30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti v Německu a nahlášení špatného řidiče, pokuta 3000€  (Přečteno 1072 krát)

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil

Setkal se někdo s následujícím? Sháním právní zastoupení nebo radu ohledně pokuty v SRN. Long story short:

1. Přišla výzva k zaplacení nebo udání řidiče
2. Řidič udán
3. byl klid
4. při kontrole v DE problém, státní zástupce v Regensburgu po mě něco chce, vzali si mojí adresu a že to pošlou poštou
5. přišel doporučený dopis s něměckým rozhodnoutím a ověřeným českým překladem; pokuta 3000€ za nahlášení nepravdivého řidiče

Vzhledem k tomu, že do DE jezdím často, tak jsem doporučený dopis přebral a řidiče nahlásil - protože mi toho chodí hodně, tak jsem to popletl a dal někoho jiného než bylo na fotce

Co s tím?  Celý  lejstro nahraju na žádost do soukromé zprávy.

Děkuji.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Zkuste to anonymizovat a zvetejnit, tohle me hodne zajima. Jake jsou casove rozestupy, prvni dopis prisel doporucene?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil

  • přestupek se stal v březnu 2023
  • automatická výzva přišla v květnu - došlo k udání řidiče - nedoporučeně
  • v červenci přišla upomínka k zaplacení - nedoporučené
  • ještě v červenci zaplaceno - nechtěl sem se s tím srát dále
  • leden 2024, kontrola na DE/CZ a po lustraci chtěli doručovací adresu

Mohl sem dopis nepřebrat, ale riskoval bych při další náhodné kontrole, že už by mě třeba dále nepustili. Netuším.

Vzal sem si na to právníka co dělá mmj. DE trestní právo, ten říkal, že mi musí prokázat úmysl - na čemž by se snad dalo točit. Vyžádal si spis, což prý potrvá týdny a následně se bude snažit o mimosoudní vyrovnání.

IP zaznamenána