30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sprdel 2015  (Přečteno 66564 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #30 kdy: 12 Února 2015, 10:35:02 »

Dáváte nám šibeniční termíny.. do zítra to nastudovat a zpracovat nezvládnu.
IP zaznamenána

mikov

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #31 kdy: 19 Února 2015, 18:17:56 »

Borci, mám tu k řešení jednu sprdelí výzvu dorazivší kamarádce (http://dj-bobr.net/imageshack/vyzvaprovozovateli.jpg), místo a čas špatného parkování Praha / uprostřed prosince 2014, vlastník vozidla trvalým pobytem v malé východočeské vísce. Platí ještě stále axiom, že ve velkých městech úřady nestíhají a správnou variantou je tento dopis zcela ignorovat? :)

Mám stejný dotaz jako předchůdce - došel stejný papír na 600,- za špatné parkování počátkem ledna 2015 v Praze. Ovšem majitelem vozidla je firma - s.r.o., a šéf mě možná maximálně pomůže tak, že sdělí kdo řídil - pravdivě, dle kodexu firmy.
Lze s tím pak něco dělat dál? Ale asi to nemohu nechat dojít tak daleko aby se to vrátilo jako sprdel na firmu, měl bych pak průšvih.
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #32 kdy: 19 Února 2015, 19:05:48 »

Za odmítnutí výpovědi, kterou si můžete přivodit postih se ve firmě trestá? Tak to je pak asi potřeba zvolit, kde bude mírnější trest.  :-X
IP zaznamenána

mikov

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #33 kdy: 19 Února 2015, 20:06:36 »

Za odmítnutí výpovědi, kterou si můžete přivodit postih se ve firmě trestá? Tak to je pak asi potřeba zvolit, kde bude mírnější trest.  :-X
Taky si myslím, že bude asi lepší to zaplatit - všichni mají svých problémů dost, a nikdo nebude řešit problémy někoho jiného.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #34 kdy: 19 Února 2015, 22:01:07 »

Dáváte nám šibeniční termíny.. do zítra to nastudovat a zpracovat nezvládnu.

Ano, to mi došlo. Nechal jsem to být a čekám co ted přijde v obálce...
IP zaznamenána

dreamer

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #35 kdy: 09 Března 2015, 19:15:26 »

Zdravím vespolek.
Praha po mě chce peníze za strašlivých 102 na 80 a úřednice odpovídá takřka obratem, kam se podělo to nestíhání? Nicméně stalo se to v červnu 2014, takže by to mělo prekludovat ještě po roce.
Klasicky přišel papír na udání řidiče a nebo výpalné, už v červnu, odignorováno.
Teď v únoru se probudili, přišla výzva k podání vysvětlení na magorsrátu, na to jsem jim napsal že odmítám podat vysvětlení, přišel příkaz o uložení pokuty za správní delikt, podal jsem odpor a žádost o kopii spisu.
Jako poslední dorazilo vyrozumění o možnosti vyjádřit se před vydáním rozhodnutí, termín je za týden.
Do této doby jsem plus mínus jel podle načtených věcí, ale tady už si nevím rady, aby mě nenachytali na něčem co jsem nevěděl. Nejlépe bych to řešil aniž bych se s nimi viděl osobně, když pracují oni, tak já taky, a brát si kvůli tomu volno moc nejde. Navíc mě trochu děsí že to za měsíc stihli dotáhnout až sem, i když si více méně jen posíláme šablony...
Napadá mě do toho nějak zakomponovat nehodu, auto je omlácené dost, ale nevím jak na to, poradí někdo?
Děkuji mnohokráte
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #36 kdy: 09 Března 2015, 20:17:02 »

Praha po mě chce peníze za strašlivých 102 na 80 a úřednice odpovídá takřka obratem, kam se podělo to nestíhání?

To už tu mělo víc lidí.. dokud to jde řešit jen doplněním údajů do nějaké šablony a odesláním tak reagují obratem  :)

Teď v únoru se probudili, přišla výzva k podání vysvětlení na magorsrátu, na to jsem jim napsal že odmítám podat vysvětlení

Škoda.. mohlo být zajímavé použít ping pong.

Jako poslední dorazilo vyrozumění o možnosti vyjádřit se před vydáním rozhodnutí, termín je za týden.

A nic dalšího?
Podobá se to tomuhle případu? http://30kmh.cz/index.php?topic=1098.0 (hlavně viz strana 3 o dokazování)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #37 kdy: 09 Března 2015, 20:47:35 »

Teď v únoru se probudili, přišla výzva k podání vysvětlení na magorsrátu, na to jsem jim napsal že odmítám podat vysvětlení, přišel příkaz o uložení pokuty za správní delikt, podal jsem odpor a žádost o kopii spisu.

Odmítnout podat vysvětlení je v těchto případech vždycky blbost. Chce to někoho naprášit - mrtvolu, cizince, kolegu, alespoň je to na chvíli zaměstná.
IP zaznamenána

dreamer

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #38 kdy: 09 Března 2015, 22:29:54 »

Nic jsem z korespondence nevypustil, ze strany úřadu: výzva podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
k prověření došlého oznámení od orgánu, příkaz, vyrozumění o možnosti vyjádřit se. Co chybí?
Ve spisu je pár fotek z radaru kde to vypadá že řídí někdo ze Zimbabwe, ověřovací list radaru a nějaké screenshoty z programů o autě a o mě. I tak to má 38 stran, takže můžu nahrát a poslat SZ, nebo budu zítra celý večer anonymizovat :D
Stran podobnosti s vláknem - je tam stejný průběh úkonů, ústní jednání se nekonalo, jen kolega to má o level zábavnější o tu blahoslavenou úřednici...
IP zaznamenána

dreamer

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #39 kdy: 09 Března 2015, 22:31:19 »

Odmítnout podat vysvětlení je v těchto případech vždycky blbost. Chce to někoho naprášit - mrtvolu, cizince, kolegu, alespoň je to na chvíli zaměstná.
Příště budu chytřejší, ale po Praze toho autem zas tolik nenajezdím, takže tohle je první kontakt... Průser bude, až budou tyhle kamery brát i značku co je jen vzadu :D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #40 kdy: 09 Března 2015, 23:24:59 »

Nic jsem z korespondence nevypustil, ze strany úřadu: výzva podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
k prověření došlého oznámení od orgánu, příkaz, vyrozumění o možnosti vyjádřit se. Co chybí?
Tak jim pošlete udivený dopis že děkujete za možnost se vyjádřit, ale jste z ní zmatený. Jako účastník řízení musíte být informován o provádění důkazů a máte právo být u něj přítomen. Protože jste informován nebyl tak předpokládáte že žádné důkazy ještě nebyly provedeny a tak nechápete k čemu se máte vyjádřit.

A jsem zvědavý co se pak stane  ;D
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #41 kdy: 10 Března 2015, 09:11:40 »

Pravděpodobně přijde rozhodnutí a v lepším případě bude v jednom odstavci odůvodnění nějaká debilní odpověď.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #42 kdy: 10 Března 2015, 10:51:22 »

A to by bylo ideální protože pak si počtou v odvolání  :)
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #43 kdy: 10 Března 2015, 12:09:03 »

Zdravim, ted jsem taky trochu zmateny. Take to bylo prikaz, odpor a ted na poste lezi moznost vyjadrit se k podkladum. Nicmene spolecne s odporem jsem byl nahlizet do spisu. To ale predpokladam neznamena
Citace
Jako účastník řízení musíte být informován o provádění důkazů a máte právo být u něj přítomen.
? Takze v pripade rozhodnuti to znamena, ze dukazy nebyly provedeny? Jedna se o fotku, oznameni od MP atd.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #44 kdy: 10 Března 2015, 14:17:47 »

cestmir:

Provedení důkazu je postup kterým se z něčeho stane důkaz.
Co jsou důkazy a jak se získávají stanoví správní řád a věnuje tomu šest paragrafů (§51-56).

O provádění důkazů by měl účastník být informovaný předem.
I když zase ministerstvo vnitra došlo nevím na základě čeho k závěru že o provádění důkazů v písemné formě se účastník informovat nemusí.
Takže asi to nějak okecají.

Ale pořád zůstává to že jestli tam mají úřední záznam tak ten nelze použít jako důkaz.
IP zaznamenána