30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Omezeni provozu uradu, zmena trvaleho bydliste  (Přečteno 10470 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni provozu uradu, zmena trvaleho bydliste
« Odpověď #45 kdy: 29 Července 2021, 13:03:18 »

Z tohoto důvodu považuji za geniální uznávaný/kvalifikovaný (díky kolizi evropských a českých vyhlášek/zákonů je v tom názvosloví bordel) elektronický podpis, který prostě nelze přenést na jiný dokument. Stojí za zamyšlení, proč stát odmítá poskytovat podpis (na rozdíl od datovek) zadarmo všem občanům.. Tbh mi přijde absurdní, že rukou psaná čmáranice má takovou právní váhu.
« Poslední změna: 29 Července 2021, 13:05:17 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 642
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Omezeni provozu uradu, zmena trvaleho bydliste
« Odpověď #46 kdy: 29 Července 2021, 17:23:48 »

No a jak teda na tu kartičku tu čmáranicu dostat? Kdokoli si s tím může dělat cokoli jakmile to tam už jednou je, takže to znamená nečmárat na prkno nikdy, ani tadydleto co pak natisknou na kartičku.

Naprosto stejně argumentuju s jakejmakoli biometrickejma údajema, počínaje otiskama. Že nějakej panák tvrdí, že to je unikátně uložený jenom na čipešku? Zaprvý teda kdokoli si čipešek může přečíst, ten si to z něj následně může uložit, a za druhý, nelze věřit systému ani dobrejden, nejsou žádný záruky, že to tam někde není, kde by s tím někdo nemohl manipulovat. A přesto to bylo bez většího zájmu zpovinovaný pro všechny? Zatímco se sem furt hrnou statisíce krimigrantů bez jakýhokoli dokladu a dělají si tady co chcou?

Něco mi řiká, že další výměna kartičky bude eště zajímavější dobrodužství. Doufám, že už se tady ten bordel do té doby rozsype.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni provozu uradu, zmena trvaleho bydliste
« Odpověď #47 kdy: 29 Července 2021, 17:38:48 »

Pokud podlehnete tak jim na tu dětskou tabulku alespoň nacmarejte kosočtvereček :)  zase takový specialni podpisový vzor jen pro potřeby úřadu je k nezaplacení :)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni provozu uradu, zmena trvaleho bydliste
« Odpověď #48 kdy: 29 Července 2021, 20:26:51 »

V jistém velkoobchodě kreslím prasátko, nebo tam mají Miloše Zemana......Samozřejmě, státní správa to není..
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 642
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Omezeni provozu uradu, zmena trvaleho bydliste
« Odpověď #49 kdy: 30 Července 2021, 01:42:18 »

Pokud podlehnete tak jim na tu dětskou tabulku alespoň nacmarejte kosočtvereček :)  zase takový specialni podpisový vzor jen pro potřeby úřadu je k nezaplacení :)
Není to snadný, zkoušel sem letmo třeba pár křížků, spouští se hysterickej ryk podobnýho typu, jak dyž jim tam někdo nechce kreslit vůbec nic.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni provozu uradu, zmena trvaleho bydliste
« Odpověď #50 kdy: 30 Července 2021, 08:23:58 »

Babiznu co mi chce mluvit do podpisového vzoru bych chtěl potkat... Ještě, že je Havel mrtvej, jinak by ho umlátily úřednice na dokladech.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni provozu uradu, zmena trvaleho bydliste
« Odpověď #51 kdy: 10 Září 2021, 00:29:47 »

Úřad reagoval a moji korespondenci vyřizuje JUDr. Ta se ke mě samozřejmě chová přesně tak, jak bych od kolaboranta s titulem očekával. Pro úplnost uvádím přesnou verzi mojí repliky k předchozí odpovědi úřadu a také anonymizovanou odpověď úřadu, kterou jsem vyzvedl na poště dnes.

Ještě nemám sepsanou reakci, ale na celém dokumentu spatřuji:

1. Úřad se mě snaží vypodobit jako násilnického potížistu, kterého na místo přijela pacifikovat městská policie a jen díky hrdinnému výkonu a ledovému klidu všech ostatních nebylo potřeba použít na mě donucovací prostředky.

1.1 Divákům, kteří se do tohoto příběhu zapojili až teď bych chtěl sdělit, že hlídku MP jsem na místo přivolal já, protože úřednice, která se do vyřizování mého podání zapojila a stala se tedy úřední osobou v řízení, odmítala sdělit svojí totožnost a strážníky jsem na místo přivolal právě z důvodu zjištění totožnosti osoby. Narozdíl od zaměstnankyň úřadu jsem strážníkům neskákal do řeči, nehádal se s nimi a uposlechl zákonných výzev. Ostatně ze záznamu jsou buranské projevy úřednic dobře patrny. Pokud jsem někde setrvával, tak proto, že mě k tomu strážníci vyzvali, nebo mě nikdo nevyzval k odchodu. Celý ten odstavec mi přijde jako nějaká příprava na potenciální damage control, pokud by došlo k medializaci.

2. Stále nikdo nechápe, že si nestěžuji na postup úřadu při změně adresy trvalého pobytu, ale na postup úřadu při přijímání podání. Podle mě už to musej dělat naschvál.

3. Úřad stále opakuje, že pracovnice podatelny není oprávněnou úřední osobou a nemůže vyřizovat správní úkony, ale zároveň argumentuje tím, že pracovnice podatelny tedy rozhoduje o tom jaké věci se písemnost týká a samovolně rozhoduje o tom, jestli ji přijme nebo ne a že to je v pořádku. Tohle mi přijde jako stěžejní bod celého sporu a podle mě to je materiál pro nějaké to soudní rozepře.

4. Úřad rozhodl, že moje stížnosti vlastně nejsou stížnosti, protože podatelna nevykonává správní úkony a tak si na jejich postup nelze stěžovat. To, že dokola opakuji, že si nestěžuji na podatelnu, ale na postup úřadu, je opět ignorováno.

5. JUDra tam mektá něco o tom, že v opatření vlády se hovořilo o elektronickém rezervačním systému a že vlastně úřad postupoval správně. To jsem ještě nerozklíčoval. Nicméně v tom opatření se jasně píše, že úřad musí být schopen vyřizovat agendu a podání dělat na podatelně, takže mě nenapadá, na čem chtějí tenhle svůj argument stavět.

6. To, že si úřednice z podatelny vyřizovala nějaké platby za tepláky se magistrát rozhodl neřešit, protože to údajně nespadá do jejich kompetence a navíc mi tajemník úřadu napsal, že to bylo v pořádku, tak co ještě chci.

7. Magistrát mi na konci napsal, že si mě prolustrovali a zjistili, že jsem na Praze 7 ohlašoval ztrátu občanky a abych si jako uvědomil, že voni vo tom věděj a že mě tam pracovnice podatelny něco musely zdlouhavě vysvětlovat a že jsem se pak odebral na příslušné pracoviště. Opět se tedy jedná o totálně převrácenou verzi toho co se stalo, protože na podatelně úřadu mi bylo sděleno, že dneska už se nepremává, a ať si přijdu jindy, že tam nikdo není. Sdělil jsem, že úřad je otevřen a já jsem přišel vyřídit konkrétní úkon a chci nasměrovat tam, kde mi buď úkon vyřídí, nebo vystaví potvrzení o tom, že jej vyřídit nelze. Na to se ke mě začaly ty úřednice chovat neslušně a vyřešila to až úřednice z úseku průkazů, která pracuje tam, kde údajně už ten den nikdo nebyl, odněkud se zmaterializovala a nejdnou můj požadavek vyřídit šel. Při odchodu se mi navíc celá recepce omluvila za své hulvátské chování, což mám rovněž vše zaznamenáno. Vůbec nechápu jakým právem tyhle sračky do své repliky ta JUDra naroubovala, patrně se opět jedná o damage control pro medializaci. S tím, co s magistrátem řeším tohle navíc nijak nesouvisí a vůbec mi není jasné, proč někdo cítil potřebu do mě ještě takhle kopnout tímhle odstavcem. Jako by to psala nějaká buňka STB.

8. Závěrem mě magistrát upozorňuje, že na moje další písemnosti se vyserou, protože "neúčelně vyčerpávám kapacitu úřadů", které mají "zásadnější úkoly" na práci. Co bych taky chtěl, za půlku všeho co vydělávám, žejo.
« Poslední změna: 10 Září 2021, 00:36:03 od mcsoap »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni provozu uradu, zmena trvaleho bydliste
« Odpověď #52 kdy: 10 Září 2021, 15:29:54 »

Není to snadný, zkoušel sem letmo třeba pár křížků, spouští se hysterickej ryk podobnýho typu, jak dyž jim tam někdo nechce kreslit vůbec nic.
Můj kamarád má na občance v místě podpisu držitele psacím písmem: Vylizmi
Až ho uvidím, vyfotím, anonymizuji a přiložím. Škoda, že jsem tuhle fičůrku nevěděl dřív, propašoval bych si na OP svůj nick.
« Poslední změna: 10 Září 2021, 15:32:04 od Panek »
IP zaznamenána