30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sprdel 2015  (Přečteno 66459 krát)

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Sprdel 2015
« kdy: 19 Ledna 2015, 09:52:48 »

Dobrý den,
prosím o radu. překročení rychlosti na Strakonické o 44kh/h. Oznámení o přestupku (jde to ted v Praze rychle, do 30dnů přišlo), odpověděl jsem že nevím kdo uvedené vozidlo řídil .Dále přišlo rozhodnutí. Podal jsem odpor. Dále, výzva na podání vysvětlení, byl jsem osobně podat vysvětlení = nahlásil jsem mrtvolu. A ted přišlo rozhodnutí že jsem spáchal Sprdel, protože nahlášená osoba po odporu je mi k hovnu, páč jsem poprvé nahlásil že nevím kdo řídil. Co ted ? Děkuji
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2015, 12:34:19 »

Sdělit, že nevím kdo řídil, je opravdu chyba, ale neznamená to konečnou.
Prvně asi přišel příkaz, proti kterýmu jsi podal odpor a teď už teda prvoinstanční rozhodnutí? Máš k dispozici spis?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2015, 14:17:01 »

To byla kravina jim říkat že nevíte kdo řídil.
Máte štěstí že nemáte na krku další pokutu protože jako provozovatel máte povinnost vědět kdo řídil.

Když odpustek (Výzva k uhrazení určené částky) nechcete platit ani napráskat řidiče tak to aspoň ignorujte.

Ale i nejdřív vypovědět že nevím a potom dodat jméno je vysvětlitelné.. třeba jste si pak vzpomněl. Nebo si to následně zjistil.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2015, 14:41:02 »

Děkuji za odpovědi. Ano, udělal jsem chybu hned na začátku, bohužel. Advokát říkal že je naprostá chyba kdykoliv říkat že nevím kdo řídil. Vždy je důležité říci že vím kdo řídil, ale že jim to nemohu sdělit. Mám kompletní kopii spisu. Do pátku 23.1.2015 (do 15dnů) mohu podat odvolání. Advokát radí, raději zaplatit, může hrozit exekuce. Vozí se na mé chybě, že jsem neřekl hned kdo řídil. Platím si  pojištění právní odpovědnosti, pojištovna využila paragrafu v pojistné smlouvě, a to že jsem hned od začátku nespolupracoval s pojišťovnou a udělal tak vlastní blbostí chybu (nevím kdo řídil), tudíž vyhlídky na úspěsný soudní proces je mizivej, takže smolík. Co dál, mám chut se s nima tahat do aleluja a samozřejmě pokutu nezaplatit. Ještě je problém v tom že trvalou adresu mám psanou u tchána a veškerá korespondence chodí k němu domů, případní exekuce a problémy jdou na jeho barák, to mě vadí nejvíce...
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2015, 15:47:03 »

Advokát se za vás má prát, to je nějakej vykuk teda.
Žádná exekuce nehrozí, ta vzniká až na základě nařízeného výkonu rozhodnutí. Klidně se bijte dál, záleží, co je ve spisu a na čem postavit odvolání.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2015, 16:15:20 »

Takže je to DASka? To by tak odpovídalo...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2015, 16:34:46 »

Podané odvolání má odkladný účinek a rozhodnutí nebude pravomocné. Exekuce určitě nehrozí.

Ale s pomocí v dalším boji to není lehká situace.. Už jste to řešil svépomocí, použil i neoptimální postupy a nechal to dojít do rozhodnutí a poslední termín odvolání je v pátek.
Nevím jestli někdo zvládne se seznámit s případem a napsat odvolání aby šlo v pátek poslat (hlavně tady kde to lidi dělají ve volnu a musejí se vedle toho nějak živit).. na mě to je moc šibeniční termín.

Ale nabízí se poslat blanketní odvolání a tím by se získal čas na sepsání argumentace.

Blanketní odvolání znamená že se jim pošle kdo, proti čemu a v jakém rozsahu se odvolává a že důvody budou upřesněny později.
Úřad by správně měl vyzvat k doplnění podání a pak se jim pošle celé odvolání.

Je riziko že to úřad neudělá, předá na kraj odvolání bez odůvodnění a kraj to shodí.
V tom případě by se muselo jít k soudu, ale šance na úspěch jsou tam velké a u SPRDELu není ani takový problém s právní mocí rozhodnutí v mezidobí protože nejde o řidičák.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2015, 08:06:30 »

Díky pánové. pojištění je AXA. Pokud tedy podám odvolání v pátek s tím že vysvětlení dodám, co napsat do vysvětlení ?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2015, 11:22:05 »

ono zachraňovat chyby po "někom" se samozřejmě nikomu nechce  ;) ( s čestnou vyjímkou tohoto fora )

prostě když už si to pojištění platíte, tak první dopis který přijde oskenuji a pošlu pojišťovně
že to taky nemusí dopadnout je jiná, ale...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #9 kdy: 23 Ledna 2015, 00:19:10 »

Borci, mám tu k řešení jednu sprdelí výzvu dorazivší kamarádce (http://dj-bobr.net/imageshack/vyzvaprovozovateli.jpg), místo a čas špatného parkování Praha / uprostřed prosince 2014, vlastník vozidla trvalým pobytem v malé východočeské vísce. Platí ještě stále axiom, že ve velkých městech úřady nestíhají a správnou variantou je tento dopis zcela ignorovat? :)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2015, 06:28:24 »

Ano, v připadě hl. m. se nic nezměnilo.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #11 kdy: 23 Ledna 2015, 11:23:30 »

takže jsem podal odpor, s tím že důvody budou sděleny později, takže počkám až mě vyzvou k podání vysvětlení. Co si na ně mám nachystat, jak nejlépe postupovat ? Děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #12 kdy: 23 Ledna 2015, 13:20:11 »

To bylo rozhodnutí nebo příkaz?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #13 kdy: 23 Ledna 2015, 19:40:46 »

Z předchozích příspěvků vyplývá, že jde patrně o rozhodnutí na sprdel.

takže jsem podal odpor, s tím že důvody budou sděleny později, takže počkám až mě vyzvou k podání vysvětlení. Co si na ně mám nachystat, jak nejlépe postupovat ? Děkuji.

Já to trochu přeložím :)
Bylo podáno blanketní odvolání a počká až ho vyzvou k doplnění.

Nejlepší postup je zkouknout odvolání od jkrause, která jsou zde na foru a to své přizpůsobit, pokud se tedy někdo nenabídl s pomocí.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 2015
« Odpověď #14 kdy: 23 Ledna 2015, 20:50:12 »

Pánové, jaký je prosím aktuální stav SPRDELí? Přišlo mi teď z konce minulého roku brutálních 101 na 80 km/h v Praze - Lochkov tunel. Nejdříve přišla výzva na výpalný, což jsem ignoroval (asi 3 nebo 4 takhle úspěšně vyhnily) a nyní se magistrát činní výzvou a mám udat do 15 dnů řidiče.
Jakožto jednatel jim můžu odpovědět co chci.

Přečetl jsem tu snad všechno, ale přecejenom u té SPRDELe je to složitější... Mám se tedy 15. den napráskat, a pak nějak řešit jako přestupek, nebo to mám ignorovat a překlopit na SPRDEL? Nebo jinač? Předpokládám, že teď je na spis ještě brzo že?

Díky
IP zaznamenána