30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU  (Přečteno 25480 krát)

Mufik

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravím,
potřebujeme poradit. Dnes mi byla při silniční kontrole provedena zkouška na přítomnost omamných látek přístrojem Drugwipe. Přístroj ukázal, že zkouška byla pozitivní na THC(Marihuanu). Následně mě odvezli do nemocnice na odběr krve i moči.  Naposledy jsem ji užil 18 hodin před provedením zkoušky, jsem ale pravidelným kuřákem. Na místě mi byl odebrán řidičský průkaz. V ruce mám jen potvrzení o zadržení řidičského průkazu. Výsledky by měly být známy do měsíce. Můžu se při správním řízení nějak bránit? Máte s takovou situací někdo zkušenost?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2015, 21:02:15 »

Jestli to bylo opravdu 18 hodin, tak krev bude sice pozitivní, ale už tam nebudou aktivní látky, které by ovlivňovali.
Policie nebo úřad v takovém případě musí nechat udělat rozbor znalcem, který určí konkrétní hodnotu, ta se porovnává s tabulkou, která odpoví jestli byl řidič ovlivňován nebo ne.
V tomhle případě si myslím, že to nebude řízení vozidla pod vlivem. Úřad to řízení bude zastavovat nebo odkládat, podle toho jaký postup zvolí, a ŘP vrátí.
Nevýhoda je, že to může trvat klidně měsíc až dva. Pokud by byly hodnoty vysoké, tak se v řízení dá bránit, ale bylo by to kontraprodiktivní pokud je ŘP potřeba. Když si to nechám líbit, tak můžou být papíry po třech měsících zpět.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2015, 21:53:45 »

Pro tyto případy jsou možná zajímavé tyto linky :
http://extc.cz/aktuality/slinne-testy-a-doby-detekce-thc---aktualizace-udaju-10926.html
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48685/jiri-x-dolezal-nesmi-ridit-a-spolu-s-nim-desetitisice-cechu.html

Kdyby v krvi nic nebylo a "zkusili" by Vás udělat jenom na těch testech ze slin tak pro boj se šimlem prostudujte zda dodrželi návod:
http://www.krimi-ltsezam.cz/soubory/3cz.pdf
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2015, 22:04:58 »

Ty lízátka jsou k hov.. a oni je vůbec neřeší, vykážou pozitivitu i na léky, jediný relevantní podklad je naštěstí pouze rozbor krve.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2015, 16:16:40 »

mrkni na http://www.dopravni-pravo.cz/drogy-za-volantem/limity-pro-drogy-za-volantem/
a na http://www.cspatologie.cz/docs/625-s-fulltext.pdf

pokud jsi hulil před 18 h mělo by to být v "klidu"  :) jen je na hovno že budeš 1-3 měsíce bez papírů.  :(
U těchto kontrol raději "zapomínat řidičák doma" pak když je vše ok se zázračně najde... Blbé je že normálně to neříkají předem zda budou proudit i s drogami
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2015, 18:04:23 »

mrkni na http://www.dopravni-pravo.cz/drogy-za-volantem/limity-pro-drogy-za-volantem/
a na http://www.cspatologie.cz/docs/625-s-fulltext.pdf

pokud jsi hulil před 18 h mělo by to být v "klidu"  :) jen je na hovno že budeš 1-3 měsíce bez papírů.  :(
U těchto kontrol raději "zapomínat řidičák doma" pak když je vše ok se zázračně najde... Blbé je že normálně to neříkají předem zda budou proudit i s drogami

A hlavně bacha na další věc a to je zdravotní způsobilost.....přes ní taky vede cesta ke ztrátě ŘP a to na furt....
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2015, 19:09:29 »

mrkni na http://www.dopravni-pravo.cz/drogy-za-volantem/limity-pro-drogy-za-volantem/
a na http://www.cspatologie.cz/docs/625-s-fulltext.pdf

pokud jsi hulil před 18 h mělo by to být v "klidu"  :) jen je na hovno že budeš 1-3 měsíce bez papírů.  :(
U těchto kontrol raději "zapomínat řidičák doma" pak když je vše ok se zázračně najde... Blbé je že normálně to neříkají předem zda budou proudit i s drogami

A hlavně bacha na další věc a to je zdravotní způsobilost.....přes ní taky vede cesta ke ztrátě ŘP a to na furt....

Teď nějak netuším co by muselo nastat, můžete to prosím trochu rozvést?  :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2015, 21:42:13 »

A hlavně bacha na další věc a to je zdravotní způsobilost.....přes ní taky vede cesta ke ztrátě ŘP a to na furt....
Teď nějak netuším co by muselo nastat, můžete to prosím trochu rozvést?  :)

 § 84 Zákona

Zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel

(1) Zdravotní způsobilostí k řízení motorových vozidel se rozumí tělesná a duševní schopnost k řízení motorových vozidel (dále jen „zdravotní způsobilost“). (2) Zdravotní způsobilost posuzuje a posudek o zdravotní způsobilosti (dále jen „posudek“) vydává posuzující lékař na základě prohlášení žadatele o řidičské oprávnění nebo držitele řidičského oprávnění, výsledku lékařské prohlídky a dalších potřebných odborných vyšetření. (3) Zdravotně způsobilý k řízení motorového vozidla není ten, kdo má poruchy chování způsobené závislostí na alkoholu nebo jiných psychoaktivních látkách podle posudku o zdravotní způsobilosti.

(4) Posuzujícím lékařem se pro účely tohoto zákona rozumí: a) registrující praktický lékař b) lékař závodní preventivní péče c) kterýkoli praktický lékař u osoby, která nemá registrujícího praktického lékaře nebo lékaře zařízení závodní preventivní péče.

 § 86 Zákona

Je-li žadatel o řidičské oprávnění nebo držitel řidičského oprávnění podle posouzení zdravotní způsobilosti zdravotně způsobilý k řízení motorových vozidel s podmínkou nebo zdravotně nezpůsobilý k řízení motorových vozidel, oznámí posuzující lékař neprodleně tuto skutečnost příslušnému obecnímu úřadu s rozšířenou působností a zašle mu kopii posudku o zdravotní způsobilosti.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #8 kdy: 01 Prosince 2015, 18:22:30 »

§ 84 Zákona

Zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel

(1) Zdravotní způsobilostí k řízení motorových vozidel se rozumí tělesná a duševní schopnost k řízení motorových vozidel (dále jen „zdravotní způsobilost“). (2) Zdravotní způsobilost posuzuje a posudek o zdravotní způsobilosti (dále jen „posudek“) vydává posuzující lékař na základě prohlášení žadatele o řidičské oprávnění nebo držitele řidičského oprávnění, výsledku lékařské prohlídky a dalších potřebných odborných vyšetření. (3) Zdravotně způsobilý k řízení motorového vozidla není ten, kdo má poruchy chování způsobené závislostí na alkoholu nebo jiných psychoaktivních látkách podle posudku o zdravotní způsobilosti.

Teď trochu OT:

Stimulancia (jednotné číslo stimulans; látky se označují též jako stimulanty, podle klasifikace ATC psychostimulancia) jsou psychoaktivní látky, které vyvolávají dočasné zlepšení duševních nebo tělesných funkcí, případně obojího. Mezi účinky těchto látek patří kromě jiných zvýšená ostražitost, bdělost a pohyblivost.

.....

Kofein (podle rostliny Coffea arabica, česky kávovník arabský) je alkaloid, který příznivě stimuluje centrální nervovou soustavu a srdeční činnost. Kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, který se užíváním ve větším množství stává drogou.

.....

Osobně si dělám denně až 7 šálků kávy, používám standardní metody jako V60, Chemex, Aeropress a spoustu dalších. Z 20g připravuji 300ml nápoje. Prakticky abych se "probudil" potřebuji minimálně 2 kávy.

Takže v teoretické rovině ....  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #9 kdy: 02 Prosince 2015, 01:24:57 »

...v teoretické rovině vím o mnoha příslušnících PČR a MP, kteří se zašívají na benzínkách a popíjejí tam kávu. Co tím asi chci říct, je jasné :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #10 kdy: 14 Července 2017, 02:02:46 »

Nechce se mi zakladat nove tema. Pomaham kamaradovi s pozitivnim testem na THC pri silnicni kontrole. Slo by po vysledcich krve namitat, ze auto mel pujceny jemu podobnej helmut s dorucovaci adresou v cr, kterej se k tomu pote prizna? Nejspis zneuzil kamaradem zapomenuty doklady v aute. Samozrejme by se dolozilo nejaky potvrzeni z cestovky popr. letenky o tom, ze tu kamos byl zrovna nekde uplne jinde. Prosim o nazor. Moc dekuji za pripominky.
« Poslední změna: 14 Července 2017, 02:04:53 od baran_m »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #11 kdy: 14 Července 2017, 02:24:32 »

Pokud má úřad krev (či moč) řidiče, jak velký problém myslíte, že bude ověřit, zda patří obviněnému či Helmutovi? S „detailem“, že úřad nemusí mít jednoduchý způsob, jak z obviněného dostat srovnávací vzorek, také nebude problém. Obhajoba se prohlásí za účelovou, věcně se to opře např. o oblíbené hodnocení, že policejnímu profesionálovi by zneužití dokladů neuniklo, ale vzhledem k existenci té krve se obviněnému umožní, aby svoji verzi poskytnutím krve/DNA prokázal.
IP zaznamenána

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #12 kdy: 14 Července 2017, 16:21:11 »

To je fakt, nemel sem to moc domysleny. Diky.
IP zaznamenána

vasekdluhos

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #13 kdy: 13 Února 2019, 13:39:42 »

Zdravim kluci, ted jsem se dostal k jednomu zajímavýmu článku https://www.kralmotoru.cz/media/thc-v-krvi-za-volantem, kde píšou že povolená hranice trávy je 2ng a povolená hranice perníku je 25ng? Můžete mi někdo vysvětlit tuhle logiku? Nedávno mi sebrali řidičák kvůli 7ng... takže nějaký feťák, který řídí s dám příklad 18ng pika v krvi se tedy nedopouští tak hrozného činu jak já? Tohle nechápu
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #14 kdy: 13 Února 2019, 16:20:08 »

Moje zkušenost z THC :

Ráno jsem hulil ze skla, večer jsem měl náhodnou silniční kontrolu.Po testu na alkohol který byl negativní mě chtěly dělat testy na THC.Řekl jsem jim že jsem HIV pozitivní a že beru pravidelně léky " Stačí říct kombinace Truvada a Kaletra " náhodou kdyby si to chtěly ověřit , bylo vidět jak se straní stranou a posvítily mě baterkou jenom do očí a řekli mě,vše v pořádku,můžete jet .
Úplně mě zpadnul kámen ze srdce a od té doby už radši nehulím !!!

« Poslední změna: 13 Února 2019, 16:23:18 od TomRider »
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.