30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zabavení teleskopického obušku v Německu  (Přečteno 8573 krát)

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #15 kdy: 08 Srpna 2021, 10:25:41 »

Sice moc nechápu význam vození obušku v běžném autě do Německa, ale dotyčný si holt zadělal. Je to podobné, jako když turistům v New Yorku říkám, aby si na jednodenní prohlídku nebrali žádné nebezpečné věci. Pak mě jeden z nich překvapí, když se chce dostat na Empire State Buidling s 20 cm dlouhým nožem :o.  Asi si chtěl namazat paštiku na chleba. Měl kliku, jsou na to připraveni a nebezpečný předmět mu během prohlídky zdarma uschovali. Na Rockefeller Center ho ale poslali do (_!_), nejsou na to zařízení, s tím, že ať si ho někde schová venku nebo má smůlu a dovnitř ho nepustí. Vzdal to a na prohlídku nešel. Ordnung muss sein  8).
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #16 kdy: 08 Srpna 2021, 13:50:25 »

Pokud se kauza bude vyvijet dal, skusil bych argumentovat s §42a, odsek (2) cast 2. Dle hlaseni zbran nebyla nesena osobou, nybrz byla v prihradce dveri. Auto se da povazovat za "verschlossener Behältnis" ("uzavrenej obal"), tudiz k poruseni §42a, odsek (1) cast 2 nedoslo.

Taky se da odkazat na cast 3 stejneho odseku, a dal na odsek (3) kde je " berechtigtes Interesse" ("opravneny zajem") popsan. Soustredit se na formulace "insbesondere" ("zejmena", ne tedy "vyhradne") a "allgemein anerkannter Zweck" ("vseobecne uznavanej ucel" coz jiste muze byt sebaobrana).

S teleskopem muze byt v DE & AT opravdu problem. Proto ja osobne nosim ve dverich teleskopickej klic na kola. Krom toho ze se s tim opravdu snaz uvolnuji matice kol nez s tim pidi-klicem co byl ve vybave auta, jeste zastane stejnou funkci jako teleskopickej obusek. A to se pocita!
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #17 kdy: 08 Srpna 2021, 15:05:54 »

"allgemein anerkannter Zweck" ("vseobecne uznavanej ucel" coz jiste muze byt sebaobrana).
V DE? :) Jeste je dobrej velkej ockoplochej klic (vel. 27 a vic). Navic by se tim melo dat rozbit okno, jelikoz zaobleny tvar pusobi naraz pouze v jednom bode. Ale to jsem nikdy nezkousel ani jsem to nepotreboval.
« Poslední změna: 08 Srpna 2021, 15:07:38 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #18 kdy: 25 Října 2021, 09:13:31 »

Tak je to tady. Ačkoliv jsem jim napsal výtku, že mají psát v jazyce, kterému rozumím, vůbec na to nebrali ohled a rovnou poslali pokutu - cca 7000 Kč. Hezká sumička, dobře se jim vydělává nacistům. Má někdo nějaký nápad, jak dál?
« Poslední změna: 25 Října 2021, 09:17:44 od kacafirek »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #19 kdy: 25 Října 2021, 12:00:46 »

Nerad to pisu na tomto foru, ale cena je jeste v pohode. Pokud nekoho napadne jak cenu realne ponizit nebo se vyhnout plneni uplne v teto procesni fazi (za predpokladu ze jezdite do DE), take to uvitam. Ale jsem skepticky, predpokladam ze cena jakehokoliv pravniho zastoupeni v DE bude rovna ci vyssi cene pokuty.
« Poslední změna: 25 Října 2021, 12:02:48 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #20 kdy: 26 Října 2021, 02:26:14 »

Pokračoval bych v započaté strategii. Tedy česky poděkovat za dopis a upozornit, že je-li snad proti vám vedeno nějaké řízení, na které se vztahuje čl. 6 odst. 3 EÚLP, že žádáte o podrobné seznámení s povahou a důvodem obvinění v češtině, včetně překladu dosud doručených písemností.

Nadepsat to můžete třeba "Einspruch", ať mají soudruzi důvod k přemýšlení, jestli to z procesního hlediska je či není příslušný opravný prostředek.

Na druhou stranu, je-li cílem minimalizace škod, ta pokuta je poměrně stravitelná (qoyi +1). Zůstane-li jedinou vaší kartou ve hře vedení řízení v češtině, povede to pouze ke 2 možným scénářům. Buď na to orgáni přistoupí a budete si muset připravit i nějakou meritorní obhajobu (nebo jinou cestu ven), nebo to budou nadále ignorovat, nějaké rozhodnutí formálně nabyde právní moci a vám nezbyde než se obrátit na DE soudy, což ale bude znamenat řádově vyšší náklady než dosud vyměřená pokuta (o případném finále v podobě stížnosti do Štrasburku nemá v této fázi smysl ani přemýšlet). Zásadní otázka tak zní, jak daleko jste případně připraven zajít :)
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #21 kdy: 24 Listopadu 2021, 22:17:26 »

Děkuji hh za naznačení směrů, kterými se ubírat. Uvažuji na ně podat trestní oznámení, že porušili moje práva a ještě mě perzekvují.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #22 kdy: 24 Listopadu 2021, 22:30:50 »

V poučení píšou, že mí případné vyjádření musí být v němčině. Je to pravda?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #23 kdy: 24 Listopadu 2021, 23:02:37 »

V poučení píšou, že mí případné vyjádření musí být v němčině. Je to pravda?
Neni to pravda. Poprve se nachazis v CR, kde jejich narizeni neplati. A po druhe bych poslal odkaz na Evropskej dohovor o lidskych pravech, clanek 6, odsek 3a a 3e.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #24 kdy: 25 Listopadu 2021, 10:57:18 »

kacafirek> pokud v pouceni nemecky pisou, ze s nimi mate komunikovat nemecky a Vy nemecky neumite, tak ani nemuzete vedet, ze po Vas chteji abyste s nimi komunikoval nemecky. Uz jste jim to jednou napsal, tak (pokud chcete tuhle hru hrat) bych jim zopakoval ze nemecky neumite, nevite co po Vas chteji a jestli s Vami neco chteji resit, at Vam to poslou cesky.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #25 kdy: 10 Prosince 2021, 08:45:07 »

Děkuji. V tom případě můj plán je tento: Na poslední rozhodnutí o pokutě nebudu vůbec reagovat (nepřišlo mi v jazyce, kterému rozumím, ani doporučeně - nebylo mi doručeno; otázka však, je, jaké oni mají německá pravidla pro doručování a podle jakých pravidel budou postupovat?). Do Něměcka budu normálně jezdit dál. Předpokládám, že pokud dojde v Německu k nějaké policejní kontrole mé osoby, zjistí, že jsem byl potrestán touto pokutou, kterou jsem ovšem nezaplatil, zadrží mě a budou klasicky po loupežnicku požadovat peníze nebo život, tedy v dnešní době zaplať pokutu, nebo půjdeš do vazby (viz. věta z poučení: V souladu s § 96 odst. 1 zákona o správních deliktech (OWiG) na Vás může okresní soud rovněž uvalit  donucovací vazbu až na dobu šesti týdnů). Na to jim odpovím, že mi rozhodnutí nebylo doručeno a budu protestovat. Pravděpodobně mě tedy zadrží a rozhodnutí mi doručí. Proti tomu vznesu námitku, že rozhodnutí je nezákonné, protože mi před rozhodnutím nebyla dána zákonná možnost se k obvinění vyjádřit, jak je stanoveno v § 55 OWiG, neboť mi (což jsem jim i zaslal a mám na to doručenku) obvinění nezaslali v jazyce, kterému rozumím. Uvidíme, co to s něma udělá.
« Poslední změna: 10 Prosince 2021, 09:50:33 od kacafirek »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #26 kdy: 10 Prosince 2021, 10:17:16 »

Zkuste je pote nahravat, ja byl pritomen u presne teto sceny dokud si dotycneho neodvezli na stanici, udajne pak nasledovalo vyplnovani papiru na vazbu nebo platba pokuty (nevim zda povysene o nejakou castku), ale chtel bych vedet jaky je presny postup. Nicmene fandim vam. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #27 kdy: 10 Prosince 2021, 12:24:15 »

Jste docela dobrodruh.  8)
Hlavně tam o žádného příslušníka nepřelomte nápravu.
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #28 kdy: 10 Prosince 2021, 18:14:10 »

Uplně blbě se zeptám. Pán to řeší pro to že jezdí pracovně do říše?  Kdyby se rozhodnul rajch už v životě nenavštívit maj nějakou páku z něj tu pokutu dostat?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #29 kdy: 11 Prosince 2021, 09:04:16 »

Předpokládal bych spíš, že při nespolupráci zabaví auto nebo jiný majetek, než že budou lidi dávat do vazby.
https://www.e15.cz/tematicke-specialy/autem-na-hory/v-nemecku-vyjdou-prestupky-draho-policie-muze-zabavovat-i-auta-1363064
IP zaznamenána