáty taková rvačka, chodit k SO na jednání o překročení rychlosti o 5kmh ?

já bych tam viděl lobbing právě z SO, kterému se advokáti prostě "jen nebránili"
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #18 kdy: 17 Listopadu 2021, 23:24:04 »

Mike > Taky to tak na mě spíš působí. Když jsem to četl, tak mě v první chvíli napadl Číkus, ale nepředpokládám, že by banda Dujíčkové měla takové kontakty :D Teď to na mě působí spíše jako opatření proti firmám a lidem kolem Kocourka, protože ačkoliv netuším, jak moc velké jejich působení je, je možné, že dost na to, aby to chtěli nějací vlivní úředníci zastavit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #19 kdy: 17 Listopadu 2021, 23:38:54 »

Znamená to tedy, že například nemohu opakovaně zastupovat svého syna,dceru,manželku....atd. ve správním řízení ? A naopak nesmí mne opakovaně zastoupit moje žena, syn, dcera ? To se ale opravdu cítím hodně ukrácen na svých právech.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #20 kdy: 18 Listopadu 2021, 01:13:57 »

Taky bych se cítil velmi krácen na svých právech, ale..

Judikatorní praxe v tomto duchu uzavřela, že závěr, že zastoupení účastníka řízení obecným zmocněncem je ve smyslu § 27 odst. 2 o.s.ř. nepřípustné, jelikož jako zástupce vystupuje v různých věcech opětovně, nelze eliminovat poukazem na blízký vztah obecného zmocněnce a zastoupeného.
30 Cdo 2320/2015

K dalšímu studiu:
I. ÚS 2428/08
« Poslední změna: 18 Listopadu 2021, 01:15:35 od Hugo »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #21 kdy: 18 Listopadu 2021, 01:20:09 »

Pěkný svinstvo...
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #22 kdy: 18 Listopadu 2021, 05:18:17 »

Tohle bylo zajisté prolobováno advokátní komorou.

...
fakt si to myslíte ?
že je mezi advokáty taková rvačka, chodit k SO na jednání o překročení rychlosti o 5kmh ?

já bych tam viděl lobbing právě z SO, kterému se advokáti prostě "jen nebránili"
Určitě. Bojují proti vinklaření na všech frontách a bonzováním se jim to moc nedaří.
https://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=23334
« Poslední změna: 18 Listopadu 2021, 05:22:28 od alo.is »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #23 kdy: 18 Listopadu 2021, 08:16:00 »

A co dohoda o provedení práce. Pak účastník řízení vlastně posílá svého zaměstnance, aby ho zastupoval.
IP zaznamenána

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #24 kdy: 09 Září 2022, 11:02:11 »

není mi jasné zda by došlo k zamítnutí obecního zmocněnce, v případě kdyby byl nejdříve zmocněn obecný zmocněnec A ( ten je pro úřad neznámý a nový) a ten by pak tuto plnou moc postoupil zmocněnci B, který je přo úřad už známý a hrozilo by že by ho vyloučil..
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #25 kdy: 09 Září 2022, 18:46:13 »

S tím §72b před pár dny na KHS Brno odpálkovali p. Hlásenského. Pokud se to rozkřikne, tak už si zřejmě nikde ani neškrtne. https://www.facebook.com/Alois-Hl%C3%A1sensk%C3%BD-101166809226094/videos/alois-hl%C3%A1sensk%C3%BD-69-2022-khs-brno-rou%C5%A1ka-v-n%C3%A1kupn%C3%ADm-st%C5%99edisku/915895499386111
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #26 kdy: 09 Září 2022, 19:07:58 »

Já bych chtěl vidět tu písemnost nebo to usnesení, zejména odůvodnění. Asi to zkusím vy106kovat.

Lol ta úřednice, to je **** :D "Pane Hlásenský, to je v podstatě příkaz pro správní orgán. Pokud opakovaně zastupujete lidi v řízeních, tak prostě musím tuto plnou moc zamítnout." A pak tam říká, že kdyby ho nechala zastupovat, tak by postupovala v rozporu se zákonem.
« Poslední změna: 09 Září 2022, 19:42:59 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #27 kdy: 09 Září 2022, 20:15:29 »

Tak zrovna v případě Hlásenského se tomu ani nedivím, to byla jen otázka času, kdy mu s tím umyjou prdel.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #28 kdy: 09 Září 2022, 20:29:09 »

Mohl se ale přepnout aspoň do režimu podporovatele. To také může v sobě skrývat zajímavý potenciál… …ale získané odročení (a tím protáhnutí řízení) také není k zahození.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Novela zákona o přestupcích - opakované zastoupení
« Odpověď #29 kdy: 09 Září 2022, 22:37:21 »

Mě k tomu napadla otázka. Pokud bude mít obviněný jako zmocněnce advokáta a já budu jako neprávník vystupovat na základě substituční PM, je aktivace tohoto paragrafu na místě?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.