30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Měření TruCAMem z okna stojícího auta?  (Přečteno 6406 krát)

Medojed

 • Příspěvků: 345
  • Zobrazit profil
Měření TruCAMem z okna stojícího auta?
« kdy: 03 Září 2021, 19:31:54 »

Mohou opice měřit laserovým TruCAMem rovnou z okna stojícího auta, bez trojnožky, bez ničeho?

Ostrava Poruba, opičí auto zaparkované kolmo k vozovce, z okna řidiče kouká ven trojčočka TruCAMu.
Nějakého nešťastníka změřili, on je mezitím minul, pak se rozjeli, klidným tempem kličkovali v koloně aut, zastavili ho až po 600 metrech.

IP zaznamenána

.qoyi

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 2 422
  • Zobrazit profil
Re:Měření TruCAMem z okna stojícího auta?
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2021, 22:49:25 »

Na youtube existuje kanal uzivatele ktery nahrava jak had zabiji a zere mysi. Je to prirozene, avsak spoustu lidi to pohorsuje. S policii a zakonnym ci nezakonnym vybiranim penez od lidi je to podobne. Stale vetsina lidi rekne ze je to spravne. Zbytek je o risk to benefit ratio managementu. Existuje AL Priority, existuj advokati nebo lide kteri se dokazi s vyssi ci nizsi mirou pravdepodobnosti uspechu postarat o obhajobu ridice. Mysi se vsak nakonec zachovaji jako mysi a hrde se nechaji sezrat .. ostatni mysi budou hykat blahem protoze mysi jsou urceny k sezrani hadum ... a hadi se nazerou. V takto nastavenem systemu jsme jen mysi co nechteji byt mysmi a ostatni mysi je za to odsuzujou.

Proc by mereni laserovym meridlem TruCam bez trojnozky melo byti nezakonne? Manual k meridlu je na foru dostupny.

//: 5th beer ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Medojed

 • Příspěvků: 345
  • Zobrazit profil
Re:Měření TruCAMem z okna stojícího auta?
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2021, 23:41:33 »

Manuál prostudován, máte pravdu. Myslel jsem, že kvůli slip-efektu je stativ vždy vyžadován.
IP zaznamenána

johncreek

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 1 476
  • Zobrazit profil
Re:Měření TruCAMem z okna stojícího auta?
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2021, 09:51:15 »

Já naopak měl za to, že na rozdíl od radarů by se lidary měly používat hlavně z ruky. Měl jsem za to, že lidary se na stativ cpou vzácně.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 1 518
  • Zobrazit profil
Re:Měření TruCAMem z okna stojícího auta?
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2021, 11:00:29 »

Dobrý den,

měření rychlosti lidarem dle mého názoru poskytuje jistější výsledek, avšak o to precizněji je potřeba dodržet správný postup měření.

První skupina potenciálních chyb měření vychází ze samotného principu měření, tedy že k zjištění vzdálenosti měřeného vozidla dochází vysláním paprsku proti měřenému vozidlo a jeho přijetím zpět. Nelze proto měřit přes sklo (musí tedy měřit z otevřeného okna), musí měřit v ideálním případě z bodu, kterým prochází trajektorie vozidla (v realitě tedy co nejblíže k tomuto bodu). Trajektorie vozidla musí být co nejvíce přímá, jinak dojde ke zkreslení výsledku měření apod.

Druhá skupina potenciálních chyb měření vychází z manipulace s měřidlem. Zařízení vychází ze dvou pořízených měření vzdálenosti měřeného vozidla, mezi nimiž je 0,něco - max. snad 1,5 vteřiny. U prvního měření je nutné umístit zaměřovací kříž (v hledáčku lidaru) na měřeném vozidle tak, aby ležel celou svojí velikostí na takové ploše vozidla, která je pevná (tedy ne např. sklo) a v ideálním případě kolmá k dráze paprsku. U druhého měření je nutné umístit zaměřovací kříž v ideálním případě na identické místo na vozidle, jinak dochází ke zkreslení výsledku měření. V praxi je poměrně obtížné, zvláště pokud hlídka měří už nějakou dobu, udržet měřič stále ve stejné poloze (ten krám váží snad něco kolem 1 kg) - a následkem pak pořizovat věrohodná měření v souladu s návodem. Proto bych jakékoli dlouhodobější měření (řekněme nad 10 minut) bez podpěry nebo stativu označil za odpad, ty výsledky budou skoro k ničemu (doporučuji pohledat na YouTube, s lidary zápasí i v USA, kde se policie nebála hnát k soudu případy, kdy byla lidarem změřena rychlost vozidla na vzdálenost přesahující 1 km - nakonec to snad vše co jsem viděl prohráli, ale upoutalo to pozornost širší odborné veřejnosti na tento typ měřidel a výsledkem byly různé pokusy, jako jak dlouho dokáže fízl ten krám držet ve stejné poloze bez stativu apod.). Ačkoliv to tedy není nutně stěžejní, poskytuje měření lidarem bez stativu nebo podpěry podstatně více prostoru pro chyby v měření.

Konečně k fotografii a dotazu zakladatele, fízlkára poskytuje dostatek ploch, kde je možné si ten krám opřít (třeba zrovna rám okna) nebo opěrka ve dveřích (tam si sice neopře lidar, ale zapře si loket, takže se pak ruka (tolik) netřese).
IP zaznamenána

Moto007

 • Příspěvků: 223
  • Zobrazit profil
Re:Měření TruCAMem z okna stojícího auta?
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2021, 17:28:23 »

A co dopravní značky, sloupy VO? Pokud auto jelo v pravém pruhu mohlo dojít ke špatnému měření, třeba se kříž ocitl na sloupu VO nebo reklamní tabuli.... 
IP zaznamenána

Medojed

 • Příspěvků: 345
  • Zobrazit profil
Re:Měření TruCAMem z okna stojícího auta?
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2021, 20:34:03 »

Nevím, mě nechytili, brali vozidlo ve vedlejším pruhu, lapený ptáček jistě zaplatil a ještě poděkoval.
Ono to zastavení za cca 2 minuty, z toho aspoň minutu vozidlo neměli nadohled, taky asi není úplně v pořádku.
IP zaznamenána