30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost - Bučovice - Číkusmut  (Přečteno 5329 krát)

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
[LOST] Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« kdy: 20 Července 2021, 13:30:44 »

Někdo udělal neskutečný zločin - 63 na 50 po jedny ráno v takové jedné prdeli.

Časová os:
04/2021 - přestupek
05/2021 - odpustek
06/2021 - udání Helmuta
06/2021 - výzva k podání vysvětlení Helmutovi
06/2021 - podání vysvětlení - přiznání Helmuta
07/2021 - příkaz Helmutovi
07/2021 - Helmut podává odpor

Hned z kraje se ptám - může ouřad uznat Helmuta vinným na základě udání a podáni vysvětlení?
Jaký navrhujete další postup?
 
Prosím o přeložení do Kuchyně.
« Poslední změna: 07 Září 2021, 17:14:07 od Gyngy »
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2021, 13:31:46 »

Jeste prikaz
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2021, 14:13:44 »

Tak Helmut by asi měl požadovat ústní jednání, na kterém ho zastoupíte, jménem Helmuta stvrdíte, že stekučně řídil a pokusíte se ho z přestupku vysekat :) Pokud se vám to povede, jakože skoro určitě ne, pak GGWP. No a pokud úřad nebohého Helmuta uzná vinným, tak GGWP. Nicméně asi lze doporučit neudělat to banální. Opravdu urputně zkoušet tlačit nějakou argumentaci, aby to opravdu vypadalo důvěryhodně.


IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #3 kdy: 03 Září 2021, 11:16:51 »

Tak tu mame pokracovani pribehu.
Helmut si nasel zmocnence a ten se dostavil na ustni jednani. Tam prohlasil, ze chce kopii spisu a lhutu na vyjadreni (viz priloha).

Co radite, ze ma napsat Helmut do vyjadreni? Spis sem nahraju cely,ale je tam presne to, co tam byt ma, zadne chyby tam nejsou, az na snimky, ktere prikladam.
Prosim zdejsi osazenstvo, at posoudi, jestli bylo mereni udelano podle manualu, nebo ne.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2021, 00:11:06 »

Helmut by se měl znova přiznat. Ale určitě může namítat neplatnost měření, chybějící materiální aspekt, použít krajní nouzi ....
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2021, 10:14:46 »

Zkousel nekdo vypovedet, ze nevi kdo v tom case ridil? Ze tam byl s druhou osobou a stridali se v rizeni, takze nevedi, kdo v tom momente ridil?
Oni nemaji fotku zepredu. Slo by to pak automaticky za provozovatelem?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2021, 10:55:59 »

Proč vlastně vůbec Helmut podával odpor? Vždyť by stačilo, aby nechal příkaz nabýt právní moci a bylo vyhráno. A nebo Helmut není Helmut?
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2021, 14:41:48 »

Helmut je velice zijici Helmut.
Pokud jsem se poucil zde na foru spravne, tak jedina taktika je bud a) zpochybnit mereni, b) zdrzovat aby to neslo za provozovatelem.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2021, 16:00:46 »

A bude Helmutovi vadit, když bude uznán vinným a bude mu vyměřena pokuta?
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2021, 16:59:37 »

Bohuzel bude, musel by ji zaplatit a neni z Uzbekistanu, takze je i slusne vymahatelna.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #10 kdy: 07 Září 2021, 17:03:57 »

Tak to mění situaci, nejedná se o Helmuta, nýbrž o reálného spolupracujícího řidiče (někdy nazýván též Číkusmut).

Helmut se totiž vyznačuje tím, že mu nevadí, když prohraje a je mu uložena pokuta (vůbec neexistuje a nebo je právě třeba z Uzbekistánu).
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - žijící Helmut
« Odpověď #11 kdy: 07 Září 2021, 17:13:24 »

Tak to pardon za zmateni pojmu!

Tak co s Cikusmutem? Zitra musim sepsat elaborat. Prni nastrel je neco, co jsi psal tady:
http://acab.cikus.net/200711-breclav/201006-so1-podani-vysvetleni.pdf

Nebo by bylo vhodne uvest jinou vypoved?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #12 kdy: 07 Září 2021, 23:58:27 »

Spolupracující řidič nebude podávat žádné další vysvětlení, bude se tak maximálně vyjadřovat k materiálům/důkazům před vydáním rozhodnutí (jak vy to nazvete není až tak podstatné). A pak pravděpodobně odvolávat.

Vaše záměna pojmů Helmut a spolupracující řidič mohla onoho spolupracujícího řidiče dosti mrzet. Pokud byste opsal Číkusovo podání vysvětlení a zaslal obsah tohoto ražení správnímu orgánu, pravděpodobně byste mu dopomohl k zbytečným trestným bodům a pokutě, neboť by se opětovně přiznal (tentokrát již za běhu plnotučného správního řízení) a z toho by se jen obtížně lízal ven.

Hra "spolupracující řidič" se hraje jinak (jak jsem zde na fóru mnohokrát zkoušel vysvětlovat já, ale mnohem kvalitněji i např. Číkus a IZS), tak si to zkuste ve svém vlastním zájmu nastudovat (zejména sekce výzev a sekce parkování).

Jak psal Číkus, pan Helmut Fiktywny si je vědom svého jednání, moc ho to mrzí, uznává, že to posral. Je uchystaný nosit násletki a stoupnout si k tomu jak chlap.
Pan Číkusmut Realny se nechce v průběhu řízení vyjadřovat k tomu, jestli skutečně řídil. Naopak se s velkým zájmem chce vyjadřovat k materiálnímu aspektu, korektnosti měření, procesním záležitostem a samozřejmě chce využít svá práva na maximum.

EDIT: V příkazu píšou, že bylo foceno Ramerem 10T (tedy přenosným radarem na trojnožce). To mi chcete říct, že městapo mělo rozložený Ramer v automatickém režimu v jednu ráno? Zde je na místě rozporovat i pojem "automatický technický prostředek", pro inspiraci zde na fórum postoval tuším na tomto vyhraný případ uživatel kdo.
« Poslední změna: 08 Září 2021, 00:37:17 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #13 kdy: 08 Září 2021, 00:26:07 »

Diky za skvele vysvetleni! Ted mi je to jasnejsi.

Ano, je to Ramer10T ale ne na trojnozce ale v budce (krabici na nozce). Mel by to byt Ramer10P, ale neni :-)
A nevim jestli je to spatna instalace, nebo ne.
 

« Poslední změna: 08 Září 2021, 00:27:42 od Gyngy »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #14 kdy: 08 Září 2021, 00:29:49 »

Tak toto je možná slepý výstřel, ale pokud správní orgán uvádí, že je to Ramer 10 trojnožka, pak bych trval na výslechu těch, kteří ho na tu trojnožku ustavili a během automatického měření na radar dohlíželi. A zaboalit to nějak inteligentně, aby nebylo orgánu jasné, že zneužíváte jejich chyby, ale aby si myslel, že příběhu o trojnožce věříte.

Určitě je to jeden z dobrých bodů, na kterém váš odpor (myšleno obecně, nikoliv jako odpor proti příkazu) proti jinak asi poměrně jasné věci stavět. Smyslem není rozstřelit samotné měření; to se vám téměř s jistotou nepovede. Smyslem je být natolik otravný, aby neměli tendenci chvátat s dalším postupem. Vzhledem k časové ose jsou karty podle mě v současné době rozdány dost ve váš neprospěch (a některé příležitosti k natahování už byly promarněny), ale šance na výhru furt je a i kdyby jste měl prohrát, ať si to úřad odpracuje.
« Poslední změna: 08 Září 2021, 00:36:54 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.