30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v CHKO  (Přečteno 5087 krát)

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Parkování v CHKO
« kdy: 01 Července 2021, 17:12:58 »

Zdravím všechny,
po dlouhých letech došlo zase i na Mě a nestačil sem se divit, kdo mě otravuje tentokrát. Prakticky jsem o nich až do dneška nevěděl, zato oni do mě jdou natvrdo hned příkazem. Proti příkazu samozřejmě podán odpor a zejtra se jdu podívat do spisu na ty jejich fotky auta někde v lese. Dávám to sem spíše pro konzultaci, protože jestli se ještě ozvou tak plán je nic jim neříct a ať si piráta co parkuje po lesích honěj bez mojí pomoci. Pirát samozřejmě neztotožněn, takže v podstatě maj fotky auta a udání fízlů, co jeli okolo. A samozřejmě pokud to komukoliv pomůže tak jednině dobře.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #1 kdy: 02 Července 2021, 00:30:28 »

Prosím zaznamenejte jejich mentální kotrmelce, až se budou snažit vypotit na základě čeho jste se měl jako provozovatel dopustit porušení zmíněného zákona o ochraně přírody jak zmiňují v příkazu.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2021, 15:17:28 »

V jiné CHKO to koncipovali jako porušení vjezdu do zóny. A to, že je za zákazem stojící auto už je bráno jako porušení toho zákazu a je to myslím i soudem posvěcené a sprdelizovatelné, tedy to možná nepůjde odbýt tak snadno.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8559.msg92806#msg92806
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #3 kdy: 02 Července 2021, 16:54:10 »

Díky za poznámku a odkaz na materiál, koukal jsem na to rozhodnutí a vidím, že Vás obtěžoval přímo úřad na základě 361, kdežto u Mě to řešej přímo ochranáři podle jejich nějakýho zákona, kde automaticky místa mimo komunikace považujou na zákazy vjezdu a nikde tam nemaj ani jednu značku. Proto si myslim, že by mohli jít velmi snadno setřepat. Samozřejmě pochybnost hlodá, ale zkusim je. Ve spisu jsou oznámení od okolojedoucích policajtů a fotky auta na plácku v lese hned u silnice, kde kdyby mi někdo neřekl, kde to je, tak to jde vyfotit pomalu u každýho lesa :-D. V případě zájmu můžu anonymizované věci ze spisu nasdílet a v tom případě bych požádal adminy o přesun.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #4 kdy: 02 Července 2021, 18:47:08 »

@Jan Novák: Ve Vámi odkazovaném případě to ale byla asfaltka a účelová komunikace, zatímco zde se v tom Příkazu přímo říká "mimo silnice a místní komunikace".
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #5 kdy: 02 Července 2021, 23:15:52 »

Toto řízení vyhrajete celkem snadno, neboť je vedené přímo proti vám, takže stačí se nepřiznat. Agentura ochrany přírody (nebo co to je za bordel orgán) zároveň není příslušná k tomu projednat přestupek podle ZPPK, neboť k tomu jsou dle § 124 odst. 5 písm. k) příslušné úřady obcí s rozšířenou působností.

Proti příkazu podejte odpor a následně zkuste "Agenturu" potahat co nejdéle, aby kdyby přece jen postoupili orgánu příslušnému k projednání, se přestupek provozovatele již blížil prekluzi.
Edit: zmiňujete, že to je "někde v lese" - pokud je to bezpečně mimo režim ZPPK, tak to bude rychlý game over.
« Poslední změna: 03 Července 2021, 00:11:00 od IZS »
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #6 kdy: 03 Července 2021, 08:58:08 »

No já si myslím, že by to bezpečně mimo ZPPK mělo být, protože tenhle správně nazvanej(bordel orgán) si podle §78 toho jejich nablblýho zákona cituji: vykonává státní správu v ochraně přírody a krajiny v rozsahu působnosti obecních úřadů, pověřených obecních úřadů, obecních úřadů obcí s rozšířenou působností a krajských úřadů, není-li podle tohoto zákona příslušné Ministerstvo životního prostředí. A i policajti, který jim to oznamovali  jim to v oznámení přehodili, jako že to je jejich a domnělý přestupek se stal v CHKO 2. Nevěřím tomu, že by se toho jinak fizlové nechytli a nehodili to tu některýmu z místních prachychtivejch úřadu. 
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #7 kdy: 03 Července 2021, 10:51:51 »

Je to urcite mimo ZPPK a bez objektivni odpovednosti. Staci odmitnout vypovidat z duvodu ze bych mohl sobe nebo osobe blizke..

Jedna se o prestupek podle zak. 114/1992 Sb. V CHKO a NP se obecne nesmi stat autem mimo zpevnene komunikace s vyjimkou zastaveneho uzemi a zastavitelnych ploch.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #8 kdy: 06 Září 2021, 12:42:25 »

Zdravím všechny, příběh zdá se bude mít pokračování, protože ačkoliv se ode mě úřední parazit u ústního jednání nic nedozvěděl a sám přiznal, že nemůže pokračovat v práci, tak já jsem se dozvěděl, že mi znova pošle příkaz na pětikilo a když znova podám odpor, což se určitě stane, tak to prej pošle ministerstvu.  :D, tak sem moc zvědavej co vymyslí. Přijde mi to poněkud podivný,ale co už. 
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #9 kdy: 06 Září 2021, 14:48:34 »

Zdravím všechny, příběh zdá se bude mít pokračování, protože ačkoliv se ode mě úřední parazit u ústního jednání nic nedozvěděl a sám přiznal, že nemůže pokračovat v práci, tak já jsem se dozvěděl, že mi znova pošle příkaz na pětikilo a když znova podám odpor, což se určitě stane, tak to prej pošle ministerstvu.  :D, tak sem moc zvědavej co vymyslí. Přijde mi to poněkud podivný,ale co už.
A audio záznam té konverzace máte? To vypadá, že se pokusí jinak kvalifikovat projednávaný přestupek.
To, že obecní parazit lže poznáte z toho, že hýbe ústy.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #10 kdy: 06 Září 2021, 15:23:33 »

@Jan Novák: audio záznam mám určitě, teda nahrávání bylo zapnuto, a pro jistotu prověřim a zaarchivuju. S tím lhaním je to docela trefný :-D
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #11 kdy: 08 Září 2021, 10:38:29 »

Jestli se tady chcete kočkovat s orgány, tak OK, jinak nějak nevidím důvod jim psát něco jiného než odpor, natož někam chodit či se zůčasťnovat ústních jednáních atd.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #12 kdy: 07 Října 2021, 20:06:22 »

zdravím po delší odmlce a rád bych požádal zkušenejší o radu, protože mi přijde, že to co mi přišlo je tak trošku zmatený a zpatlaný dvě věci dohromady. Pokud dobře vím, tak odvolání se podává ne k usnesení ale až k rozhodnutí a v podstatě tady nevím ani k čemu bych se měl odvolávat, protože sem se nic z usnesení nedozvěděl a nemám se proti čemu zatím odvolávat. POkud se nepletu tak jediný co tady můžu je se vyjádřit k podkladům, a maximálně je nechat doplnit do spisu jedno potvrzení, který jim do toho definitivně hodí snad vidle a toť podle mě vše co jde teď udělat. Pokud se mýlím budu rád za usměrnění.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #13 kdy: 07 Října 2021, 20:11:08 »

Usnesením nazýváme takovou formu rozhodnutí, která je využívána v případech, kde není stanoven jiný druh rozhodnutí (§ 167 odst. 1 OSŘ) – tím rozumíme nejenom rozsudek, ale např. také platební rozkaz. Vzhledem k tomu, že jsou náležitosti usnesení méně striktní (v některých případech dokonce zcela diferenciované), než náležitosti rozsudku, je forma usnesení využívána v širší škále výroků. Tímto je umožněno mnohostranné využití tohoto rozhodnutí, což ovšem může vést k jisté nevýhodě. Jelikož má usnesení mnoho forem využití, nemůže být v zákoně taxativně vyjmenován seznam případů, kdy soud rozhoduje usnesením - § 167 odst. 1 je tak pouze demonstrativní. I přesto je zde však vidět určité rozložení jednotlivých druhů usnesení do konkrétnějších skupin – usnesení, kterými se rozhoduje ve věci samé (viz výše), usnesení, jimiž se řízení končí (např. zastavení řízení), rozhodnutí překračující rámec vedení řízení, přestože jsou procesní povahy (např. řízení zahájená z úřední povinnosti tzn. bez návrhu, usnesení o nákladech řízení apod.) a konečně usnesení týkající se právě vedení řízení samotného (zde se obvykle jedná o poměrně jednoduchá rozhodnutí, kterými se stanovuje postup v řízení např. určení konkrétního termínu jednání).[4]

https://wiki.iurium.cz/w/Z%C3%A1kladn%C3%AD_formy_soudn%C3%ADch_rozhodnut%C3%AD
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v CHKO
« Odpověď #14 kdy: 07 Října 2021, 20:41:55 »

zodiiac: Jediný důvod, proč je to usnesení (a ne pouze obecný přípis informující o shromáždění podkladů a možnosti uplatnit nějaká práva) je stanovení lhůty 14 dní. Jde o procesní usnesení podle § 39(1) SprŘ a odvolat se můžete v podstatě proti té lhůtě (resp. obecně proti zákonnosti a správnosti takového usnesení, tedy lze tvrdit, že nebyl splněn či naplněn některý z předpokladů určení lhůty k provedení úkonu).

Jinak se nedivím vašemu zmatení, skutečně to mají divně spatlané dohromady. Pokud by měli trochu cit jednak pro formální čistotu, a jednak pro srozumitelnost pro průměrného adresáta, tak by tu informativní část od stanovení lhůty oddělili.

K samotné taktice - pokud na ÚJ padlo a v protokolu je zachyceno, že vy jste tam nezaparkoval (případně v nějaké slabší podobě, že to z žádného podkladu neplyne a vy k tomu nic sdělovat nebudete), asi skutečně nemá smysl se znovu k něčemu vyjadřovat. Na druhou stranu, nic se tím ani nezkazí.

Odvolávat se proti tomu usnesení o lhůtě (případně paralelně s tím žádat o prodloužení lhůty podle § 39(2) SprŘ) sice nemusíte, ale na druhou stranu, pokud si s nimi chcete trochu zašpásovat, taktéž se tím nic nezkazí. Možná budete první v historii úřadu, kdo se proti stanovení lhůty odvolal :)

fu: Citujete z nějaké obecné procesualistiky zaměřené na soudní proces. Ne že by tam nebyly s přestupkovým/správním řízením společné rysy, ale faktem je, že v těch formách úkonů není žádný extra systém, ani letitý praktik si u méně běžných typů řízení nebude bez konzultace se zákonem jist, kdy se rozhoduje rozsudkem, rozhodnutím, usnesením či nějakou speciální formou, komu se doručuje, zda a jaký tam je opravný prostředek ...
IP zaznamenána