30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost obec  (Přečteno 5785 krát)

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Rychlost obec
« kdy: 21 Října 2021, 20:24:44 »

Zdravím, kolegové, přišla mi Výzva k uhrazení částky, že prý neznámý řidič. 19.9. jel v místě v obci, o pár km rychleji než je nejvyšší povolená rychlost 50 km v hodině stanovená zvláštní právním předpisem. Spisový materiál dodala PČR. 1.10. A) Je už chyba v tom, že se nedokazuje v tom paragrafu na konkrétní předpis? B) Police tvrdí, že řidič překročil rychlost na vedlejší silnici /btw kde je zona 30 km, kontroloval jsem dle Google map/. Je u toho fotka vozu zezadu, ze které je vidět, že to není ta udaná ulice. Jinak je to v působení města Čáslav. Co s tím? Možná bych sehnal i záznam kamery kudy dané vozidlo ten den projíždělo. Díky za pomoc
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2021, 11:44:36 »

Jen jestli tomu rozumím dobře...

Auto se pohybovalo po trase, kde je v určitém úseku omezená rychlost na 30km/h a bylo někde změřeno. Policie tvrdí, že auto bylo změřeno a překročilo 50km/h v místě, kde je povolená rychlost 30km/h, ale fakticky bylo změřeno jinde, kde je povolená rychlost 50km/h? A ve spisu je fotka auta zezadu, která dokazuje, že auto bylo změřeno jinde, než tvrdí Pomahači Chrániči? Navíc to bylo změřeno jinak než automatickým stacionárem?

Každopádně, záznam z kamery uschovejte pečlivě zálohovaný alespoň na třech paměťových médiích, může to být klíčový důkaz. Ale pozor, zároveň vás může usvědčit z daného překročení rychlosti.
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2021, 14:38:11 »

Ne auto se pohybovalo po silnici, kde je maximální rychlost 50 km. Ale v dopisu od SO je uvedeno, že dne 19.9. na pozemní komunikaci v obci, v ulici XX (na které je zona 30km), překročil neznámý řidič nejvyšší povolenou rychlost jízdy v obci 50km/hod. Takže popis místa údajného přestupku nesedí. Po té silnici která je uvedena v dopisu to auto v životě nejelo. Změřené to mělo být Automatizovaným technickým prostředkem typu Ramer 10 s archivací. Možná i ten snímek z Rameru ukazuje, že to je špatně změřené.
« Poslední změna: 22 Října 2021, 15:02:40 od xx99 »
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2021, 15:20:32 »

Nejsem tak kovaný jako místní odborníci, ale vidím to v častém postupu - na výzvu odpor, přesun do správka - provozovatel dodá Helmuta, ten se v přiměřené době přizná....... a před ústním jednáním po lhůtě pro sprdel odvolá - protože jinak nejspíše si myslím, že při ústním jednání cajti uvedou administrativní chybku a SO bude spokojenej, nemá důvod věc nahlížet jinak, atd....... . Eště po odporu nahlédnout do spisu, kdy započala lhůta, kdy se SO o pyrátění dozvěděl a do kdy může překlopit za odpovědností provozovatele.
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2021, 15:42:42 »

SO se o tom dozvěděl dle výzvy 1.10. Lhůta 60 dní se tedy počítá od této doby nebo od doby údajného přestupku. Na výzvu se podle mě odpor nedává ne?  Stačí tedy 59 den před lhůtou udat řidiče nebo se mám řídit termínem s výzvy?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #5 kdy: 22 Října 2021, 15:51:55 »

Ještě bych to možná viděl na rovinu kdo měřil - MP nebo státní? Pokud MP, tak si dožádat kde mohli v danou dobu měřit. Ale jinak jak píše Jojoba. Kočkovat se s úřadem pomocí Helmuta/spolupracujícího řidiče/Číkusmuta do prekluze, a pak vše případně popřít.

Ale pár případů tu je, kdy bylo udáno jiné místo měření, než ve skutečnosti proběhlo. Pokud si pamatuji, tak obvykle i vyhrané, jen to chce hledat.

Co se týče termínů, tak úřad má 60 dní od okamžiku, kdy se o přestupku dozvěděl, takže pokud mu dojde něco 61. den, tak na to nemusí brát zřetel (takže odesílat dříve, aby to tam ten 59. den nejpozději leželo)! Lhůta 14 dní od úřadu není závazná. Zde je to trochu komplikované - v zásadě platí pro lhůtu na naprášení řidiče pravidlo „pozdější termín vyhrává“. Tím, že úřad musí 60 dní hledat řidiče, nemůže odložit dříve. Ale pokud se na řidiče zeptá pozdě, musí provozovateli dát těch 14 dní (nebo kolik to je), i když je to později než 60 dní.
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #6 kdy: 22 Října 2021, 16:04:27 »

SO to má od státní police. Takže do těch 60 dní se nepočítá razítko na doporučeném dopise, ale doba doručení? Díky za pomoc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #7 kdy: 22 Října 2021, 17:40:00 »

Co se týče termínů, tak úřad má 60 dní od okamžiku, kdy se o přestupku dozvěděl, takže pokud mu dojde něco 61. den, tak na to nemusí brát zřetel (takže odesílat dříve, aby to tam ten 59. den nejpozději leželo)!
Tučně zvýrazněné není úplně pravda. SO na takové udání musí brát zřetel, pokud ještě věc neodložil. Problém však bývá s antedatací, kdy SO bez mrknutí oka zfalšuje odložení do minulosti. Tomu se lze bránit nahlížením do spisu zároveň s (opožděným) udáním řidiče.
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2021, 09:15:53 »

Deadmuta nedoporučujete? Když si seženu Helmuta z východu, údaje můžu mít, má pak s úřady komunikovat v rodném jazyce třeba moldavsky nebo albánsky, ukrajinsky?/ Termín dne x.x. byl PCŘ postoupen správní materiál znamená, že se SO dozvěděl o údajném přestupku nebo se mýlím?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #9 kdy: 25 Října 2021, 11:20:12 »

Co se týče termínů, tak úřad má 60 dní od okamžiku, kdy se o přestupku dozvěděl, takže pokud mu dojde něco 61. den, tak na to nemusí brát zřetel (takže odesílat dříve, aby to tam ten 59. den nejpozději leželo)!
Tučně zvýrazněné není úplně pravda. SO na takové udání musí brát zřetel, pokud ještě věc neodložil. Problém však bývá s antedatací, kdy SO bez mrknutí oka zfalšuje odložení do minulosti. Tomu se lze bránit nahlížením do spisu zároveň s (opožděným) udáním řidiče.

Ano, to je přesně ten směr, kterým se ubíraly mé myšlenky. Jen jsem je nedostatečně vyjádřil...
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #10 kdy: 06 Ledna 2022, 10:23:24 »

Zdravím, tak úřad zatím na podání bere zřetel. Jen jsem ho doručil bez podpisu. Takže mě vyzvali k doplnění podání do 5 dnů. Mám ji tedy poslat jen podepsané podání znovu a musím to udělat zase doporučeně nebo stačí obyčejnou poštu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #11 kdy: 06 Ledna 2022, 13:33:27 »

Určitě doporučeně, ať máte doklad o odeslání.
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #12 kdy: 24 Března 2022, 15:37:15 »

Zdravím. Tak soudružka z Čáslavi poslala dopis deamutovi, ale nenechala mu ho hodit do schránky. Teď mi asi po měsíci to překlopila na Sprdel a poslala příkaz a zase by mi ho ani nenechala vhodit do schránky. Navíc mě obvinuje z obstrukčního jednání. Jak mám postupovat? Poslat čistý odpor a žádost o kopii spisu v jednom dokumentu nebo jinak. Podjatost si mám ještě nechat v záloze? A kdy mám informovat úřad, že pachatel už není na světě? Díky moc Stále platí, že skutek se nestal v úseku, který soudružka popisuje.
« Poslední změna: 25 Března 2022, 16:15:17 od xx99 »
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #13 kdy: 21 Dubna 2022, 20:22:08 »

Tak jsem to asi projel. :( Odpor jsem podal 1.4, protože jsem si myslel, že lhůta se počítá od posledního možného dne vyzvednutí na poště, což bylo 24.3, jenže mi nedošlo, že 10 dní doručení se počítá od uložení na poště, což bylo 11.3. a tedy lhůta pro odpor se počítá 21.3. S tím asi už nic nenadělám, že?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost obec
« Odpověď #14 kdy: 21 Dubna 2022, 21:41:01 »

První pokus o doručení tedy proběhl kdy? V případě zájmu o správní žalobu bych našel nějaké judikáty, které by se daly zneužít... Nicméně je to bez garance; zcela objektivně - zákonná fikce je za mě prostě D+10 a pokud pošta poučí špatně, tak je to spíš otázka vztahu pošta-adresát.
Což jsou mimochodem vody, které dřív nebo později někdo bude nejspíš muset pročísnout, protože mi přijde, že jde o relativně častý jev a i NSS k tomu patrně směřuje.
IP zaznamenána