30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: správní řízení Klaus  (Přečteno 11759 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #30 kdy: 18 Září 2021, 20:58:08 »

Klaus minimálně s jedním případem k soudu půjde, říkal to v jednom rozhovoru. Ale jak říkáte. I kdyby chtěl soud dát Klausovi za pravdu, tak to neučiní, protože veřejný zájem.

Ad Hlásenský: Viděl jsem v posledních týdnech cca 3 záznamy z ústních jednání a stačilo. Na jednu stranu si vážím toho, že někdo klade odpor a že nahází klacky pod nohy úřadům, ale jinak je jeho působení spíš k smíchu. Pokud by někdo chtěl ztrácet čas, tak si doporučuji vyhledat jeho video ze zastupování obviněného v Jeseníku, kde si ho (a to fakt nerad říkám) úředník totálně namazal na chleba a vykoupal ho v jeho nevědomosti. Hlavní a největší zbraň Hlásenského je "námitka podjatosti formou trestního oznámení pro nepříslušnost úřadu". Na tom új se mimo jiné ukázalo, že např. nezná rozdíl mezi ministrem/poslancem, nebo netuší, co je svéprávnost (stěžoval si, že úřední osoba je nesvéprávná kvůli nepříslušnosti). Jak říkám, oceňuji, že někdo jde do sporu. Současně ale lituji všehncy ty simple people, co tomu nadšeně tleskají a mají pocit, že papírníkovy argumenty typu "Opatření nikdy nebyla zákonná, protože je podepsal Blatný a Blatný nebyl demokraticky zvolený, zvolený byl Vojtěch, takže Blatný nikdy nebyl ministrem." jsou nespravedlivě ignorovány.
EDIT: Ano, správní orgány si vytírají pr*** s legitimní argumentací (viz. právě Klaus), ale neuznání Hlásenského argumentů, které spíš než o právním bádání hovoří o jeho neznalosti obecného práva, bych jim fakt za zlé neměl...
« Poslední změna: 18 Září 2021, 21:02:33 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #31 kdy: 18 Září 2021, 22:19:05 »

On se sice poměrně často plete, ale pan Hlásenský není právník, aby záleželo na jeho preciznosti. Vnímám ho spíše jako aktivistu a pokud se mu podaří vzbudit zájem veřejnosti o danou problematiku, tak v tom lze asi spatřovat přínos (problém je, že spoustě lidí chybí kritický přístup a bezmezně věří všemu, co od něj slyší, což je samozřejmě chyba, je potřeba se dále zajímat a vzdělávat).

(na rozdíl od tupě mlčící právnické většiny)
Problém podle mě je, že právník není nějaký univerzální ochránce spravedlnosti a demokracie a moc nevidím důvod, proč by si právníci/advokáti měli dobrovolně nějak hloubkově špinit ruce s tím StBáckým balastem, pokud to běžné lidi nezajímá. Samozřejmě ta skupina není vůbec homogenní, někteří advokáti si až příliš nezdravě žijí ve své bublině a hrají si na svém písečku (protože čistě hypoteticky, ať je ten zákon sebevíc drakonický, tomu právníkovi to může být jedno, dokud za ním chodí lidi a sypou love; a takoví advokáti jsou, proto je ČAK takový ubrečený postkomunistický moloch, kvůli nedostatku zájmu) - takový přístup odsuzuji, nicméně odsuzuji taky přístup, že by právníci měli hlídat každý krok státního aparátu a odborně se k němu vyjadřovat (protože na to nestačí mít jen vlastní názor, na to si dotyčný musí udělat i nějakou rešerši a strávit nad tím čas, by se pak neztrapňoval, jako to dělali třeba právě ministři zdravotnictví; a představte si advokáta, co dělá primárně trestní právo, že si najednou sedne a načte si všechny krizové zákony a další předpisy, jen aby se k tomu pak mohl někde chytře vyjádřit - je to svobodné povolání, ve své podstatě podnikatel, a tenhle čas mu nikdo nezaplatí). No a do skupiny právníků pak spadají i firemní právníci apod., u kterých je při vší úctě možná dobře, že se ke koronaviru nevyjadřují, protože jejich praxe zpravidla nepřesahuje prostředí jejich korporátu.

Naopak jsem během koronakrize zaznamenal příjemně často rozhovory s lidmi, kteří si to vzhledem ke své akademické profesi mohou dovolit - jako příklad uvedu prof. JUDr. Jana Kyselu, Ph.D., DSc., ústavního právníka, který učí na PrF UK, a který se k pochybnému postupu vlády během koronaviru vyjadřoval v médiích opakovaně.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #32 kdy: 19 Září 2021, 10:00:21 »

IZS: jj, mám na to podobný názor. Jinak řekl bych, že tou profesní (a zářnou) výjimkou jsou Záhumenští. Koneckonců právě díky nim většina „opatření“ byla (někdy docela překvapivě) zrušena Nejvyšším Správním Soudem. JUDr. Kysela je skvělý odborník. Škoda že jeho vyjadřování v médiích (kam ho omylem pustili) se zcela minulo u vlády účinkem. Pak by možná stálo za zvážení, jestli by nebylo vhodnější, aby se k tomu vyjádřil ještě někde jinde a na vhodnějším místě — třeba v budově NSS či ÚS…
Domnívám se, že právníci by se měli dostat ven ze svých bublin, protože dříve či později může dojít i na ně. A koneckonců i oni jsou občané této země, takže jich se ty protizákonnosti též týkají.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #33 kdy: 30 Září 2021, 17:58:52 »

Po vecne strance ted neprinasim a neprinesu nic noveho, ale proste se musim pochlubit... Kdo z Vas to ma? Podpis samotneho Adama Vojtecha, navic davaje (teda procesne, po obsahove strance musela v urednicich falsujicich podpis varit krev) mi za pravdu?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #34 kdy: 30 Září 2021, 20:24:54 »

To je podpis, nebo vzkřek "AU"?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #35 kdy: 22 Října 2021, 08:38:16 »

V příloze stanovisko hygieniků k odvolání.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #36 kdy: 27 Října 2022, 17:03:19 »



Klaus minimálně s jedním případem k soudu půjde, říkal to v jednom rozhovoru. Ale jak říkáte. I kdyby chtěl soud dát Klausovi za pravdu, tak to neučiní, protože veřejný zájem.
...
Po dvou letech Klaus vyhrál.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-klaus-porazil-ministerstvo-vyhral-soud-kvuli-nerousce-40412909
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #37 kdy: 31 Října 2022, 09:13:24 »

Nemáte někdo ten rozsudek? Já včera gúglil docela dlouho a bezvýsledně, zkusil jsem poptat i u institutu pana przidenta, ale zatím nic... Předem díky

EDIT: 17 Ad 7/2021-47
« Poslední změna: 31 Října 2022, 13:48:47 od ladin »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #38 kdy: 24 Listopadu 2022, 19:30:44 »

Rozsudek v příloze. Argumentace obou stran sice zajímavá, ale soud to samozřejmě shodil (a zbytku se téměř nevěnoval) na té nejvíce formální a absurdní stránce a sice, že pokuta byla uložena za porušení opatření, které bylo později prohlášeno za nezákonné.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #39 kdy: 25 Listopadu 2022, 06:43:50 »

A především že pokuta byla uložena za porušení opatření, které bylo ještě před jejím uložením shledáno nezákonným a zrušeno.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení Klaus
« Odpověď #41 kdy: 06 Srpna 2023, 20:10:21 »

rozsudek v příloze
IP zaznamenána