30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rychlost hustopeče  (Přečteno 7594 krát)

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:rychlost hustopeče
« Odpověď #15 kdy: 14 Dubna 2022, 08:57:43 »

ještě dotaz,
je vhodné hned při podání odporu napsat odůvodnění, nebo stačí jen podat odpor a SO mě k odůvodnění vyzve?
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:rychlost hustopeče
« Odpověď #16 kdy: 09 Května 2022, 21:49:00 »

Dobrý večer,
tak po podání odporu , úřednící z Hustopečí téměř obratem poslali "Výzvu k seznámení a vyjádření se k podkladům rozhodnutí, provedení dokazování mimo ústní jednání"  - termín určili na 16.5.2022 ve 14:00
teď úplně nevím co dál, vzhledem k tomu, že předmětný úřad mám 250 km daleko... nenašel by se tady nějaký ochotný zmocněnec, který by tento úřad (samozřejmě ne zdarma) navštívil ?
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:rychlost hustopeče
« Odpověď #17 kdy: 10 Května 2022, 19:09:15 »

Tam nemusíte jezdit,bod do odvolání už máte a to je to příznání Helmuta,jestli to bude stačit toď otázka,protože s Helmutem jít k soudu se nedoporučuje.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:rychlost hustopeče
« Odpověď #18 kdy: 10 Května 2022, 21:23:51 »

ok, je tedy vhodná nějaká omluva?
jde mi o to, že helmut se přiznal formou cca 10ti stránkového dopisu v anglickém jazyce, kde na xté straně bylo součástí textu
přiznání, že v inkriminovaný čas vozidlo řídil. SO to zřejmě nechtěl celé číst, nebo to přiznání v textu přehlédl..... neviděl jsem spis, nevím jestli SO třeba tuto stranu "omylem" neodstranil....
doposud jsem se do této fáze při jednání s úřady nedostal... tak si nejsem úplně jist jak dál...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:rychlost hustopeče
« Odpověď #19 kdy: 11 Května 2022, 09:50:04 »

Můžete zažádat o nařízení ústního jednání. Otázkou je, zda Vám vyhoví.

Nabízí se zejména tyto cesty:
- Trvat na tom, že se Helmut přiznal a že měli zahájit řízení s ním.
- Rozporovat přestupek, ať již jeho spáchání (správnost měření, kalibrace radaru), nebo jeho sprdelizovatelnost.

Tak jako tak by bylo dobré mít k dispozici spis. Jelikož to máte z ruky, zkuste síť nahlížečů.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:rychlost hustopeče
« Odpověď #20 kdy: 11 Května 2022, 18:20:16 »

i ve zdůvodnění odporu jsem jim napsal že helmut se přiznal, takže preferuji variantu 1.
moje zkušenost ale nesahá tak daleko, abych věděl co nastane po dokazování mimo ústní jednání
-nenašla by se nějaká ochotná duše, která by nahlédla do spisu, či získala jeho kopii? (samozřejmě za úplatu)
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:rychlost hustopeče
« Odpověď #21 kdy: 23 Srpna 2023, 10:25:46 »

Jak to dopadlo ?
IP zaznamenána

Powstalec

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:rychlost hustopeče
« Odpověď #22 kdy: 25 Září 2023, 14:33:52 »

Tam nemusíte jezdit,bod do odvolání už máte a to je to příznání Helmuta,jestli to bude stačit toď otázka,protože s Helmutem jít k soudu se nedoporučuje.

Zajímá mě ten konec. Proč konkrétně se nedoporučuje jít s Helmutem k soudu?
IP zaznamenána