30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poštovní schránka - problém  (Přečteno 3184 krát)

ovd

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Poštovní schránka - problém
« kdy: 30 Června 2021, 18:00:30 »

Zdravím místní,

obdržel jsem výzvu k uhrazení určené částky a po pročítání zdejšího fóra jsem usoudil, že nejlepší variantou bude kontaktní, přiznávající se Helmut (pokud se pletu, tak mě prosím opravte).
Bohužel jsem trochu narazil s poštovní schránkou, sám bydlím v rodinném domě a nemám přístup k žádné schránce v bytovce, nebo něčem podobném.

Je problém udělat schránku u sebe doma, např. dočasně odstranit své jméno ze zvonku a instalovat Helmutovo? V rodinném domě kde bydlím je více bytů, více zvonků a jedna společná schránka, trvalé bydliště zde nemám.
Pokud to není dobrá volba, kde takovou schránku pro Helmuta sehnat/zařídit? Pokud někdo máte tip, nebo víte jak na to, tak prosím o radu.

Díky.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Poštovní schránka - problém
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2021, 20:05:44 »

S helmuty se často už úřady umí dobře vypořádat, takže záleží na tom s jakým úřadem se jdete kočkovat, u těch zkušenějších SO je pravděpodobně lepším řešením kontaktní reálný řidič, který zvládne protáhnout řízení až do výročí přestupku s aktivním využíváním lhůt.

Jinak samozřejmě klidně helmuta nastěhujte na týden, dva k sobě (či kamkoliv jinam do rodinného domu klidně se společnou schránkou (v takových případech pošťák přeci jméno neřeší a láduje vše do primární tj. jedné schránky. Exekuce na helmuta kvůli společné schránce je spíše takový urban myth a i tak by se jí dalo jednoduše vyhnout.
IP zaznamenána

ovd

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Poštovní schránka - problém
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2021, 20:52:27 »

Je to úřad Chomutov.

Dosud mi chodily jen výzvy z Prahy a tam doposud fungovala dobře ignorace.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Poštovní schránka - problém
« Odpověď #3 kdy: 30 Června 2021, 21:10:56 »

Předpokládám, že parking (myslím si, že Chomutov úsekovku nemá) sám zkušenost nemám a přes fulltext jsem tu na fóru také nic nenašel - třeba i někdo poradí konkrétně. Určitě nic nezkazíte tím, když popíšete situaci, nahrajete co vám přišlo, popřípadě pokud jste místní tak si i skočíte pro spis. Potom tu dostanete určitě i fundovanější rady.  ;)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Poštovní schránka - problém
« Odpověď #4 kdy: 30 Června 2021, 21:40:33 »

Rychlost v Chomutově jsem už měl. Zafungoval Helmut, po jeho udání se už neozvali.
IP zaznamenána

ovd

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Poštovní schránka - problém
« Odpověď #5 kdy: 01 Července 2021, 00:43:03 »

Nene, je to za rychlost, pár metrů za kruháčem směrem na Palackého je radar.
Zkusím jim tedy udat kontaktního Helmuta a uvidím, co bude, snad to projde.

Kdyby měl někdo ještě nějaký nápad, budu rád, když se ozve. Díky.
« Poslední změna: 01 Července 2021, 00:45:48 od ovd »
IP zaznamenána