30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Obžalovaný policista z úniků informací: Lustrovali všichni  (Přečteno 2262 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil

...„Lustrace jsem nijak neevidoval, nikdo mě to ani neučil. Všichni kolegové to dělali stejně, lustrovali jsme si, jak jsme chtěli. Dělal jsem to takhle na Městském ředitelství policie v Brně, pak na ÚOKFK i NCOZ. Asi to nebylo přesně podle interních předpisů, ale nebyl to trestný čin. Pracovali jsme s obrovským množstvím informací, jména ke mně létala ze všech stran. Bral jsem to jako svoji práci policisty na elitním celorepublikovém útvaru, že si prověřuji, co jsou ti lidé zač. Za 12 let u policie mně to nikdy nikdo nevytkl,“...

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/obzalovany-policista-z-uniku-informaci-lustrovali-vsichni-40406325
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Obžalovaný policista z úniků informací: Lustrovali všichni
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2022, 06:38:57 »

To je normálka. Ale pokud chcete sbírat informace bez dalších problémů, tak je ideální ovládnout nějakou zpravodajskou službu. Ideálně BIS. U té se nikdo nebude ptát: Jak to souvisí s vojenským zpravodajstvím (např. kauza Nagyová), nebo se nikdo nebude ptát: Jak to, že nasazujete operativu na české občany a na českém území, když jste ÚZSI?
Prostě ideálně BIS.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Obžalovaný policista z úniků informací: Lustrovali všichni
« Odpověď #2 kdy: 23 Srpna 2022, 08:00:34 »

Mně nejvíce pobavilo, že uteklo 5 let a ještě se nic pořádně soudně ani neřeší. Alespoň, že je mimo službu.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Obžalovaný policista z úniků informací: Lustrovali všichni
« Odpověď #3 kdy: 23 Srpna 2022, 08:53:40 »

Taková pětiletá dovolená by se mi také líbila, předpokladám, že mzdu mu vyplácí dál a do výsluhy se mu to také bude počítat?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Obžalovaný policista z úniků informací: Lustrovali všichni
« Odpověď #4 kdy: 23 Srpna 2022, 19:23:44 »

Plat. Náleží mu 50 %, pokud ho nezavazbili. Jinak nemá nárok na nic, doba zproštění se do ničeho nezapočítává, krátí se o ni dovolená, nezapočítává se ani do doby setrvání v poměru pro účely náborového příspěvku apod. V případě zproštění se to ale odpočítává a doplácí.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Obžalovaný policista z úniků informací: Lustrovali všichni
« Odpověď #5 kdy: 24 Srpna 2022, 22:01:40 »

co mám informace z některých pražských oddělení, tak minimálně musí zadávat spisovou značku
že se na spis dlužníka prolustruje ledacos, je jaksi asi také bez řádného poučení  8)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Obžalovaný policista z úniků informací: Lustrovali všichni
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2023, 11:33:04 »

Podobné téma, lustrace SPZ na zadání galerky, jen ne Stoka, ale Dozimetr...

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-zalobce-poslal-policistu-z-kauzy-dozimetr-k-soudu-40434211
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Obžalovaný policista z úniků informací: Lustrovali všichni
« Odpověď #7 kdy: 11 Června 2023, 07:10:29 »

co mám informace z některých pražských oddělení, tak minimálně musí zadávat spisovou značku
že se na spis dlužníka prolustruje ledacos, je jaksi asi také bez řádného poučení  8)

to sedí, takto se oficiální lustrovačka porkresluje do seznamů náhledů držitele datovky, když přijde jednou ročně automatický přehled do datovky, kdo se o držitele zajímal. u švestek tam je spis.zn
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Obžalovaný policista z úniků informací: Lustrovali všichni
« Odpověď #8 kdy: 03 Srpna 2023, 07:51:04 »

A další... Jinak je tam zajímavá úvaha nad výsluhama, že by o ně mohl příjít zpětně, dokonce ty už vyplacené vracet:

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-kriminalista-lustroval-lidi-na-zakazku-40439469
IP zaznamenána