30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stopka- SO rovnou předvolává.  (Přečteno 8986 krát)

libca

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Stopka- SO rovnou předvolává.
« Odpověď #15 kdy: 16 Září 2021, 15:17:34 »

dobrý den, jak pokracuje téma?
IP zaznamenána

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Stopka- SO rovnou předvolává.
« Odpověď #16 kdy: 17 Září 2021, 11:15:11 »

Ve stručnosti:
nahlédl jsem do spisu, ve spise videozáznam nebyl ( dle oznámení od Pčr jeden PACh čučel přes dalekohled, druhej jen očima) stejně jako soupiska (absenci soupisky jsem zaprotokoloval + je to dobře zaznamenáno na zvukovém záznamu který jsem při nahlížení pořizoval), a poté  jsem se písemně vyjádřil ke skutečnostem ve stanovené lhůtě- viz poučení -
"1) Žádný  přestupek se nestal, vozidlo bylo v souladu se pravidly silničního provozu, zejména § 22 (4) 361 2000 Sb. A přílohou 1 vyhlášky č. 294/2015 Sb., zastaveno na místě s náležitým rozhledem do křižovatky a to  před hranicí křižovatky, která byla označena značkou V 6b. Teprve po ujištění, že je možné v souladu s výše uvedenými předpisy odbočit vlevo, bylo odbočeno.
2) Spis v době nahlédnutí (DD.MM.2021) neobsahoval jakýkoli důkaz o spáchání přestupku. Dovoluji si správní  orgán upozornit, že oznámení o přestupku ani ostatní úřední záznamy nelze dle ustálené judikatury použít jako důkaz ve správním řízení např. rozsudek NSS ze dne 22. 1. 2009, č.j. 1 As 96/2008 – 115...„Úřední záznam, v němž je zachyceno vysvětlení osoby získané před zahájením trestního stíhání, neslouží jako důkazní prostředek“...  ; č.j. 3 As 231/2017-49 ; atd.
3) Správní řízení je samo o sobě zatíženo alespoň dvěma vadami:
   A)Absencí jakékoli spoupisky spisového materiálu v době nahlédnutí DD.MM.2021 tj. po téměř X měsících od založení spisu.
   B) Samotné řízení nemělo být vůbec zahájeno. Byl jsem předvolán  k podání vysvětlení z XX.XX.2021 k prověření podnětu  „neboť rozhodné skutečnosti nelze zjistit jiným úředním postupem“. Vysvětlení jsem podal psemně YY.YY.2021 (doručeno na podatelnu fň.fň.2021) ve kterém jsem uvedl, že se žádný přestupek nestal. Mezi předvoláním a zahájením správního řízení  se správní orgán nedozvěděl žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly, že se přestupek stal, proto neměl správní řízení vůbec zahajovat.

Z výše uvedených důvodů navrhuji ukončení správního řízení neboť se žádný přestupek nestal."

 
Nějak si nejsem jistý, jestli  jsem  nezapomněl vyjádření podepsat. :-)

Dále jsem přiložil žádost dle 106 o zaslání kompletní části spisu , která byla do spisu doplněna nebo upravena ode dne(včetně) kdy jsem do spisu nahlédl.
Nyní čekám jak SO zareaguje. (lehce upravený vzor jkraus222)

Ps: Neohlášená návštěva na velectěném úřadě probíhala "skoro až v přátelském duchu". Ve spisu bylo pár fotek na CD, jehož kopii musel pořizovat ajťák sedící v kamrlíku oblepeném  nahotinkami ze kterých by nějaké feministce mohla prasknout žilka :-)
IP zaznamenána

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Stopka- SO rovnou předvolává.
« Odpověď #17 kdy: 30 Září 2021, 12:39:46 »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat  zda žádost o spis dle 106 je vyřizována pod původní spisovou značkou (značkou spisu o který jako účastník řízení žádám) nebo bude mít žádost vlastní řízení a spisovou značku.

Na poště nyní (cca 15 dnů od doručení úřadu výše uvedené žádosti o spis) leží liebesbrief z úřadu který má na starosti výše zmíněný přestupek, v poučení adresáta je jiná spisová značka (aktuálnější, se zkratkou příjmení jiné úřední osoby). Nejsem si totiž vědom jiného důvodu proč by měl se mnou  úřad komunikovat či zahajovat jiné správní řízení.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stopka- SO rovnou předvolává.
« Odpověď #18 kdy: 01 Října 2021, 21:30:31 »

Skoro s jistotou bude mít InfZ žádost vlastní spis (a povede se vlastní řízení o případném odmítnutí). Na druhou stranu viděl jsem v praxi, že se do spisu o přestupku vložila kopie InfZ žádosti na spis.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Stopka- SO rovnou předvolává.
« Odpověď #19 kdy: 06 Února 2023, 18:29:11 »

pokračování: výslech policistů bez mé přítomnosti, dle výpovědí oba viděli pyráta pyrátit avšak nepamatují si jaká byla viditelnost nebo zda byly nějaké překážky ve výhledu a zda koukali skrz dalekohled nebo ne -> SO1 vinen-> odvolání k SO2- rozpory ve výpověďích + vady řízení + požadavek na záznam z kamery opicejního auta -> SO2 to omlátil SO1 o hlavu-> SO1 nejsou důkazy

->WIN
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Stopka- SO rovnou předvolává.
« Odpověď #20 kdy: 06 Února 2023, 19:11:17 »

Gratulace! Podělíte se o příslušné dokumenty? Mohlo by to pomoci ostatním.
IP zaznamenána