30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nutnost vyzvat k doplnění blanketního odvolání?  (Přečteno 2502 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Nutnost vyzvat k doplnění blanketního odvolání?
« kdy: 28 Května 2021, 18:56:23 »

15.02.2021 - Sprdelní rozhodnutí SO1 č.j, ODSČ-66383/20-126 (samotná věc řešena v jiném (neveřejném) vlákně)
26.02.2021 - Blanketní odvolání
12.04.2021 - Usnesení č.j. ODSČ-66383/20-162 (a zároveň výzva k doplnění blanketního odvolání)
19.04.2021 - Blanketní odvolání proti usnesení č.j. ODSČ-66383/20-162 (a zároveň doplnění odvolání proti rozhodnutí č.j, ODSČ-66383/20-126)
24.05.2021 - Rozhodnutí SO2

Paraziti se vykašlali na to mne vyzvat k doplnění blanketního odvolání a ještě to drze přiznávají. Má smysl podávat správní žalobu?
« Poslední změna: 28 Května 2021, 19:12:58 od Číkus »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Nutnost vyzvat k doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2021, 00:03:12 »

Mám obdobný případ, zatím jsem u blanketního odvolání a čekám na rozhodnutí SO2 (bez výzvy k doplnění).
Takže já ještě nevím, naopak asi uvítám info o postupu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nutnost vyzvat k doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2021, 03:36:53 »

Paraziti se vykašlali na to mne vyzvat k doplnění blanketního odvolání a ještě to drze přiznávají. Má smysl podávat správní žalobu?
Samostatně proti tomuto usnesení nejspíš správní žalobu podat nejde - jde o úkon, kterým se jen upravuje řízení (srov. § 70(c) SŘS), tedy žaloba proti rozhodnutí je vyloučena. Občas takový procesní úkon může být nezákonným zásahem (např. výzva k osobní účasti na jednání/kontrole, kde hrozí předvedení, nebo odmítnutí nahlížení, má-li dopady mimo probíhající řízení), judikatura NSS je v tomto dosti kazuistická a ne příliš logická, ale v konkrétní věci je vcelku jasné, že sebedůmyslnější konstrukcí se z toho dotčení veřejných subjektivních hmotných práv nevyčaruje. Tedy nejde ani zásahová žaloba.

Jediný způsob, jak tohle rozhodnutí napadnout, je tak až v rámci žaloby proti pravomocnému rozhodnutí v podkladové věci, jakožto vadu řízení. A moc velké naděje to mít nebude (jednak proto, že se soud nejspíš ztotožní s odůvodněním, že Číkus nemá nárok na pomoc s některými vadami podání, ale současně by bylo nutné prokázat, že to nějak fakticky narušilo řízení, např. nemožností uplatnit nějaká účastnická práva).
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nutnost vyzvat k doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2021, 10:17:49 »

Paraziti se vykašlali na to mne vyzvat k doplnění blanketního odvolání a ještě to drze přiznávají.
A poslali vám aspoň info, že to postoupili SO2?

Mám jedno řízení ve stejné fázi a parazit drží radiový klid, žádná výzva, žádné postoupení SO2... Tak nevím, jestli je to nepozorností parazita nebo je v tom nějaká kulišárna.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nutnost vyzvat k doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #4 kdy: 31 Května 2021, 17:49:02 »

Tak ještě můžu zkusit námět na přezkum.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nutnost vyzvat k doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2021, 12:18:56 »

Moje úvaha v těchto věcech vede po směru, že oruad je povinen požádat o odstranění vad podání jakožto pomoc účastníku, pokud udělá chybu, nebo to nezná. Jenže todle ti napíšou jednou, navíc už skoro všude v poučení uvádí, jaký náležitosti to má mít. Proč ti to psát znova, když uděláš to samýho znova? Poučenej už jsi byl dostatečně.

Pokud podáváš v jednom řízení blankety opakovaně, nabíháš si sám sobě na vidle a pokud to budeš žalovat, taky by ses mohl dočkat rozsudku, kterej to zkurví všem, protože tady je obstrukční snaha evidentní, to se na mě nezlob.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek