30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU  (Přečteno 25479 krát)

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #15 kdy: 13 Února 2019, 21:18:04 »

Zdravim kluci, ted jsem se dostal k jednomu zajímavýmu článku https://www.kralmotoru.cz/media/thc-v-krvi-za-volantem, kde píšou že povolená hranice trávy je 2ng a povolená hranice perníku je 25ng? Můžete mi někdo vysvětlit tuhle logiku? Nedávno mi sebrali řidičák kvůli 7ng... takže nějaký feťák, který řídí s dám příklad 18ng pika v krvi se tedy nedopouští tak hrozného činu jak já? Tohle nechápu
Protože pouhé množství psychoaktivní látky nereflektuje její vliv na organismus. U zmíněného "feťáka" s 18 ng metanfetaminu se jedná opravdu o zbytkovou hodnotu a takové osobě nelze prokázat, že v době řízení byla touto látko ovlivněna.
V případě že jiný "feťák" (s použitím dřívější terminologie) má v krvi naměřené množství rovné více jak trojnásobku hodnoty o níž lze prohlásit, ovlivňuje jeho chování.
Stejně tak to je i s jinými látkami - asi je jasný rozdíl mezi tim, když má člověk v krvi v pondělí tak cca max 15 ng / ml koksu nebo extáze (obojí má taky hranici 25 ng /ml asi oblibené číslo úředníků) z dobrého víkendu a tím, když někdo dostane čerstvou dávku morfinu v nemocnici, podškrábne (i to mu bude dost dělat problémy) revers sedne do auta a pojede domů - i když pravděpodobně ještě před nastartováním usne, tak i za pár hodin bude mít reakční dobu srovnatelnou s úředníkem při hodinách matematiky (tzn. základní jednotka pomalosti).
Opravdu je to míchání "hrušek s jablky"
IP zaznamenána

Mori

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #16 kdy: 27 Února 2019, 20:26:37 »

Zdravim. Tez mam takovy dotaz. Hulím a to tak 3 tydne a to vzdy vecer. Obcas si samozrejme dame i ten koks (nic jineho!) ale zajima mne. Trava je aktivni 14hodin a kdyz se jde na krev. Mel by rozbor ukazat ano je to pozitivni ,ale uz ne aktivni (po14hod) Jak je to u koksu? Jak dlouho je to aktivni v krvi? Dam si to v patek a v nedeli mi test rekne ,ze jsem pozitivni? Myslim si ze u teto drogy to nebude takova casova doba jako u travy nebo se pletu? Tohle tema me vazne zajima ,protoze jen cekam kdy ten test dostanu.

Vec druha. Uz ted vim,ze ridicak sebou nevozit,ale preci jen ,kdyby jo ja vul jim ho dal. Oni rekli mate pozitivni test, ridicak vam berem. Ale poté na krvi se ukazalo,ze je to negativni popripade neni aktivni. No jenze. Ridicak me zivy. Jezdim do prace pres 700km tydne (nejsem prof ridic,ale delam montaze) jsem osvc,ale oni me timto znemoznily jezdit za prací, vydelavat a kdyz mesicne jste zvykli na 70 mesicne. A mate to dolozeno ,jak objednavkou ze stavby,ze delate tam a tam,tak fakturama. Je sance po nich zadat odskodneni v celé vysi? Samozrejme pres pravnika popripade pres soud?
Kamarad takto prisel o papiry. A vratily mu je po asi 2 mesicich.do prace jezdil s kolegou a je zamestnanec,ale i tak. Diky za odpoved.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #17 kdy: 27 Února 2019, 22:23:50 »

Náhradu újmy způsobené nesprávným úředním rozhodnutím nebo postupem samozřejmě požadovat lze. S ušlým ziskem je to složitější, ale pokud byste si např. byl nucen na dobu, kdy Vám byl ŘP neoprávněně zadržován, zaměstnal osobního řidiče, prokazatelné náklady na jeho mzdu by mělo MDČR uznat a refundovat.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #18 kdy: 27 Února 2019, 22:46:59 »

...způsobené nesprávným úředním rozhodnutím nebo postupem...

Lze tohle považovat skutečně za nesprávné rozhodnutí, nebo postup? Policie postupuje v souladu se zákonem, že sebere papíry. Úředník pravděpodobně čeká na papír od lékaře, pak v nějaké "přiměřené" (rozuměj nikde nedefinované) lhůtě papíry vrátí. Kde je to nesprávné rozhodnutí nebo postup, který by byl napadnutelný?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #19 kdy: 27 Února 2019, 23:56:34 »

Toto je téma na diplomovou práci, jelikož dotazy jsou příliš akademické. Budeme-li uvažovat pouze variantu, kdy policista neoprávněně (c.b.d.) zadržel ŘP, protože může (není to ex officio, on ho zadržet nemusí), půjde převážně o nezákonný postup. A je jedno, jak vznikl - jestli policista neumí pracovat s nějakým technickým prostředkem, zda je ten prostředek vadný, zda to udělal naschvál atp. Nesprávnost postupu bude prokázána před SO, který neshledá důkazy o vině a ŘP vrátí.

Pokud SO rozhodne o odebrání ŘP a následně obviněný uspěje s odvoláním nebo správní žalobou, jedná se o nesprávné rozhodnuti. Požadovat náhradu újmy však lze pouze buď za nesprávný postup, nebo rozhodnutí, nikoliv za oboje. ÚS judikuje, že v případě, že je ve věci vydáno rozhodnutí, konzumuje i námitky možného nesprávného úředního postupu, které se tak musejí stát součástí námitek proti rozhodnutí, kterým zásah státu vyvrcholil.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #20 kdy: 28 Února 2019, 00:52:31 »

Zdravim. Tez mam takovy dotaz. Hulím a to tak 3 tydne a to vzdy vecer. .... Ridicak me zivy. ....Diky za odpoved.
Tak s koksem je to takto : http://www.drogovaporadna.cz/dotazy/25588/detekce-kokainu-v-krvi-ve-slinach-v-moci.html takže pokud si šňupnete v pátek, v pondělí jste snad OK.
No co se týče těch špeků, tak tam opravdu jedině nevozit papíry sebou a přes týden taky nehulit. Obyčejní alkáči si taky nemůžou dát večer svejch osum piv a ráno vyrazit do roboty :)

Co se týče vysouzení nějakech peněz ze státu bych byl hodně opatrný a svoje živobytí bych na tom nestavěl....

P.S. Hulení ničí mozek víc než si huliči připouštějí. Známá dělá na CT a vozili jí z Bohnic huliče na kontrolní CT mozku a opravdu po dvo letech běžného hulení měli 20-30 letí mozky jakoby jim bylo o 30-40 více. Rozhodně si to nevymyslela, neměla důvod sama si před tím občas zahulila.... 
« Poslední změna: 28 Února 2019, 00:56:35 od pk202 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:JÍZDA SE ZBYTKOVÝM THC, ZADRŽENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU
« Odpověď #21 kdy: 28 Února 2019, 18:00:51 »

Hulím a to tak 3 tydne a to vzdy vecer. Obcas si samozrejme dame i ten koks (nic jineho!) ale zajima mne.

Jestli to nejsou 3 dny po sobě tak asi nemůžete řídit vůbec.. možná když by to bylo třebas pondělí středa pátek večer tak pondělí přes den může být ok..
..vycházím ze starších případů tady na fóru..
IP zaznamenána