30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ARMEX Energy - oznámení o změně smluvních podmínek, ceny a novém produktu  (Přečteno 4718 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Všude se větsinou píše jenom o BE, ale ta skupina byla větší, taky jsem pod ně spadnul od jiné firmy a nějaky mi to uniklo, byť před BE jsem varoval okolí dávno před tímto.

Jde o: Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie
IP zaznamenána

martye

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

martye > To uvádíte ceny bez DPH? Já se v energiích neorientuji, ale teď jsem tu musel trochu řešit u vytápení. U PRE v Praze máme 4,6 Kč/kWh VT a asi 1,8 Kč/kWh NT (vše s DPH), + asi 70 Kč měsíčně za odběrové místo, či co. Když jsem Googlil, tak mi přišlo, že u konkurence je to prakticky stejné. Kdybych s tím občas nepotřeboval topit, tak by mi to bylo asi šumák úplně...


PRE vcera zverejnila novy cennik, v tarifu D02d (elektrina na sviteni a pod., ne topeni). chce 4000 s DPH bez vazanosti plus kilo za odberove misto. To je mirne levnejsi nez konkurence. Problem je spis to, ze nikdo ted moc nechce nove klienty.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil

Dotaz pro ty, kteří byli klienty Energie ČS: Kdy vám oznámili, že se stali součástí Bohemia Energy? V červenci jsem dostal oficiální info, že od 12/2020 jsou členy BE. To bohužel bylo v době, kdy už šly ceny nahoru a tak jsem se na přechod jinam vyprdnul.

V září mi navíc skončil dodavatel plynu, který se vymlouval na to, že jim neplní závazky jejich subdodavatel. Trochu mi to celé smrdí a bylo by zajímavé vědět, kdo komu co dodával a co kdo věděl. Jestli ono to nebylo tak, že dodavatelé začali tušit "velký špatný" a nějak si spolu sesynchronizovali postup tak, aby z toho finančně vyšli všichni co nejlépe na úkor klientů.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Mně to dorazilo 11.7.2021.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil

Já jsem nikdy k Bohemce nechtěl, ale bohužel mého dodavatele elektřiny koupili. Plyn mám jinde.

Prozatím jsem si nechal poslat ČEZ na rok, ale ceny jsou tam dost vysoké. Zadal jsem svoje nacionále přes web do Pražské plynárenské na dva roky, tam ty ceny vycházejí celkem rozumně, tak se mi snad ozvou a ta cena bude ještě platit.

Mimochodem, našel jsem http://kraken.slv.cz/4ICm3387/2019 - takže to vypadá tak, že ti, co měli fixaci můžou nárokovat rozdíl ceny u původního dodavatele nebo v insolvenčním řízení.

Čez má ale i ceník na dobu neurčitou, https://www.cez.cz/edee/content/file/produkty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti/elektrina-2021/moo/web-new-cenik-elektrina-dobu-neurcitou-moo-2020-12-cezdi.pdf

Přece není nutné to nyní fixovat, naopak, vzal bych toto a za čas se uvidí, jaký bude vývoj.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil

Když už se téma nakouslo, máte tip kam přejít od Bohemia Energy & spol.?
Dnes bych nešel jinam, než k ČEZ, e.on, inn, PRE, PP.
ČEZ skutečně ještě uzavírá (i po telefonu) smlouvy na dobu neurčitou s omnoho lepšími cenami, než fixy. Pochopitelně brzy zdraží, ale vše lepší než být dlouho u DPI. Za chvíli se snad situace stabilizuje a pak se zařídit dal. Fixace jsou dnes nesmysl, to už radši ten SPOT
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil

Dotaz pro ty, kteří byli klienty Energie ČS: Kdy vám oznámili, že se stali součástí Bohemia Energy? V červenci jsem dostal oficiální info, že od 12/2020 jsou členy BE. To bohužel bylo v době, kdy už šly ceny nahoru a tak jsem se na přechod jinam vyprdnul.

V září mi navíc skončil dodavatel plynu, který se vymlouval na to, že jim neplní závazky jejich subdodavatel. Trochu mi to celé smrdí a bylo by zajímavé vědět, kdo komu co dodával a co kdo věděl. Jestli ono to nebylo tak, že dodavatelé začali tušit "velký špatný" a nějak si spolu sesynchronizovali postup tak, aby z toho finančně vyšli všichni co nejlépe na úkor klientů.
Upozornění mi přišlo také až v Červenci 2021.
IP zaznamenána

martye

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

cennik PRE pre DPI https://www.pre.cz/Files/dokumenty-ke-stazeni/dpi/moo/
5700 za MWh plus 230 za odberne misto s DPH

CEZ to ma obdobne
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil

Je to brutaaaal. Já mám teď do 10/2022 u e.onu při D26d fixnuto u dvou OM 1715/994/65 (VT/NT/stálý plat). A to jsem si to v listopadu 2020 hodně rozmýšlel kvůli ceně VT.
IP zaznamenána