30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stacionarni radar na dalnici v Rakousku  (Přečteno 41622 krát)

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #15 kdy: 28 Ledna 2015, 13:29:43 »

no prave ze jsem nekde cetl dost nazoru, ze maj svuj registr, a pak kdyz vas nekde zastavi v Rakousku - coz je u me dost pravdepodobne, tak Vam to vsechnou sectou na miste. Jinak prej zabavujou ridicak - cili asi i zakaz jizdy dal...stejne jako se mi stalo naposled na slovensku. kdzy jsem objizdel fizly pres plnou kdyz uhejbali ze silnice..a hned zkouseli ze jsem je predjizdel a ze kdyz nezaplatim, tak zabavi ridicak a nemuzu pokracovat.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #16 kdy: 29 Ledna 2015, 23:08:13 »

Aniž bych se pasoval na znalce stran Rakouska a pokut (platil jsem zatím 1x za nezapnutý pás v obci, tuším EUR 18), jezdím tam dosti často, povětšinou stejné trasy Wien (přes Znojmo nebo Brno), A2 na Graz, pak přes alpské tunely, A9 na Wels, Linz a domů, popř. Wien a pak A1 přes Wachau na Melk atd. Vždy se snažím jet tak, jako rychlejší Rakušáci, tj. cca kolem 160kmph s občasnými přesahy. GPS mi hlásí většinu úsekových měření (řada z nich je již nefunkčních), radarový detektor tam raději nepoužívám... ale divil bych se, kdyby mě radar za poslední 2 roky někde nezměřil. Nikdy mi nic nepřišlo a když jsem to probíral s kamarádem z Vídně, řekl mi k tomu, že by mě museli na základě záznamu z radaru zastavit policením autem ještě v Rakousku, abych něco platil. Takže stran Rakouska bych byl v autě s českou RZ (po přejetí čáry) v současné době celkem v klidu. Změnit se to pochopitelně může. Určitě bych nepanikařil se změnou RZ.   
« Poslední změna: 29 Ledna 2015, 23:11:44 od Otto »
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #17 kdy: 05 Února 2015, 13:48:38 »

pockam a kdyz neco prijde , nebo vytahnou z auta za hranicema a budu muset platit tak dam vedet :)
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #18 kdy: 22 Května 2015, 11:46:20 »

zatim stale nic :) uvidime v cervnu az tam pojedu :D
IP zaznamenána

Snowman

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #19 kdy: 22 Května 2015, 17:07:08 »

V Rakousku je sice obecná prekluzivní lhůta na přestupky 3 roky, ale během jednoho roku od spáchání musí vůči Vám učinit úkon (např. doručit příkaz). Pokud rok od přestupku nic nepřijde, přestupek je prekludován a nelze uplatnit žádnou sankci. Pokud přijde, mají lhůtu 3 roky od spáchání na vyřešení přestupku, jinak prekluze a zánik odpovědnosti za přestupek.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #20 kdy: 22 Července 2015, 23:09:46 »

no tak uvidime... zatim musim zaklepat ... :)
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #21 kdy: 25 Srpna 2015, 19:07:59 »

posílal jsem řadu dotazu na nechi pokutu.cz, chcou po mě jedno rázově 15 000 + dlaší 3000 pojištění, bez smlouvy bez dokladu prostě jen pošlete ty prachy! pak slibují že se o vše postarají, různé diskuze po internetu však mluví opačně a proti těmto rádoby pojišťovnám..zatím jsem se nedočetl že by někoho ochránili před odebráním ŘP ba naopak je to ještě horší, kdy Vám ani nedají vědět že už vlastně jezdíte bez ŘP a maříte úřední rozhodnutí. Kvalitní právník je něco jiného podle zkušeností mnoha lidí jsem přišel k závěru že to jsou amatéři kteří jen berou prachy a kde nic tu nic, ano zaplatím 15 tisíc, ale schopnému právníkovi který aspon něco dokáže a nevyhodím těch 15 táců jen tak pro to aby to ve finále bylo ještě horší.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #22 kdy: 18 Září 2015, 01:27:08 »

samozrejme. uz je to proflakly... jen hloupy clovek nekomu posle penize dopredu bez jakekoliv smlouvy apod..
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #23 kdy: 22 Listopadu 2015, 17:58:01 »

nooo tak pred mesicem mi prisel obyc dopis z Vidne...ze me zmerili v lednu 2015... takze hadam ze to bude tato situace... ale celej dopis v nemcine..prilozena slozenka na 70e... zadne doporucene psani... takze nic platit nebudu...

1] se dopis mohl ztratit
2] nikde neni psany ze lidi v cr musi umet poviinne nemecky
3] takze nevim co po me kdo chce...to by mi mohl kazdej lala rozesilat po celym svete slozenky v cizim jazyce s prilozenou slozenkou...

akorat mam obavy...ze ted mi prislo nejake doporucene psani z ciziny...ze to budou porad oni...ze to nechtej vzdat...a nevyzvedaval jsem to..

co ted?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #24 kdy: 22 Listopadu 2015, 19:51:40 »

...... co ted?
Přečíst si to znovu, asi už nikdo nic nového nevymyslí. 
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #25 kdy: 23 Listopadu 2015, 13:24:08 »

no ale kde je dany ze mi muzou chodit kdejaky podezrely dopisy v cizi reci ze po me nekdo chce penize a ja to musim zaplatit. prece kdyz mi neco chtej tak at mi to poslou v my reci ne? nebo si kvuli tomu mam platit prekladatele na kazdej podezrelej dopis?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #26 kdy: 23 Listopadu 2015, 15:06:12 »

Pokud budu chtít být aktivní, tak jim česky odepíšu, že narozumím a neumím.
Pokud nechci být aktivní, tak to hodím do koše.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #27 kdy: 07 Března 2016, 23:03:03 »

jj. vyhodil jsem to a je zatim klid :) snad uz to propadlo
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #28 kdy: 07 Března 2016, 23:30:16 »

jj. vyhodil jsem to a je zatim klid :) snad uz to propadlo

Tak co jsem slysel (neovereno) tak Vas priste v Rakousku zastavi a pekne Vam to sectou.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #29 kdy: 08 Března 2016, 11:08:37 »

Pro případ potřeby další cesty do Rakouska bych asi možná raději změnil RZ (jsou schopni zkasírovat člověka, co nezaplatil pokutu před více lety, a nepustit ho dál, pokud na místě neuhradí celý dluh)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita