30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost - Bučovice - Číkusmut  (Přečteno 5335 krát)

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #30 kdy: 17 Listopadu 2021, 12:17:10 »

Pri psani odvolani jsem si vsimnul, ze podle § 76 odst. 5 Spr.R. nema odvolani odkladny ucinek.
Znamena to, ze nejde o Sach Mat, protoze ourednice ma rizeni za zastavene.

Odvolanim rizeni automaticky pokracuje? Jde mi o to, ze provozovatel musi podat odpor, to je jasne, ale co by melo byt dal?

Moje predstava je, ze cikusmut bude vyzvan na doplneni odvolani a tam napise, ze si vzpomnel a v danu chvili neridil dane mot. vozidlo. Ourednice by mela zastavit rizeni s ridicem. No a s provozovatelem taky, protoze nezakonne vedla 2 paralelni rizeni pro stejny skutek. Je to tak?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #31 kdy: 17 Listopadu 2021, 12:54:41 »

Záleží na úřednici a její interpretaci. Teď budu neodborně parafrázovat analýzu uživatele hh. Teoreticky nic nebrání vést 2 řízení o "jednom" přestupku proti jednomu člověku. Podstata přestupku provozovatele je, že nezajistil, aby nebylo pácháno. Podstata deliktu řidiče je, že parkoval/jel rychle. Nemělo by tedy teoreticky vadit, aby bylo proti jednomu člověku vedeno sprdelní řízení a současně řízení o přestupku překročení rychlosti.

Oč tu beží je to, jestli musí úřednice vyčkávat se zahájením sprdelního řízení až do doby, kdy bude řízení s řidičem kompletně ukončeno (marně uplyne lhůta pro odvolání proti zastavovacímu usnesení). Logika tak nějak říká, že by měla vyčkat, jestli se řidič v odvolání např. nepřizná, nicméně formálně čekat (spíš...) nemusí, protože usnesení o zastavení řízení pro řidiče nevyvozuje žádnou povinnost/závazek/zákaz (teď dost motám právní pojmy, jsem si toho vědom) a tudíž nemá moc smysl, aby odvolání mělo odkladný účinek.

Řízení s provozovatelem tedy bylo příkazem zahájeno legálně :(

Jinak mám za to, že řidič by toho měl napsat v odvolání proti usnesení co nejvíc, ale nic o tom, jestli řídil, či nikoliv. Měl by se snažit rozbít přestupek jako takový, jeho společenskou škodlivost, nějaké formální vady. A mohou to asi klidně být i nesmysly. Prostě abyste je zaměstnal a ideálně aby tomu nemohli vyhovět sami a museli to předat SO2. Můžete např. požadovat další ústní jednání a výslechy svědků apod. Nic z toho na 95% neuspěje, ale zaměstná je to a bude jim to trvat déle.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #32 kdy: 21 Listopadu 2021, 15:55:57 »

Ono to ale neni proti jednomu cloveku - cikusmut a provozovatel nejsou tataz osoba.
Meni to nejak situaci?

Provozovatel podal odpor a cikusmut se blanketne odvolal. Uvidime, co bude dal.
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #33 kdy: 16 Prosince 2021, 15:10:50 »

Pani urednice dala Cikusmutovi 5 dni na doplneni odvolani.

Muj napad je, ze Cikusmut poukaze na fakt, ze pred pul rokem se priznal k rizeni daneho vozidla v danem case a to dopisem, ktery je ve spisu zalozen!

Je to podle vas spravny postup?

Mezitim provozovatel dostal oznameni:
- "vyrozumeni o pokracovani Spravniho Rizeni po podanem odporu"
- "vyrozumeni o provedeni dukazu mimo ustni jednani" na zacatek ledna
- "vyrozumeni o moznosti se vyjadrit k podkladum pred vydanim rozhodnuti"


 V priloze najdete oba tyto dokumenty.
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #34 kdy: 19 Ledna 2022, 15:57:52 »

Zdravim,
jdu si zase pro radu, ci inspiraci. Na zadost podle infozakona na vysi platu ourednic mi prisla vyzva na doplneni informaci:

"v souladu s rozhodnutím Krajského úřadu Jihomoravského kraje č. j. JMK  xxxx/2021 ze dne
xxx.2022, jež nám bylo doručeno dne xxxx.2022 a dále pak s ustálenou judikaturou českých
soudů, zejména pak ve světle nálezu Ústavního soudu sp. zn. IV ÚS 1378/16 ze dne 17.10.2017
Vás v souvislosti s Vaší žádostí o informace ze dne xxxx2021 žádáme, abyste ve smyslu níže
uvedených pokynů svoji žádost o informace doplnil, a to dle pokynů níže obratem (lze i neformálně
e-mailem na adresu kovarova@bucovice.cz).
Žádáme Vás, abyste se vyjádřil k okolnostem, které Vás vedou k požadavku na poskytnutí výše
platů zaměstnankyň města Bučovice Mgr. Marie Koudelkové a Evy Žižkové a prokažte pravdivost
Vašich tvrzení. Sdělte nám tedy účel, který svojí žádostí sledujete.
V souladu s výše citovanou judikaturou se jedná zejména o prokázání těchto okolností z Vaší
strany:

• Je účelem vyžádání informace, abyste přispěl k diskusi o věcech veřejného zájmu?
• Týká se samotná informace veřejného zájmu?
• Plní úkoly či poslání dozoru veřejnosti či roli tzv. „společenského hlídacího psa“?
Sdělovaná tvrzení prosím prokažte!"

Mate nejaky napad jak reagovat?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #35 kdy: 19 Ledna 2022, 16:17:18 »

Reagujte na to jakkoliv kreativně chcete, ale nepočítejte, že vám v této fázi něco poskytnou. Jedna se dnes již o naprosto standardní postup úřadu, který JE v souladu s judikaturou. Po tomto vyjádření přijde zamítavé rozhodnutí.  Jediný účel, jaký má žádání informací o platě, je přidělání práce a možná mírné podráždění parazita. Rovněž to přidává další "větev" případu (i když ve skutečnosti ani moc ne), ve které se můžete odvolat, ve které můžete namítnout podjatost apod.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #36 kdy: 19 Ledna 2022, 16:19:47 »

Nasel jsem uplne stejnou vyzvu u Cikuse, jeho odpoved najdete v priloze.

Nevite, jak to dopadlo, stacilo to? 
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #37 kdy: 19 Ledna 2022, 16:44:08 »

Vsadím dvoje boty na to, že mu to zamítli. Smyslem tohoto postupu opravdu není informace o platu získat. Když jsem se o to v minulosti zajímal, našel jsem nějakou metodiku k InfZ žádostem na plat, myslím přímo od Ministerstva vnitra, kde přímo uváděli jako modelový příklad situaci, kdy účastník přestupkového řízení žádá info o platu a že to mají zamítat, neb se jedná o akt pomsty.

Buď nemusíte reagovat vůbec, a nebo si z nich klidně můžete udělat prdel, nějak je potrollit. Je to na vás. Info o platu zaručeně nedostanete, pokud s tím nebude dotčená osoba souhlasit. Nepletu-li se, tak pokud došlo řízení o informace do této fáze, tak tomu musel předcházet její nesouhlas.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #38 kdy: 10 Února 2022, 12:29:34 »

Tak a jsme skoro ve finale. Rozhodnuti nicim neprekvapuje, ale i tak bych byl rad, kdyby se naslo neco, co se muze dat do odvolani.

Ourednice spravne uvedla, ze se ridic nikdy ve spravnim rizeni nepriznal - priznal se v podani vysvetleni. Zarazi me , ze se ourad nikdy nezeptal ridice, jestli ridil. Jen poukazal na to, ze ho provozovatel naprasil a ma se k tomu vyjadrit.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #39 kdy: 10 Února 2022, 13:11:07 »

O odvolání řidiče proti usnesení o zastavení řízení již bylo rozhodnuto?
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #40 kdy: 10 Února 2022, 13:19:45 »

Nebylo jeste rozhodnuto o odvolani ridice, ktere bylo doplneno 20.12.2021.

 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #41 kdy: 10 Února 2022, 18:50:16 »

Mám takovou teorii, kterou jsem ale ještě v praxi neověřil:

SO může zahájit správní řízení až po pravomocném ukončení správního řízení s řidičem. Pokud by tomu tak nebylo, byla by zbytečná letošní novela PřesZ (ohledně toho, že do promlčecí doby provozovatele se nově nezapočítává doba, po kterou běželo správní řízení s řidičem).
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #42 kdy: 10 Února 2022, 18:56:14 »

V usneseni o zastaveni rizeni proti ridici je napsano, ze odvolani proti nemu nema odkladny ucinek. Z toho dovozuji, ze mohou pokracovat s provozovatelem :-(
IP zaznamenána

Gyngy

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Bučovice - Číkusmut
« Odpověď #43 kdy: 31 Března 2022, 14:17:22 »

Jimoravsky Kraj mi moje kratke odvolani zamitl, takze LOST.

Myslim, ze muzeme presunout do verejne sekce ...
IP zaznamenána