30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročená nejvyšší rychlost na dálnici  (Přečteno 5449 krát)

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #15 kdy: 23 Dubna 2021, 08:23:41 »

Jasný no 😕 zkušenost pro příště... Teď si hold počkám jestli to přijde nebo ne
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #16 kdy: 23 Dubna 2021, 09:01:15 »

gymm> Dva bloky je blbost. Pokud by Vás skutečně změřili při překročení o více než 40 km/h mimo obec, oznámili by Vám podezření z toho přestupku (případně i podezření z jiných přestupků) a sdělili Vám, že takový přestupek není možné projednat na místě a že to předají správnímu orgánovi.

Lze tedy očekávat, že už nic nepřijde.

A příště na místě nesouhlasit, neplatit, nepodepisovat, trvat na správním řízení. A ideálně pořídit radarový detektor.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #17 kdy: 23 Dubna 2021, 12:18:43 »

Takže správně by jsem měl dostat na místě 2x blok na pokutu?
Ne. Pokud byste spáchal více přestupků (jízda v pruzích a rychlost) je to v každém případě tzv. souběh (není podstatné, zda jedno- či vícečinný) a měly by být projednány společně a s jednou sankcí. Jelikož překročení o 50+ nelze řešit příkazem na místě, neměla by v takovém případě hlídka vůbec nabízet žádný blok, ani na část toho, co zjistila.

Tolik šedá teorie. Protože ale strom života je zelený, je reálně možné cokoliv, dělat závěry na základě předpokladu, že PČR postupovala v souladu se zákony, je obecně bláhové (předpovědi učiněné na základě přesně opačné premisy by pravděpodobně byly úspěšnější). Nicméně verze, že by měli důkaz o vysokém překročení rychlosti, vůbec to s vámi neřešili (jinak, než smalltalkem typu "kam pospícháte"), ani nepoučili, že to bude někam oznámeno, ale paralelně inkasovali za zástupný zbytkový přestupek, to by byla opravdu hodně divoká teorie. Na 99% nic změřeno nemají a kdybyste je poslal do háje i s tou jízdou vlevo, nejspíš by nic nebylo ani z toho.
IP zaznamenána

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #18 kdy: 23 Dubna 2021, 14:28:56 »

Dobře a děkuju všem co se na diskuzi zde podíleli. Především tedy @hh a @Číkus.
A rozhodně si mnohé rady vezmu i k dalším kontrolám
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #19 kdy: 23 Dubna 2021, 14:48:24 »

Pokud chcete mít klidnější spaní ježdění, nastudujte si u kterých přestupků se hraje o řidičák, např zde:
https://www.12bodu.cz/
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #20 kdy: 23 Dubna 2021, 15:37:34 »



A ideálně pořídit radarový detektor.

Možná je to sem offtopic, ale máte někdo zkušenost s tím, že by antiradar někomu pomohl?
Osobně ho mám cca 15 let, ale asi tak už 6 let jsem ho ani nevyndal z kastlíku a v zásadě místo technického řešení pomocí antiradaru, spoléhám na procesní řešení.
Koupil jsem ho z bazaru za pár tisícovek, Bell Vector 99x tuším.
Asi to bylo tím, že to nebyl EU, ale worldwide model, takže cvrdlikal u každé druhé sámošky.
Samozřejmě u rychlostních tabulí taky a tam citlivost dobrá (odhad 300m).

Ale před úsekovkou Vás neochrání.
Před pojízdnou úsekovkou - Polcamem - taky ne.

O citlivosti na laserové měření mám svoje pochyby.

No a když jsem byl vylapen na dálnici, tak to bylo 3x Polcam, takže bez varování a jednou u Hustopečí zezadu, z auta na sjezdu, takže tam už jsem stejně brzdil na rychlost, ve které by mi neuletěl řidičák

Za tu dobu mne reálně zachránil 1x, na SK, u Malacek, kde parchanti stáli v civilním Audi s  košickou SPZ. A to jsem jezdil do Bratislavy služebně 5 let, pondělí-pátek.

Nakonec se mi spíš osvědčila bdělost ve smyslu sledování aut, která míjím v pravém pruhu, to mne zachránili odhadem min 4x.
Přece jenom Superbů v benzínu, se 4 laufama, nebo skrytýma laufama, sedanů a navrch s divnýma anténama (v dnešní době prutová anténa, ehm), nebo Passatů v opravdu divných barvách laku, v podobné konfiguraci, člověk nepotká mnoho.

Navíc uvnitř pitomci v reflexních vestách přes to jejich battle pyžamo, aby byli fakt rozpoznatelní i při zlomku sekundy

A ještě když se po předjetí za Vás agilně vyloupnou...

No a aby toho nebylo málo, když si dáte Waze a užíváte si, že tu rekognoskaci terénu provedl někdo za Vás

H.

PS: To rozpoznání typu a konfigurace auta zezadu (tvar zadních světel, proporce siluety), při asistenci s databází POI a případnou identifikací čočky kamery vůči pozici světel (zkuste si v noci posvítit bleskem na dalekohled položený na palubní desce auta) a případnou analýzou frekvencí vysílaček Matra na blízkost zdroje, vypadalo jako zajímavý inženýrský problém, akorát Waze (a moje lenost) to společně zabili

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #21 kdy: 23 Dubna 2021, 18:13:59 »

S AR jezdím, 2x mě zachránil v Brně na Hradecké. Aby nehlásil info. tabule lze vypnout, ale některé jsou vybaveny fotoaparátem kvůli rozlišení typu vozidla. Totožný typ tabulí nabízí výrobce v úpravě, která by měla umožnit vymáhat(jestli je to s nálepkou CMI, legální netuším). Samozřejmě na AR nespoléhám stoprocentně. Nechci se zbytečně nachytat, stačí polevit v ostražitosti například v Ivančicích...
IP zaznamenána

foji

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #22 kdy: 19 Května 2021, 11:41:54 »

AR mám ve všech autech už 5 let a za tu dobu mám vyšší desítky případů kdy mě upozornil na Ramer 10C a asi desítku blokací měření laserem. Pohybuju se v oblasti zvýšené represe.

Pol-Cam v S2/P36 je už na ústupu, auta už mají vysoký kilometrový nájezd.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #23 kdy: 19 Května 2021, 12:03:04 »

Aby nehlásil info. tabule lze vypnout, ale některé jsou vybaveny fotoaparátem kvůli rozlišení typu vozidla. Totožný typ tabulí nabízí výrobce v úpravě, která by měla umožnit vymáhat(jestli je to s nálepkou CMI, legální netuším).

Je to tak, také jsem si všiml, že se najednou začaly objevovat info tabule i s objektivem. V současné době to afaik nelze použít pro vymáhání pokut kdyby chtěli, ale technicky je to zjevně ready.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #24 kdy: 19 Května 2021, 12:42:56 »

Už jsem to jednou psal. Tyto info. tabule s kamerou jsou většinou umístěny v místě, kde je zvažováno umístění radaru, či úsekového měření. Sbírají údaje o počtech porušení rychlostního limitu. Kamera tam je od toho, aby mohli pro objektivnost databáze odfiltrovat recidivisty. Pokud zjistí 5000 překročení za rok, tak se jim dle toho vyplatí instalovat kasírovací radar. Ale pokud zároveň zjistí, že 4000 překročení z těch 5000 má na svědomí 6 vozidel, které tam jezdí pravidelně, tak jim vyjde jen 1000/rok a už to nebude tak pozitivní.
IP zaznamenána

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #25 kdy: 03 Ledna 2022, 00:42:46 »

Jen pro info všem, bude to 8. měsíc od pokuty +- A zatím nedorazila. :-)
IP zaznamenána