30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zabavení teleskopického obušku v Německu  (Přečteno 8954 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Zabavení teleskopického obušku v Německu
« kdy: 06 Srpna 2021, 16:36:32 »

Při silniční kontrole v Německu kousek od českých hranic si německý policajt všiml, že mám v přihrádce dveři teleskopický obušek. Řekl mi, že to je v Německu zakázané a že mi ho musí zabavit. Dal mi na to potvrzení v němčině, které mi dal podepsat. Nyní přišlo obvinění z trestného činu, že se k tomu mám vyjádřit. Nedoporučeně v němčině. Co teď? Může, prosím, někdo poradit?

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2021, 22:21:50 »

Waffengesetz, https://www.gesetze-im-internet.de/waffg_2002/BJNR397010002.html .. hledal bych nekde kolem §42a .. nevim co jste jim rekl na miste, uvedl bych neco ve smyslu ze jsem delal review - ze obcas delate recenze na svitilny a podobne edc - foceni a podobne) a netusil jste ze je tato vec v DE zakazana (o sebeobrane se vubec nezminovat, to je v nemecku red flag). Stejne prijde rozhodnuti o vine s pokutou (na delsi a jednorucne oteviratelne noze chodi kolem 50€), ale hrozi tam az 10k€. Jsem zvedavej jakou vymeri pokutu, podelte se potom prosim. Noze vozim denne (casto i tri), ale je treba aby to bylo v zakonne norme no. Pokud pojedete s tou RZ zase do DE, cekejte kontrolu hned jak nejakej fizli automatickej system RZ zaregistruje .. a pujdou rovnou po zbranich, takze pozor i na ty noziky, pepraky v kabelce a tak dale.

Jak psal dfens, obusek vymente za kus gumovy hadice, sekyra je v aute taky legalni (cumej blbe, ale nemuzou nic, po me vzdycky chtej abych ji premistil do kufru kvuli bezpecnosti pri nehode), noze jsou dovoleny pevne do 12cm delky cepele, stejne jako noze co jdou otevrit obema rukama .. kuchynaky vozit v uzamcenem boxu.
« Poslední změna: 06 Srpna 2021, 22:28:10 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2021, 13:35:13 »

nejlepší obušek je kus trubky, případně kabel CYKY-J 4×10 a větší

trubku máš jako prodloužení klíča na kola a kabel pže vobčas děláš elektropráce a tendle ti tam zbyl

taky je samozřejmě varianta, IMO zcela nejlepší, do totalitářskejch bordelů nelézt, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2021, 13:38:25 »

Pripadne klic na kola jako takovy ... tu hokejku. Na tu mi jeste nerekli nic.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2021, 14:34:26 »

Děkuji všem za rady. Tak jsem jim zatím odpověděl, že podle Evropská úmluvy o ochraně lidských práv článek 6 mám právo na seznámení se s povahou obvinění v jazyce, kterému rozumím, a že jazyku, ve kterém to napsali nerozumím. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #5 kdy: 07 Srpna 2021, 15:36:58 »

Škoda, pokud to poslali vobyčejně a nemají jak prokázat doručení, tak v prvním kroku by bylo lepší nereagovat vůbec. Samozřejmě je možný, že pak někdo bude prudit při další návštěvě, pokud tam mermomocí musíš furt jezdit, nicméně to by mělo být řešitelný (hádám to pošlou pořádně, nebo něco nacpou člověku před ksicht ať to podepíše na místě).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #6 kdy: 07 Srpna 2021, 16:54:22 »



...taky je samozřejmě varianta, IMO zcela nejlepší, do totalitářskejch bordelů nelézt, ne?
A on někde ten totalitářský bordel není?



Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #7 kdy: 07 Srpna 2021, 16:55:44 »



Škoda, pokud to poslali vobyčejně a nemají jak prokázat doručení, tak v prvním kroku by bylo lepší nereagovat vůbec.
Škoda, že jste mi to neporadil ve Vaší předchozí odpovědi...


Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #8 kdy: 07 Srpna 2021, 17:41:01 »

to je snad základní věc vždycky a všude, jsou toho nejenom tady plný FSM :o
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #9 kdy: 07 Srpna 2021, 18:18:23 »

Tady je otázkou jestli do Reichu plánujete ještě jezdit - u věci co je klasifikovatelná v nejhorším případě i pěti lety natvrdo (a u které existuje podepsaný úřední záznam), on ten si možná ten kamioňák z Brna co mu za předjíždění chtěli přišít pokus o vraždu (i když potom i skopčáci usoudili, že to je moc) říkal to samé - nakonec to skončilo předběžnou vazbou v ČR, vydáním a dvěma lety a něčím drobným za katrem. Na tomhle si sice hlasy rozhněvaného lidu nenahrabou, ale když zas někomu přepne a ve vlaku pak umlátí pár lidí tyčí hned si na tom triko nahoní.

Tady stačí doufat, že to dopadne nějakým upozorněním a pokutou do 200 € - a teda smířit se s tím, že vám už auto budou pravidelně lustrovat, vozit kuchyňské nože v uzamykatelné bedně, pepřák apod. raději nechávat doma atd.

V případě chuti ke kočkování by asi bylo vhodnější mít k tomu odbornou pomoc znalou perfektně místního práva.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #10 kdy: 07 Srpna 2021, 18:24:24 »

Nereagovat nebo se tvářit že nemají doručeno bych nedoporučoval. Při kontrole pak v DE hrozí (ja vim ze jeste neni rozhodnuti, myslim ve chvili kdy bude), akce ve smyslu "zaplatite dluh na miste nebo vypiseme papiry na vazbu". Teleskop neni nic extra zavazneho (jako ten zminovany pokus o vrazdu), zabavovat veci tohoto typu je denni praxe, nekteri dokonce nechavaji kamionakum pepraky (ale to je na uvazeni policajta). Kouknete treba tady .. https://www.youtube.com/channel/UCnY-8UapKurqxb0yNxneQfw/search?query=schlagstock
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #11 kdy: 07 Srpna 2021, 18:41:15 »

Doručeno nemají. Nějaký lejstra si může vobyčejnou poštou posílat kdo chce kam chce, skončit to může kdekoli, převzít to může kdokoli.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #12 kdy: 07 Srpna 2021, 18:42:03 »

Souhlasim, ale stale hrozi ten blitzkrieg pri kontrole.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #13 kdy: 07 Srpna 2021, 21:30:58 »

To sem už uváděl, nicméně furt má dotyčnej nějaký procesní práva, nemůžou ho někde sebrat a v cizím jazyce do něj něco hustit atd. Je samozřejmě nutný s tím počítat.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení teleskopického obušku v Německu
« Odpověď #14 kdy: 07 Srpna 2021, 22:04:31 »

Pak by to ale mohlo proběhnout procesně správně možná i tak, že ho např. v pátek večer seberou a na překladatele do češtimy bude čekat v cele na nejbližší pracovní den. Člověk by měl počítat se vším. Možná jednodušší naučit se německy 4 slova využívám svého práva nevypovídat.
« Poslední změna: 07 Srpna 2021, 22:08:41 od alo.is »
IP zaznamenána