30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nerozumím výpočtu lhůty...  (Přečteno 3034 krát)

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Nerozumím výpočtu lhůty...
« kdy: 01 Července 2021, 17:37:43 »

Zdravím,

myslel jsem si, že rozumím vypočtu lhůty pro určení fikce doručení, ale pošta mi do toho hází trochu vidle...

Ve schránce jsem objevil výzvu k vyzvednutí zásilky + poučení a dva dny na to druhou výzvu k vyzvednutí.

Nyní časová osa:
  • 26. 6. - vyzvednuta ze schránky Výzva, vhozena nejspíš 25.
  • 29. 6. - druhá výzva k vyzvednutí
  • 8. 7. - datum na Výzvě v kolonce "Nejpozději však dne" s pozn. 2 - vložení do schránky
Poučení obsahuje pouze předtištěné zaležitosti - 10 dnů lhůta k vyzvednutí a takdále + odesílatele a číslo jednací. Jinak nic.

Pokud dobře počítám, tak fikce doručení by měla nastat 13. 7. pokud byla Výzva vhozena 25. 6. Podle sledování zásilky však pokus o doručení byl až 28., tudíž se lhůta ještě o den posouvá na 14. 7. Lhůtu počítám tak, 10 pracovních dní ode dne následujícího pokusu o doručení. 8. 7. nesedí na jakkoliv počítanou lhůtu...

Otázka tedy zní, kdy nastává fikce doručení? Na otázku kdy mohu očekávat vhození dopisu do schránky zde nečekám odpověď, neboť ani věštecká koule nedokáže odhadnout chování pošty...

Díky

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Nerozumím výpočtu lhůty...
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2021, 19:41:29 »

8.7.7.2021 podle mě
« Poslední změna: 01 Července 2021, 20:24:48 od Lafayette »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Nerozumím výpočtu lhůty...
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2021, 21:26:06 »

Lhůtu počítám tak, 10 pracovních dní ode dne následujícího pokusu o doručení.

Pokud má jít o fikci podle Správního řádu, tak je potřeba počítat 10 dnů, nikoli 10 pracovních dnů. Deset pracovních dnů bylo dříve v Zákoníku práce, ale ani to už dnes neplatí.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Nerozumím výpočtu lhůty...
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2021, 21:47:00 »

Vlastně jo, to máte pravdu... Posouvá se jen pokud vyjde na víkend/svátek. To mi pak vychází na 7. i v tom pozdějším případě... A vyzvednout si mohu nejpozději 8., což znamená, že vhozeno bude 9. nejdříve, takže -2 dny z případné lhůty... Každopádně děkuji...

Až si v dopise přečtu pochvalu pro vzorného řidiče, tak se pochlubím ;)

IP zaznamenána