30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stacionarni radar na dalnici v Rakousku  (Přečteno 41709 krát)

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« kdy: 26 Ledna 2015, 11:48:05 »

Zdravim,
dneska me blesknul radar pred Vidni ze zadu!!!! na 80ce tak 122km/h... prijde neco? Nebo pockaj az me zastavi nejakej fizl v Rakousku? Mam 3 dotazy:

1] mam to platit? nebo jim napsat ze nesouhlasim, ze nevim kdo to auto ridil, jelikoz maj foto jen ze zadu
2] pomuzu si s vymenou spz?
3] do rakouska jezdim casto, takze me driv nebo pozdeji zastavi. Maj pravo po me chtit tu pokutu? Kdyz nevi kdo ridil tenkrat to auto?
IP zaznamenána

vari

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2015, 21:32:19 »

V Rakousku mne budka vyfotila už vícekrát, ale nikdy nic nedorazilo. je to tedy uz aspon 2 roky, takze nevim, jestli se neco nezmenilo... Aktualne si davam pozor, protoze mam auto s nemeckou RZ a tam je pokuta do tydne doma. Takze jedna 80 eurova zkusenostt stacila a ted si davam pozor  :), teda mam aktualizovane radary v navigaci. 8)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2015, 22:21:54 »

Zdravim, dneska me blesknul radar pred Vidni ze zadu!!!! na 80ce tak 122km/h...  do rakouska jezdim casto

Já bych ty počítače nepodceňoval. Výměna značky přijde na 450 Kč a je čistá hlava. Jinak to budete mít v palici pořád a časem i v kalhotech.   :)
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2015, 23:14:40 »

mate pravdu...ted se tam nastesti dobry 3 mesice neukazu :) tak uvidime. kdyz nic neprijde..pro jistotu vymenim spz :D
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2015, 12:47:32 »

Cemu pomuze zmena spz? Dyt je to porad stejnej provozovatel, pouze ma jiny cislo, to se prece kazdej hned dozvi..?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2015, 13:05:29 »

Rakušáci nemají přístup do českého registru vozidel.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2015, 13:12:29 »

... to se prece kazdej hned dozvi..?

V Rakousku asi ne... Jak by se to dozvěděli?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2015, 13:24:56 »

Cemu pomuze zmena spz? Dyt je to porad stejnej provozovatel, pouze ma jiny cislo, to se prece kazdej hned dozvi..?

On jezdí do Rakouska často a v případě, že mají rakušáci nějakej registr přestupků, tak při nějaké kontrole může rakouskej pomahač zjistit, že někdy, někde byla s vozidlem s touto RZ překročena rychlost a bude chtít pokutu. Současně se dá pochybovat o tom, že by se snažili z české strany získat nějaké údaje k provozovateli. Pokud vymění RZ, tak ho zastaví a po případné lustraci nezjistí ani hov.. Je to samozřejmě jen spekulace, ale může to být pravda.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #8 kdy: 27 Ledna 2015, 14:08:16 »

Tam ale, dle mého názoru, probíhá dotazování. Rakousko se dotáže v CZ na majitele této RZ. A v CZ už mají historii.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #9 kdy: 27 Ledna 2015, 14:12:28 »

To je možné, ale moc tomu neodpovídá případné vymáhání pokuty. Jak psal výše "vari" byl vyfocen vícekrát a nikdy nic nepřišlo. Nedovedu si představit, proč by žádali o informace z ČR, když by je nechtěli ihned použít.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #10 kdy: 27 Ledna 2015, 14:24:23 »

Ach tak. Mel sem dojem, ze v ramci eu staty v takovych pripadech spolupracuji vice, proto sem se ptal:)

Dekuji.
IP zaznamenána
In dubio pro reo

vari

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #11 kdy: 27 Ledna 2015, 18:49:39 »

Ach tak. Mel sem dojem, ze v ramci eu staty v takovych pripadech spolupracuji vice, proto sem se ptal:)

Dekuji.

ano, v rámci eu rakušáci spolupracují naprosto bezvadně třeba s němci, což se projevuje v, pro mne naprosto perverzní, dodací lhůtě výzvy k zaplacení pokuty během cca 10 dní, kterou mi "moje" leasingovka okamžitě přeposílá.  Do česka mi před tím nikdy nepřišla ani čárka, i když jsem stacionární radary vůbec neřešil. dával jsem a dávám si pozor na "hurá" měřící akce, které vyhlašují místní rádia.

Asi bych kvůli jednomu změření neřešil hned výměnu RZ, na druhou stranu je potřeba se koukat okolo a na chování místních řidičů co jedou se mnou. Oni rakušáci taky dodržují maximální rychlost jen tam, kde jim něco akutně hrozí. Pak jdou bez okolků o nějakých 10-20 km/h výš...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #12 kdy: 27 Ledna 2015, 21:18:31 »

Ach tak. Mel sem dojem, ze v ramci eu staty v takovych pripadech spolupracuji vice, proto sem se ptal:)

Dekuji.

ano, v rámci eu rakušáci spolupracují naprosto bezvadně třeba s němci, což se projevuje v, pro mne naprosto perverzní, dodací lhůtě výzvy k zaplacení pokuty během cca 10 dní, kterou mi "moje" leasingovka okamžitě přeposílá.  Do česka mi před tím nikdy nepřišla ani čárka, i když jsem stacionární radary vůbec neřešil. dával jsem a dávám si pozor na "hurá" měřící akce, které vyhlašují místní rádia.

Asi bych kvůli jednomu změření neřešil hned výměnu RZ, na druhou stranu je potřeba se koukat okolo a na chování místních řidičů co jedou se mnou. Oni rakušáci taky dodržují maximální rychlost jen tam, kde jim něco akutně hrozí. Pak jdou bez okolků o nějakých 10-20 km/h výš...

Jestli ta spolupráce nebude hlavně tím, že nemusí všechno překládat do jazyka, který umí sprostý podezřelý. Jak by se asi zachovali, kdyby sprostý podezřelý trval na řízení v češtině, vzhledem k tomu, že tlumočníka/překlady (některé) musí zaplatit orgán.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #13 kdy: 27 Ledna 2015, 21:58:12 »

....mají rakušáci nějakej registr přestupků, tak při nějaké kontrole může rakouskej pomahač zjistit, že někdy, někde byla s vozidlem s touto RZ překročena rychlost a bude chtít pokutu...

Pokud rakouský soudruh nezná historii vozidla, tak těžko může chtít pokutu. auto může být prodané, půjčené, ukradené....
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Stacionarni radar na dalnici v Rakousku
« Odpověď #14 kdy: 28 Ledna 2015, 06:52:18 »

To jistě, jenže jsou situace, kdy řadu z toho vyloučí na místě. Typicky když zastaví řidiče s tou RZ a po předložení dokladů zjistí, že řidič je i provozovatel v ORV a ORV je vydáno např. před dvě roky. Pak mu asi nebude bránit nic požadovat nějaké výpalné, samozřejmě v závislosti na jejich právní úpravě, která je většině z nás neznámá. Každopádně rakušáci čechy nemají příliš v oblibě a nějaký šméčko od nich by se klidně mohlo očekávat. Jsou to jen spekulace, chtělo by to znalce z rakouska nebo někoho, kdo dobře šprechtí a najde info na rakouském vebu :)
Je asi nejpravděpodobnější, že na to úplně serou a takové fotky smažou, páč mají hofo svejch ovcí, které očešou snadněji.
IP zaznamenána