30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Ústní vyhlášení  (Přečteno 16254 krát)

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
[?] Ústní vyhlášení
« kdy: 23 Ledna 2015, 21:19:15 »

Před necelým půlrokem jsem byl na ústním jednání v rámci SPRDELe. Na konci jednání mi ženská ústně vyhlásila rozhodnutí. (samozřejmě, že jsem jakože vinen). Řekl jsem, že trvám na zaslání písemného rozhodnutí. Druhý den jsem jim ještě doručil žádost o vyslechnutí sama sebe jako svědka nehody. Od té doby se neozvaly, až teď. Cca po půl roce. Dokonce mi přišli hned dvě úřední psaní. Jedno je rozhodnutí o SPRDELi + přiložená složenka (asi abych to placení měl co nejjednodušší). No budiž. Samozřejmě se odvolám.
Zajímavé je ale to druhé psaníčko. Je to sdělení, že mi nevyhovují ve věci předvolání svědka a argumentují tím, že oni už tehdy vydali rozhodnutí (ústní) a že díky paragrafu 36 odst. 1, správního řádu mám smůlu.
Je to z jejich strany OK? Nemám náhodou právo navrhovat důkazy a činit jiné návrhy až do vydání písemného rozhodnutí, když jsem ho tehdy požadoval? Mám totiž pocit, že podle paragrafu 71, odst 2, písmeno b, SprŘ. se ústní vyhlášení považuje za vydání rozhodnutí, pouze pokud má účinky oznámení podle paragrafu 72, odst. 1, což nemá, protože jsem se nevzdal nároku na písemné vyhotovení rozhodnutí.
Nebo se pletu?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2015, 23:36:56 »

Tak hlavně: "Rozhodnutí se písemně nevyhotovuje, stanoví-li tak zákon"
Mě by zajímalo kterým paragrafem odůvodnili ústní rozhodnutí.

Když by vydali rozhodnutí tak důkaz už asi nejde, ale šlo by napadnout to vydání rozhodnutí.
Určitě bod do odvolání.

Jak moc se to ještě má řešit? Kolik zbývá do promlčení?
IP zaznamenána

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2015, 10:07:28 »

To ústní rozhodnutí žádným paragrafem neodůvodnili. V protokolu z ústního jednání jenom uvedli, že shromáždili dostatek podkladů k tomu aby vydali rozhodnutí a tak že ho tedy vyhlašují ústně.

Přestupek se stal loni hned začátkem března. Řízení o přestupku by tedy prekludovalo za měsíc a něco, jenže tohle je řízení o správním deliktu a nejsem si jistý jestli mají v plánu to nechat prekludovat jen na základě nějakého doporučení MD nebo jestli se dokonce nechytí jako hovno košile té nové změny v zákoně a nebudou si myslet, že to prekluduje až za tři roky. (rok už skoro uběhl).

Do termínu odvolání mi zbývá asi 9 dní, takže po víkendu se do toho chci pustit a něco napsat. Pokud by mi s tím chtěl někdo pomoct, budu rád. Jako vzory mám v plánu použít něco od Concorde a jkrause.

Jen pro info - jde o dopravní odbor Židlochovice, které jsou tu na webu docela známé. Oni ti volové nasrali docela dost lidí v okolí Židlochovic, protože těmi svými třemi radary v podstatě zpoplatnili průjezd obcí. Říkám lidem v mém okolí aby jim nic neplatili a snažili se bránit, ale bohužel ne každý na to má žaludek.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2015, 10:28:12 »

Je to z jejich strany OK? Nemám náhodou právo navrhovat důkazy a činit jiné návrhy až do vydání písemného rozhodnutí, když jsem ho tehdy požadoval? Mám totiž pocit, že podle paragrafu 71, odst 2, písmeno b, SprŘ. se ústní vyhlášení považuje za vydání rozhodnutí, pouze pokud má účinky oznámení podle paragrafu 72, odst. 1, což nemá, protože jsem se nevzdal nároku na písemné vyhotovení rozhodnutí.
Nebo se pletu?

Není to OK a zbylé úvahy jsou i podle mě správné. Aspoň bude matroš do odvolání.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2015, 15:09:05 »

Přestupek se stal loni hned začátkem března..... té nové změny v zákoně a nebudou si myslet, že to prekluduje až za tři roky. (rok už skoro uběhl).

Při změně zákona se pro neukončené věci použije ta varianta, která je pro obviněného výhodnější.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2015, 18:32:43 »

Přestupek se stal loni hned začátkem března. Řízení o přestupku by tedy prekludovalo za měsíc a něco, jenže tohle je řízení o správním deliktu a nejsem si jistý jestli mají v plánu to nechat prekludovat jen na základě nějakého doporučení MD nebo jestli se dokonce nechytí jako hovno košile té nové změny v zákoně a nebudou si myslet, že to prekluduje až za tři roky. (rok už skoro uběhl).

Podle nové úpravy se rozhoduje jen když to pro obviněného je výhodnější., jinak se rozhoduje podle zákona platného v době spáchání.
Možná to nebudou chtít prekludovat, ale soud je k tomu donutí  :)

Jen pro info - jde o dopravní odbor Židlochovice, které jsou tu na webu docela známé.
Jó Židlochovice  ;D
Jestli se jim to tam po odvolání ještě vrátí tak se zkuste domluvit jestli by Vás nezastupoval concorde.. V Židlochovicích budou mít určitě radost už když uvidí jeho jméno na zmocnění  ;D


Oni ti volové nasrali docela dost lidí v okolí Židlochovic, protože těmi svými třemi radary v podstatě zpoplatnili průjezd obcí. Říkám lidem v mém okolí aby jim nic neplatili a snažili se bránit, ale bohužel ne každý na to má žaludek.

Ani vytunit radar krumáčem nikdo nechce?
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2015, 20:21:00 »

Židlochovice jsou prokleté :-)

škoda, že je mám tak daleko, jezdil bych za těma kreténama klidně každý den, protože taková sbírka telat se jen tak nevidí. A určitě bych jim udělal radost. Navíc jsem poučen jejich stylem práce a vím, kde si nechali ve své arogantní fasádě skuliny.
Taky jsem zažil rozhodnutí vyhlášením, bylo zprasené, i následné písemné rozhodnutí obsahovalo kardinální chyby, ale asi někoho podplatili na kraji a ten jim to potvrdil. A člověk, kterého jsem zastupoval se nechtěl soudit.

příklady: žádný materiální aspekt neřešili, důkazy o dopravní nehodě - fotografie - označili za účelové, japoncovi nepsali, protože byl zjevně nedostupný - ale měli kompletuš adresu, číslo řidičáku,...,... prostě u soudu by to prosrali okamžitě.

Moje auto i jiná mi známá tam jezdí nehledě na radary a už nikdy nic nepřišlo. To značí, že jsme na VIP seznamu - tedy si nejsou jistí.

Být to můj případ, soudím se bez váhání. (už jen jak mi cizí nepředstavený chlap v kanceláři při jednání začal z ničeho nic lozit do projednávání a pak strkat svůj mobil pod nos se slovy, že nenahrává, ale jen tak si hraje. To bylo skoro na Dr. Chocholouška  8)
IP zaznamenána
Concorde

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2015, 21:24:41 »

Židlochovice jsou prokleté :-)
...... A člověk, kterého jsem zastupoval se nechtěl soudit.

Nemáte zastupovat připosrané delikventy.  :)
IP zaznamenána

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #8 kdy: 24 Ledna 2015, 21:53:58 »

Citace
Ani vytunit radar krumáčem nikdo nechce?

Když už o tom mluvíte, tak já osobně jsem čekal, že nejpozdějc do půl roku do těch radarů omylem nacouvá traktor nebo tak něco, ale k mému velkému překvapení se do teď nic takového nestalo a radary se nadále těší dobrému zdraví. Já už tomuto světu nějak přestávám rozumět  ;D
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #9 kdy: 24 Ledna 2015, 23:15:05 »

Stacilo by sem tam sprejem postrikat cocku kamery, prohlizel jsem si tu buzerbudku zblizka, krumpaci by asi odolala. Jen primy zasah do cocky by asi zapusobil.

Jinak nejde o to, ze by se moji "klienti bali". Obecne neni moc normalni tahat se po soudech a vetsina lidi to vnima jako stigma a dokonce se za to stydi.

Mne dohnal k zalobe az naprosto neprijatelny komplot jednoho magistratu a kraje, navic nyni uz vim ze kraj bezne prohrava svoje spory u soudu, takze jsem v klidu. A rad bych sefa odboru dopravy na kraji, ktery vystudoval stavarinu - pocitam v Plzni, dohnal k abdikaci. Ten clovek tam nema co delat a jejich argumentace v rozhodovani je na urovni autistu z Kosmonos.
IP zaznamenána
Concorde

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #10 kdy: 25 Ledna 2015, 00:19:35 »

Asi vás spolu s jkraus222 pozveme do Klatov. To byste se se taky pobavil.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #11 kdy: 25 Ledna 2015, 16:56:06 »

Stacilo by sem tam sprejem postrikat cocku kamery, prohlizel jsem si tu buzerbudku zblizka, krumpaci by asi odolala. Jen primy zasah do cocky by asi zapusobil.

Jestli v tom je stejný čip jako ve foťáku tak stačí se inspirovat varováním výrobců foťáků  :) Foťák může poškodit i silné světlo nebo laser (i laserový projektor z diskotéky umí na foťáku vypálit čáru nebo fleky.. co teprve lepší laserové ukazovátko).
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #12 kdy: 25 Ledna 2015, 17:08:03 »

Zase Židle, to snad není pravda  :D

V jednom případě, kdy si mě obviněný ze SprDel zvolil jako zmocněnce, jsme tam švihli námitku podjatosti, tu v Brně poměrně rychle (tuším 3-4 týdny) shodili a pak to v Židlích nechali 2 nebo 3 měsíce vyhnít, načež po roce poslali dopis, že to podle zákona o přestupcích (!!!) z důvodu prekluze zastavují. Takže v případě prekluze by se dalo po roce argumentovat, že podle § 2 odst. 4 SprŘ "správní orgán dbá na to, aby při rozhodování skutkově shodných nebo podobných případů nevznikaly nedůvodné rozdíly"  :)

Pokud dodáte kopii spisu, rád do toho půjdu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #13 kdy: 25 Ledna 2015, 17:40:49 »

Ad radar — svítit na něj laserovým ukazovátkem můžete, ale pokud zrovna neotevře uzávěrku (na tu desetinu či setinu vteřiny), tak mu to (ani teoreticky) nic neudělá. Skutečně — buď sprej s barvou a nebo nějaké leptadlo, přičemž samotnou kyselinu fluoroviodíkovou by byl problém bezpečně aplikovat, ale jsou na to i tyhle praktická udělátka: http://www.efkoart.cz/index.php?go=shop.detail&id_tovar=319


Jenže proč to nikdo nedělá? Ono je to problém. Zejména v případě že je dotyčný zaznamenán jinou kamerou, napráskán ovčanem a pod…
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ústní vyhlášení
« Odpověď #14 kdy: 25 Ledna 2015, 23:01:03 »

— buď sprej s barvou a nebo nějaké leptadlo, přičemž samotnou kyselinu fluorovodíkovou by byl problém bezpečně aplikovat......

Tuto kyselinu naprosto nedoporučuji (projde tkáněmi a naruší kosti a zjistí se to až pozdě). Jako ideální se mi jeví paintbalová pistole. Teoreticky by šla vyměnit i náplň v kuličkách za disperzní lepidlo (injekční stříkačkou). Bezpečné, rychlé a účinné.
Fajnšmekři mohou mít kuličky s rozdílnými složkami, které zreagují až na místě určení (napalm, samozápalné směsi, dvousložkové laky a lepidla ...atd.).  :)
IP zaznamenána